Programy na tvorbu a úpravu titulků k filmům

Tagy:  titulky, subtitles, programy, aplikace, tvorba titulků, úprava titulků, film, filmy, films, titulky k filmům, titulky k filmu

Sponzorované odkazy

Programy na tvorbu a úpravu titulků k filmům

Patříte do skupiny těch, co rádi vytváří titulky a obohacují je s němi servery např. Titulky.com aj. Stránky? Tak tendle článek je primo pro Vás. Dnes si totiž řekneme něco málo o titulkovačích, které jsou nejpoužívanější. Pojďme tedy na to.

Subtitle Workshop

Dalo by se říci, že se jedná o jeden z nejznámějších a nejrozšířenějších program pro tvorbu titulků. Tento program podporuje takřka všechny format a obsahuje vice než velké množství funkcí. Nabízí přehledné rozhraní a poradí si I časovým posunem aj. Věcmi. Disponuje take s pamětí pro návrat u provedených změn. U tohoto programu vyzdvihnu hlavně náhled na video, konfigurovatelné klávesové zkratky. Pokud zvolíte tento program, tak určitě doporučuji starší verzi jelikož nova verze s názvem 4 (betaverze) je nedodělaná. Co u tohoto program můžete postrádat je absence práce se zvukem.

Hodnocení: 95 %

Programy na tvorbu a úpravu titulků k filmům (https://www.swmag.cz)

Nástroj na titulky

Tento program je z českých dílen a proto si možná také získal velkou základnu fandů. Bohužel se tento program už pár let nevyvíjí, ale přesto má stale co nabídnout. Program slouží k editaci titulků, posouvání, spojování a změně rychlosti. Program navíc umí přehrávat filmy a sledovat při nich titulky a zároveň je I editovat. Osobně program používám nějakou tu dobu a nejvíce tento program využiji při editaci a úpravu časování. Chybou tohoto programou je možná to, že občas z neznámých důvodů nejdou titulky otevřít. Program doporučuji jak zkušeným tak začátečníkům. Opravdu jednoduchý program.

Hodnocení: 87 %

Programy na tvorbu a úpravu titulků k filmům (https://www.swmag.cz)

Aegisub

Program určený pro vytváření a editování titulků. Formátem se stává nativní Advanced Substation Alpha, ktery umožní umisťování a grafickou podobu titulků. Pro výstup lze využít samozřejmě celou řadu klasických formátů. Umisťování titulků se dá upřesňovat jak na obrazu, který se promítá, tak i na zvukové křivce. K práci je možné využít několik vazeb pro video processing. Hlavní výhodou je bezplatnost a multiplatforma.

Hodnocení: 80 %

Programy na tvorbu a úpravu titulků k filmům (https://www.swmag.cz)

Subtitle Edit

Program nabízí pěkné uživatelské rozhraní. Dalšími věcmi co program nabízí je např. Umisťování titulků, zvukové stopy a konverzi titulků. Program obsahuje taky automatický překlad pomocí Googlu a take ripování titulků. Doporučený format pro tento program je Subtitle Edit.

Hodnocení: 79 %

Programy na tvorbu a úpravu titulků k filmům (https://www.swmag.cz)

Závěrem

Tak jsme u konce. Doufám, že aspoň nějaký program využijete pro tvorbu titulků a titulkářů bude přibývat. Nikdy jich přece není dost.

Sponzorované odkazy:

Článek Programy na tvorbu a úpravu titulků k filmům byl publikován 11. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
  3. Google vyhledávač
  4. ICQ 5.1
  5. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
  6. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  7. Když web, tak od profesionála
  8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!