Winamp – slavný přehrávač

Tagy:  Winamp recenze, Winamp, přehrávače, mp3. hudební přehrávače, Windows Media Player, WMP

Sponzorované odkazy

Winamp – slavný přehrávač

Nyní se podíváme na jeden z nejslavnějších programů pro přehrávání Mp3 a dalšího audia. Winamp nás ctí svou přítomností již od června roku 1997, čemuž můžeme vděčit společnosti Nullsoft, která tento software vyvinula. Chcete se dozvědět o tomto programu více? Čtěte dále…

Popis

Jak již bylo napsáno v úvodu, funkce tohoto přehrávače je zkrátka přehrát všechno audio, co mu přijde pod ruku. Konkrétněji se tedy bavíme o formátech MP3, wma, mid, ogg, kar, aif, CDa a mnoho dalších. Samozřejmostí je také přehrání videa. Otevře se přídavné okno, ve kterém pak uvidíte to, co chcete přehrávat. Dávejte si však pozor, aby Winamp podporoval onen formát, jinak neuvidíte zhola nic. Podporující formáty: AVI, NSV, WMV, MPG.

Nastavení winampuNastavení winampu

Prvky Winampu

Tak jako dnes snad všechny přehrávače, i Winamp disponuje vizuálním přehrávačem, který se spustí (jeli tak nastavený) při přehrávání hudby. Můžete si vybrat z mnoho možností, jaké vizuální efekty vám vyhovují a pak si je jen nerušeně vychutnávat u vašich oblíbených songů. Ve** Winampu** můžeme najít také internetový prohlížeč, který se zobrazí přímo pod přehrávačem. Dalším plusem Winampu je také velká komunita, která se kolem tohohle prográmku točí. Ať už potřebujete cokoliv, na internetu si potřebné informace lehce najdete. Nudí-li vás už omývat pořád dokola vaše písničky? Prostřednictvím Winampu si jednoduše pustíte internetové rádio a máte vyhráno.

Ukázka přehrávačeUkázka přehrávače

Skiny a Pluginy

Nepřijdete ani o velké množství skinů, které vám změní vzhled, jak si budete přát. Na výběr máte od hudebních témat, přes sportovní až po lechtivější. Vyjímkou nejsou ani přídavné moduly neboli pluginy. Například plugin StreamRipper, který vám umožní nahrávat a ukládat hudbu přímo z již zmíněného internetového rádia, což se může rozhodně hodit. I ostatními pluginy můžete váš Winamp hodně pozměnit. Na výběr máte spoustu druhů změn s různým zaměřením. Zatímco jeden vám upraví vzhled nebo efekty, druhý pozmění například DSP Efekty, což jsou aplikace pozměňujícím nějakým způsobem hudbu. Po té zní vaše hudba jako z gramodesek nebo od DJ. Nechcete-li ale měnit váš vzhled, na který jste zvyklí nějak zásadně, můžete použít jen jiné barevné provedení, stačí pár kliknutí a pak už jen záleží na vašem výběru. Další příjemnou zprávou je přítomnost ekvalizéru. Winamp disponuje dokonce deseti-pásmovým, takže není problém nastavit si vše přesně, jak máte rádi. Při přehrávání nové písničky se vám vpravo dole u Start lišty zobrazí okénko s názvem interpreta a písně, tato funkce se nazývá Notifier. Součástí tohoto přehrávače je také playlist, kde si můžete přehledně zobrazit postup přehrávání vašeho oblíbeného alba.

Další ukázka nastaveníDalší ukázka nastavení

Není Winamp jako Winamp

Samozřejmě existuje velmi mnoho verzí Winampu. Když se podíváte na začátek působení a dnešní datum, jistě je vám jasné, že toto množství bude už přímo nepřeberné. Vám ale postačí stáhnout si nejnovější verzi, kterou vždy najdete na oficiálních stránkách (odkaz na konci článku).

Závěr

Winamp je rozhodně hodně užitečný přehrávač, na který se můžete spolehnout. Je velmi propracovaný a navíc jej můžete pozměnit přesně podle svých potřeb. Pro každého uživatele, který potřebuje přehrát své oblíbené písničky, je Winamp jasná volba.

Mé hodnocení =  85 %

Článek Winamp – slavný přehrávač byl publikován 19. června 2009 v 08.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (16).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...