Předpověď počasí na internetu – Jaké jsou možnosti?

Sponzorované odkazy

Předpověď počasí na internetu – Jaké jsou možnosti?

Předpověď počasí na srpen již brzy bude neaktuální, otázkou ale zůstává, jak bude v září? Připravili jsme si přehled služeb a mobilních aplikací, které poskytují meteorologické informace. Věřte, že norská předpověď počasí online není jediným východiskem.

ČHMÚ: Nejenom předpověď počasí

Dobrým odrazovým můstkem pro získání zajímavých meteorologických dat je bezesporu oficiální web Českého hydrometeorolo­gického ústavu, který vedle přehledné mapy s klasickou předpovědí počasí nabízí také údaje o výstrahách na daných územních celcích. Aktuálně jde například o upozornění na vysoké teploty. Vedle toho jsou k dispozici také statistická data z dob uplynulých, řada přehledných grafů a tabulek zachycují široké portfolio nabízených informací ze zdrojů ČHMÚ z celé republiky. Ani zbytek Evropy ovšem nezůstává v pozadí, byť dostupné informace podrobnostmi zdaleka nedosahují těm z České republiky.

Jednuše, přehledně a bez reklam. To je oficiální web ČHMÚ.Jednuše, přehledně a bez reklam. To je oficiální web ČHMÚ.

Velikou výhodou tohoto meteorologického informačního zdroje je především absence často rušivých reklam. Naopak v pozadí zůstává design celého webu, který ovšem z hlediska informačního servisu není tak důležitý.

Přehled aktuálních výstrah. Strohé rozhraní, ale plný informační servis.Přehled aktuálních výstrah. Strohé rozhraní, ale plný informační servis.

Jednoduše a účelně s Google vyhledávačem

Jako rychlý zdroj informací o aktuální předpovědi počasí až na týden dopředu může posloužit také Google vyhledávač. Stačí do vyhledávacího pole na Google.cz zadat klíčové slovo počasí, případně předpověď počasí a hned prvním místě je poskytován základní informační servis o aktuální předpovědi počasí v pozici, kde je počítač připojen k internetu. Vedle hodinové předpovědi počasí je k dispozici také předpověď srážek a větru. Google využívá jako zdroj prezentovaných informací portál weather.com.

Google a jeho vyhledávač – mocný nástroj i na předpověď počasí.Google a jeho vyhledávač – mocný nástroj i na předpověď počasí.

Obdobnou funkci poskytuje také český vyhledávač Seznam, který ovšem nabízí podstatně chudší portfolio informací přímo v prostředí vyhledávače. Za odkazem se ovšem skrývá plnohodnotný server Počasí.cz. Zdrojem informací je například výše zmíněný ČHMÚ. Reklamy jsou v tomto případě již přítomné a informací je pomálu.

Počasí.cz z produkce Seznamu poskytuje jen základní přehled.Počasí.cz z produkce Seznamu poskytuje jen základní přehled.

Yr.no – Kdo se nejvíce podílí na návštěvnosti?

Koukni se na Nory.“ Tak zní často otázka mnoha českých uživatelů v momentě, kdy chtějí znát přesnou předpověď počasí. Tito uživatelé navíc tvoří podstatnou část návštěvníků norského meteorologického webu Yr.no. Přestože je lokalizován jen do angličtiny a norštiny, informační servis je dostatečně rozsáhlý a jednoduchá šablona dovoluje snadnou orientaci. Za provozem webu stojí norská veřejná vysílací služba NRK a veřejný meteorologický institut MET. Služba je v provozu od roku 2007.

Jednoduchý design Yr.no, který je kompletně v angličtině.Jednoduchý design Yr.no, který je kompletně v angličtině.

Windows 10 předpovídá počasí

Microsoft poskytuje přehlednou aplikaci Počasí dostupnou z Windows Store jednak pro mobilní telefony s operačními systémy Windows Phone a Windows 10 Mobile, ale také pro desktopové systému Windows 8, 8.1 a 10. Jednoduchý a přehledný design je zcela počeštěn a nabízí dostatečné portfolio informací o aktuální předpovědi počasí, ale také o statistických datech z minulých let. Vedle teplot jsou k dispozici srážky, rychlost větru, či třeba srážky nebo denní podrobnosti, jako východ či západ slunce.

Počasí z Windows 10 umí zobrazit i jednoduchý přehled v nabídce Start.Počasí z Windows 10 umí zobrazit i jednoduchý přehled v nabídce Start.

Mobilně – Aladin ale není jen aplikace…

Obšírnější přehled aplikací pro mobilní telefony necháme kolegům z Palmserveru, a proto zde uvedeme jen několik základních možností, jak sledovat předpověď počasí na mobilním telefonu.

Pro mobilní telefony s operačním systémem je zajímavá aplikace Meteor poskytující jednak předpověď počasí získanou z výpočetního systému Aladin, jednak přehled přehled srážek v podobě Meteoradaru. Za tvorbou aplikací stojí vývojářský tým Androworks, který při vývoji spolupracoval s na začátku zmíněným ČHMÚ. Tuto dvojici také doplňuje aplikace pro sněhové zpravodajství.

Meteoradar Aladin. Široký informační servis vždy v kapse.Meteoradar Aladin. Široký informační servis vždy v kapse.

V případě operačního systému iOS je uživateli velice využívané předinstalované řešení přímo od výrobce. Vedle počasí od Applu je k dispozici například aplikace In-počasí z produkce vývojářů InMeteo. Poskytuje informační servis v podobě aktuálních teplot, srážek, směru a rychlosti větru. Dlouhodobá předpověď počasí je omezena na 6 dní, přičemž ta podrobná je k dispozici 48 hodin dopředu. Tato aplikace stojí necelá 3 eura, její zdarma dostupná alternativa se jmenuje Meteoradar a pochází od stejných vývojářů.

Sponzorované odkazy:

Článek Předpověď počasí na internetu – Jaké jsou možnosti? byl publikován 29. srpna 2016 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!