Titulky.com – Zdarma titulky k filmům a seriálům

Tagy:  titulky, titulky k filmům, titulky k seriálům, titulky zdarma, titulky.com, české titulky, nejnovější titulky, titles, subtitles

Sponzorované odkazy

Titulky.com – Zdarma titulky k filmům a seriálům

Nejste zrovna zdatní angličtináři a sháníte české nebo slovenské titulky k vašemu oblíbenému seriálu nebo filmu? Čekat na český dabing může být v některých případech zcela zbytečné, a pokud se přeci jen dočkáte, tak například s půlročním zpožděním. Ještěže však existuje skupinka zdatných anglicky mluvících, kteří zdarma a ochotně překládají filmy a seriály do českého jazyka a posléze titulky ukládají do databáze. Jednou z takových nejznámějších a největších databází je server Titulky.com.

Otázku, jakým způsobem se každý uživatel dostane k seriálu či filmu, ke kterému shání titulky, nechme stranou. Server Titulky.com je troufám si říct, že naší nejznámější a největší databází titulků zahrnující vcelku rozsáhlou komunitu překladatelů, kteří se starají o takřka bleskové překládání nejnovějších filmů a seriálů.

Titulní strana Titulky.comTitulní strana Titulky.com

Databáze s titulky je k dispozici zdarma. Registrace do systému probíhá přes server Netusers, kde se nevyhnete zasílání reklamních emailů a jiného spamu. Registrace však není podmínkou. Omezením pro neregistrované uživatelé je restrikce na titulky nahrané po dobu kratší než 14 dní. Starší titulky je možno stahovat bez omezení.

Rozhraní webu

Celkovému dojmu webových stránek ubírají na první pohled všudy přítomné reklamy. Tento krok provozovatelů je pochopitelný, poněvadž používání webu není pro uživatele nikterak zpoplatněné a server musí na svůj provoz vydělávat.

Na titulní stránce najdete zobrazené nejnovější a TOP titulky za určité časové období. Při využívání služeb serveru se jistě neobejdete bez zabudovaného vyhledavače. Ten vyhledává i v části názvů, nemusíte si tudíž pamatovat celé znění názvu filmu/seriálu. K dispozici je i pokročilé hledání, které je bohužel určeno jen pro předplatitele.

Při hledání titulků k seriálu Lost by přišlo pokročilé vyhledávání vhodPři hledání titulků k seriálu Lost by přišlo pokročilé vyhledávání vhod

Pokročilé hledání by často přišlo vhod, poněvadž někdy má námi hledaná položka svůj název poskládaný z tak všeobecných sov, že našich výsledků hledání jsou stohy. Nabízí se rovněž možnost procházení databází dle počátečního písmena.

Funkce webu

Pokud jste zdatní a troufáte si vytvořit své vlastní titulky, můžete je bezplatně uložit do databáze. Podmínkou je však mít založený účet překladatelský.

Vkládání nových titulkůVkládání nových titulků

Jestliže jste vámi hledané titulky nenalezly, máte možnost o ně požádat v sekci požadavky. Čím více uživatelů požádá o stejné titulky, tím větší je pravděpodobnost, že se najde někdo, kdo titulky nakonec vytvoří.

Žádosti o nové titulkyŽádosti o nové titulky

Průběh tvorby titulků lze sledovat v sekci „Rozpracované“, kde autor většinou uvádí, v jakém stádiu se překlad nachází. Popřípadě můžete autorovi zaslat zprávu spolu s přílohou, ve které může být například umístěn kus vašeho překladu.

Dárky

Za vložení titulků získáváte body. Počet bodů závisí na popularitě a kvalitě vašeho překladu. Za jedny titulky lze obdržet až 500 bodů. Za získané body získáte bonusové dárky.

Bonusové předmětyBonusové předměty

Závěr

Server Titulky.com je řekl bych naší nejpopulárnější databází titulků k filmům/seriálům. Častou jsou zde překlady uveřejňovány jako první (vyjma soukromých webů překladatelů/sku­pin/fanklubů).

Bohužel velká popularita a oblíbenost webu s sebou nese i horší dostupnost webu v pozdních odpoledních a večerních hodinách. Do budoucna je jisté, že se stav zlepší, avšak je třeba si uvědomit, že denní návštěvnost webu se pohybuje v desítkách tisíc (víc jak 50 tisíc) unikátních návštěv. Tudíž provoz adekvátního serveru není zrovna levný.

Výhody:

  • velmi rozsáhlá databáze
  • české i slovenské titulky
  • rychlost překladatelů

Nevýhody:

  • (nutná) registrace
  • zasílání spamu na registrovaný email
  • horší dostupnost ve špičce

Článek Titulky.com – Zdarma titulky k filmům a seriálům byl publikován 1. února 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...