LibreOffice 4.0 je venku – zatím jen v betě

Tagy:  OpenOffice.org, OpenOffice, LibreOffice, Document Foundation, kancelářský balík, open source, kancelář, Writer, Calc, Word, Excel, dokumenty, úprava dokumentů

Zdarma dostupné kancelářské balíky slaví úspěch nejenom na platformě Linux, ale také ve sféře operačních systémů Windows. Po existenčních problémech kancelářského balíku OpenOffice.org převzal hlavní slovo v oblasti open source právě balík LibreOffice, který opět vývoj open sourceových balíků posunul dál.

Nyní je k dispozici první betaverze LibreOffice 4.0 a my si v krátkosti řekneme, co nového přináší. S každou verzí vždy přichází dlouhý seznam drobných oprav, vylepšení a inovací, který si celý můžete prostudovat na oficiálním webu The Document Foundation. Výraznější novinkou však mohou být například širší možnost v oblasti komentářů ve Writeru, lepší podpora dotykových zařízení (možnost vepisovat přímo do Writeru), pokročilejší spolupráce s formáty Office Open XML, lepší práce se záhlavím a zápatím a nebo třeba nová funkce XOR v Calcu. Vydání finální verze bychom mohli očekávat v prvním čtvrtletí příštího roku.

Zdroj: The Document Foundation Wiki

Novinka LibreOffice 4.0 je venku – zatím jen v betě byla publikován 29. prosince 2012 v 13.00. Autorem novinky je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!