Dlouhodobá předpověď počasí na internetu

Tagy:  počasí, předpověď, teplota, vzduch, tlak, srážky, oblačnost, moře, přímořská letoviska, voda, letovisko, déšť, CHMÚ, ČHMÚ, Český hydrometeorologický ústav, povodně, nebezpečí, hydro, hydro.chmi, CHMI

Sponzorované odkazy

Dlouhodobá předpověď počasí na internetu

Plánujete letní dovolenou? Chcete k moři? Chystáte se k přátelům na „grilovačku“ nebo jen chcete navštívit své známé? Máte strach, že Vám nevyjde počasí? Předtím, než začnete vůbec plánovat Vaši dovolenou, podívejte se na různé webové servery, které Vám přináší či nabízí aktuální krátkodobé i dlouhodobé předpovědi počasí nejen dnů, ale i nocí. V dnešním článku se podíváme a podrobněji se zaměříme na dvě nejznámější a nejsledovanější webové servery, které Vám zajišťují aktuální předpovědi počasí na území celé České republiky, ale také zde naleznete aktuální předpověď počasí týkající se území celého světa.

Nejlepší webové servery předpovídající aktuální počasí

Přináším Vám zajímavé informace týkající se dvou nejpreferovanějších webových stránek současnosti, které se zabývají aktuální předpovědi počasí ve dne i v noci. Jednotlivé předpovědi jsou velmi krásně graficky propracované. Internetové stránky obsahují i animační flash prvky. Na těchto stránkách najdete také kalendář, kde si můžete zjistit různé informace týkající se jakéhokoliv dne v roce.

www.pocasi.cz

Kromě všech důležitých informací o počasí, naleznete zde také TOP 10 nejznámějších a nejnavštěvova­nějších přímořských letovisek světa.

Textová předpověď

Na internetových stránkách Pocasi.cz naleznete textovou předpověď na jednotlivé dny. Dále se zde dozvíte pár zajímavých informací týkající se počasí (vlhkost, tlak, teplotní rekord dne a pranostiku).

Krátkodobá předpověď

Denně aktualizované. Nejpřesnější informace o počasí. Naleznete zde vždy aktuální předpověď počasí a BIO na dnešní den a dále na následujících tří dnů.

Dlouhodobá předpověď

Kromě dnešní předpovědi zde také naleznete důležité informace zabývající se následujícími osmi dny.

TOP 10 přímořských letovisek

Bulharsko, Česká republika, Egypt, Chorvatsko, Itálie, Francie, Řecko, Španělsko, Tunisko a Turecko

Sledovat aktuální předpověď počasí z Pocasi.cz


Obrázek I. www.pocasi.czObrázek I. www.pocasi.cz

www.pocasi.idnes.cz

Kromě textové, krátkodobé a dlouhodobé předpovědi zde naleznete i další velice důležité informace týkající se počasí, mezi které patří především teplota vzduchu, síla větru, množství srážek a oblačnosti, bouřek, blesků, znečištění ovzduší, BIO/Ozón, pylové zpravodajství či dokonce teplotu vody. Můžete zde využít i různých zajímavých flashových animací, respektive snímků z družice, kde se můžete pokochat pohledem na nebe nad Evropou, vzdušné masy, slunce či synoptické mapy dne. Uvidíte zde kvalitní předpovědi světových, ale i evropských metropolí, horských a přímořských letovisek.

Textová předpověď

Textová předpověď je velmi kvalitně odvedená práce. Denně aktualizována. Kromě textové předpovědi počasí zde můžete uvidět i tlakovou tendenci Vámi zadaného dne.

Krátkodobá předpověď

Klikněte na Pocasi.idnes.cz a podívejte se na krátkodobou předpověď počasí. Můžete si vybrat ze tří nejbližších dnů (dnes, zítra a pozítří).

Dlouhodobá předpověď

Dlouhodobá předpověď obsahuje předpověď počasí na následujících devět dnů.

Sledovat aktuální předpověď počasí z Pocasi.idnes.cz


Obrázek II. www.pocasi.idnes.czObrázek II. www.pocasi.idnes.cz

Český hydrometeorologický ústav – ČHMÚ

Hlásná a předpovědní povodňová služba

Hydro.chmi.cz

Zima. Déšť. Přichází období povodní. Začne-li výrazně pršet, zvednou se hladiny vodních toků, nastanou hrůzostrašné povodně, které začnou ohrožovat obyvatelstvo, lidské obydlí apod. Chcete-li sledovat hladiny jednotlivých vodních toků na území České republiky, koukněte se na webové stránky Českého hydrometeorolo­gického ústavu Hydro.chmi.cz, kde naleznete vše, co potřebujete. Na internetových stránkách ČHMÚ se dozvíte nejaktuálnější informace zabývající se povodněmi a místy, kterou jsou jimi ohrožené.

Sledovat předpovědní povodňovou službu z Hydro.chmi.cz

Sledovat povodňový stav vodních toků z Hydro.chmi.cz


Obrázek III. Ukázka I. www.hydro.chmi.czObrázek III. Ukázka I. www.hydro.chmi.cz

Obrázek IV. Ukázka II. www.hydro.chmi.czObrázek IV. Ukázka II. www.hydro.chmi.cz

Závěrem

Vynikající a velice kvalitní internetové služby, které Vám zajistí nejaktuálnější informace o počasí. Na těchto dvou webových serverech naleznete nabídku krátkodobých i dlouhodobých předpovědí počasí. Mezi hlavní funkci obou stránek patří především předpověď počasí na území ČR, Evropy, případně celého světa. Naleznete zde také různé informace týkající se světových uznávaných přímořských letovisek.

Kvalita, jistota, aktuálnost.

Myslím si, že Vás nejvíce zaujme grafické propracování jednotlivých funkcí a flash animací. Dle mého názoru je webová stránka Pocasi.idnes.cz kvalitnější, propracovanější a žádanější než o něco málo známější webový server Pocasi.cz

Potřebuji-li znát, jaké bude počasí v určitý den, vždy se nejprve podívám na webové stránky Pocasi.cz, kde naleznu vše, co potřebuji.

Vyzkoušejte, prověřujte, zjišťujte a následně poznejte jejich kvalitu.

Článek Dlouhodobá předpověď počasí na internetu byl publikován 29. srpna 2010 v 06.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...