FreshDiagnose

Tagy:  FreshDiagnose, Everest

Sponzorované odkazy

FreshDiagnose

Nevím jak vy, ale osobně mám nejraději programy s nelepším poměrem cena/výkon/kvalita. Takže když mě občas překvapí freeware počin s možnostmi draze placeného programu je to na malou oslavu. A dnes si jeden takový ukážeme. Není to sice žádná novinka, ale jelikož jde o program neustále aktualizovaný a operovávaný, vůbec to nevadí. Představuji neznalým produkt FreshDiagnose, jeden z nejlepších diagnostických správců hardware a software.

FreshDiagnose pochází z dílny společnost FreshDevices, která má v portfoliu ještě několik Fresh programů zaměřených na různé obory (o těch zase někdy příště). Co mají ale všechny programy společného je cena. Vše je kompletně zdarma a bez nějakých omezení.

O svých kvalitách vás program přesvědčuje již od samotného stažení a instalace. Nejen že 1,2 MB zvládne určitě během pár sekund stáhnout i vaše internetová linka, ale i instalace je otázkou chvilky. Žádné složité nastavování, pouze vybrat umístění a kliknout na Install. Tak to má být. Program je sice šířen jako freeware, ovšem položka Benchmarks je zablokovaná. Naštěstí není třeba platit za odemknutí této volby, ale pouze si ze stránky výrobce nechat zaslat zdarma časově neomezený klíč, kterým zbylé volby odemknete.

FreshDiagnose vás přivítá nádherným zpracováním, s citem provedenou grafikou a nezbytnou angličtinou. Samozřejmě na výběr je kompletní sestava světových jazyků, ale čeština je stále ignorována. Znalost (alespoň základní) světové řeči je tedy velkou výhodou a víceméně nutností. Vraťme se ovšem ke grafickému pozlátku. Na freeware scéně jsem mnoho takto krásně zpracovaných programů neviděl a autorům nezbývá, než vyseknou poklonu. Vše je přehledné a vkusné.

Kdybych měl program přirovnat ke konkurenci, tak první mě napadne Everest. Oba dva programy vlastně nabízejí úplně to samé až na pár maličkostí. FreshDiagnose je cílen spíše na uživatele, kteří chtějí mít přehled o všem ve svém PC, ale nepotřebují znát naprosté detaily, které zobrazuje právě například Everest. Přesto se tu dozvíte naprosto všechno. A co že to konkrétně je? Struktura je řazena do 10 kategorií – Software System, Hardware System, Devices, Network and Internet, Multimedia, Database System, Hardware resources, Snapshot, Traces a nakonec Benchmarks. Každá kategorie je samozřejmě ještě rozdělena na další podkapitoly, abyste se vždy rychle dostali k tomu, co vás nejvíce v danou chvíli zajímá. Více asi netřeba komentovat, neboť okolní screenshoty tuto práci odvedou mnohem lépe. Pokud někdy nebudete vědět přesný typ procesoru, základní desky, verzi Windows, můžete se nejen v těchto otázkách na program obrátit. Prozradí vám totiž mnohem více, než jste tušili.

Klady

Zdarma
Plně konkurenční s placenými programy
Neustálé aktualizace
Vizuálně famózní
Benchmarky (otestování hardware)
Možnost nechat si vyjet kompletní report o PC a jeho HW a SW

Zápory

Nezobrazuje teploty komponent
Chybí čeština
Méně detailní než Everest, což laikům a běžným uživatelům nevadí

Hodnocení programu: 90%

FreshDiagnose freeware ke stažení zde:
FreshDiagnose download

Registrační stránka programu

Článek FreshDiagnose byl publikován 19. července 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...