BS Player - multimediální přehrávač s podporou titulků a DivX

Tagy:  BS Player, BS, Player, Boris, Volgar, přehrávač, video, mp3, avi, mov, DivX, oog, asf, mpeg, mpeg - 4, wmv, wav, titulky, film, free, přehrávání videa, přehrávání filmů, TV, rádio, sledování TV, poslech rádia, DVD, CD, multimediální přehrávač, kodek, Codec Pack All In 1

Sponzorované odkazy

BS Player - multimediální přehrávač s podporou titulků a DivX

Rádi stahujete filmy či různá videa z internetu? Máte problém s přehráváním DivX filmů? Nezoufejte, protože Vaše problémy již brzy odezní. Máme pro Vás jednoduché řešení a přitom je zcela zdarma. Stáhněte si multimediální přehrávač BS Player, který tento velice využívaný obrazový kodek podporuje. V dnešním článku se tento program zaměříme a blíže se na něj podíváme. V minulých letech se BS Player stal veleúspěšným programem a tím pádem se usadil na pomyslné špičce multimediálních přehrávačů. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si následující recenzi nebo navštivte oficiální internetové stránky programu Bsplayer.com.

Ve zkratce – představení programu BS Player

V roce 1999 Boris Volgar vyvinul nový multimediální přehrávač, který poté nazval Boris Software Player. Vznikl tak název BS Player. Tento freewarový přehrávač patří k nejvíce oblíbeným a nejžádanějším přehrávačům videa na světovém trhu. Program podporuje veliké množství funkcí a nástrojů. Je také velice dobře a jednoduše nastavitelný dle Vašich potřeb. V nastavení audia můžete nalézt podporu 3D zvuku či Dolby Surround. Mezi jeho hlavní výhody patří především přehrávání videa i s titulky. BS Player je schopný přehrávat jakýkoli multimediální soubor, který je ve formátu AVI, MPEG, ASF, OGG, MOV, WMV, WAV, MP3, DivX apod. Program je vydáván ve 2 verzích FREE a PRO. Podrobnější informace o těchto 2 verzích a jejich vlastnostech naleznete v následujícím článku.

Funkce a nástroje jednotlivých verzí. Jejich přednosti?

BS Player FREE

 • snadné ovládání programu
 • podpora titulků, které máte možnost upravovat a nastavovat dle svých potřeb
 • podpora 3D zvuku a Dolby Surround
 • program obsahuje všechny dostupné obrazové kodeky
 • podpora nové verze DivX formátu
 • možnost přehrávání internetových rádií a TV
 • podpora skinů (vzhledu)

Obrázek I. Podpora titulkůObrázek I. Podpora titulků

BS Player PRO

Oproti FREE verzi, BS Player PRO obsahuje i tyto následující funkce a nástroje.

 • podpora Capture Video
 • uložení přehrávaného videa do souboru
 • buffering přímo do paměti Cache
 • plynulé přehrávání z internetu nebo CD, popřípadě DVD
 • intergrovaný editor titulků
 • vylepšený ekvivalizér
 • zdarma roční aktualizace
 • technická podpora (telefon, email)
 • kvalitnější podpora DVD přehrávání

Placená verze programu se pohybuje v řádu desítek eur. Cena softwaru je 29.90 € (přibližně 740 Kč dle aktuálního měnového kurzu ke dni 30.7. 2010).

Novinky nejnovější verze BS Player 2.5.5

Sledování TV a poslech hudby

Hlavní novinkou programu je možnost sledování TV a poslech hudby. Pomocí známého rekordéru máte možnost nahrávání hudby a filmů na Váš lokální disk. Obraz při přehrávání DVD je velmi kvalitní. Budete-li chtít a mít tu možnost si zakoupit dálkové ovládání, udělejte to.

Obrázek II. Sledování TVObrázek II. Sledování TV

Media Library

Media Library je tzv. knihovna všech multimediálních souborů, s kterou si poté můžete hrát dle Vaši libosti (například seřazení podle názvu, autora, oblíbenosti apod.). Knihovna Media Library je podobná či dokonce totožná s knihovnou Windows Media Player. Také je o dost jednodušší a rychlejší.

Skin (vzhled)

Vývojáři programu navrhli a poté vytvořili nový skin, který Vás na první pohled zaujme svou jednoduchostí a přehledností. Máte na výběr z mnoha různých vzhledů, které jsou přímo součástí programu nebo si jej můžete bezplatně stáhnout z internetu. Na následujícím obrázku máte možnost vidět, jak si lze jednoduše změnit skin.


Obrázek III. Výběr ze 3 základních skinůObrázek III. Výběr ze 3 základních skinů

Instalace pouze pod OS Microsoft Windows

Bohužel BS Player běží pouze pod operačním systémem Microsoft Windows 2000, XP, Vista a nejnovější řady Windows 7. Instalace je velice jednoduchá. Zvládne ji i úplný začátečník. Vývojáři nesepsali doporučenou konfiguraci počítače, takže tento software můžete nainstalovat a poté spustit i na méně výkoném počítači. Nezmizí přitom ani plynulý obraz ani kvalitní zvuk Po dokončení instalace je potřeba stáhnout všechny dostupné kodeky, které jsou důležité k bezchybnému běhu programu.

Nejzákladnější a nejžádanější balíček kodeků Codec Pack All In 1 je dostupný ke stažení na webových stránkách Edownload.cz. Odkaz naleznete na konci dnešního článku.

BS Player FREE zcela zdarma

Vývojáři vydali 2 verze programu FREE a PRO. FREE verze je zcela zdarma, která obsahuje mnoho kvalitních funkcí a nástrojů. BS Player PRO je placený program, který obsahuje kromě základních funkcí verze FREE i různé video prvky a vylepšení, které jinde nenajdete. PRO verzi programu BS Player si můžete zakoupit za 29.90 € (cca 740 Kč dle aktuálního měnového kurzu ke dni 30.7. 2010).

Multimediální kodek DivX

Kompatibilita se standardem MPEG – 4

Obrazový kodek DivX je kompatibilní se standardem MPEG – 4. S tímto kodekem se můžete setkat na internetu, protože se často využívá k uploadování filmů na webové servery. Jeho jednoduchá a kvalitní komprese vede ke snížení velikosti filmů a tudíž k ušetření místa na stahovacích serverech. Z důvodu zvýšení poptávky po těchto filmech se společnosti rozhodli a poté zaměřili na vytváření nových přehrávačů podporující kodek DivX.

Nejnovější verze balíčku DivX obsahuje

 • DivX Player
 • DivX Community Codec
 • DivX Web Player
 • zkušební verze DivX Converter
 • zkušební verze DivX Pro Codec

Přímý odkaz na stažení tohoto důležitého kodeku naleznete na konci dnešního povídání o programu BS Player.

Na závěr dnešní recenze

Jelikož jsem informatik, vyzkoušel jsem již mnoho multimediálních přehrávačů. BS Player mě překvapil a mile potěšil svým designem, jednoduchostí, přehledností, podporou titulků, ale hlavně podporou DivX kodeku. Při přehrávání DivX filmů právě využívám tohoto softwaru. Z osobních zkušeností vím, že je tento program kvalitní a velice propracovaný. Uchvátí Vás skromností, ale také svojí vytříbeností. Na trhu naleznete spoustu přehrávačů. Je jen na Vás, jaký si vyberete. Mohu Vám, ale doporučit BS Player vyzkoušet. Třeba se Vám zalíbí a budete jej poté využívat.

Osobně preferuji jiný multimediální přehrávač, kterým je VLC player. Uchvátil mě a tudiž jsem s ním nadmíru spokojen.

BS Player je ke stažení zdarma na edownload.cz:

Stáhnout Codec Pack All In 1 z Edownload.cz

Stáhnout DivX for Windows z Edownload.cz

Výhody:

 • podpora titulků
 • podpora obrazového kodeku DivX
 • kvalitní funkce, nástroje a design
 • rozsáhlý výběr z mnoha různých skinů a jazyků
 • podpora formátů AVI, OGG, ASF, MPEG, WMV, MOV, MP3, WAV a další
 • podpora 3D zvuku a Dolby Surround

Nevýhody:

 • neběží pod Linuxem ani pod Mac OS
 • nepodporuje formáty FLV a MKV

Moje hodnocení:  80 %

Dobrý freeware

Článek BS Player - multimediální přehrávač s podporou titulků a DivX byl publikován 16. srpna 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...