Winamp – slavný přehrávač

Tagy:  Winamp recenze, Winamp, přehrávače, mp3. hudební přehrávače, Windows Media Player, WMP

Sponzorované odkazy

Winamp – slavný přehrávač

Nyní se podíváme na jeden z nejslavnějších programů pro přehrávání Mp3 a dalšího audia. Winamp nás ctí svou přítomností již od června roku 1997, čemuž můžeme vděčit společnosti Nullsoft, která tento software vyvinula. Chcete se dozvědět o tomto programu více? Čtěte dále…

Popis

Jak již bylo napsáno v úvodu, funkce tohoto přehrávače je zkrátka přehrát všechno audio, co mu přijde pod ruku. Konkrétněji se tedy bavíme o formátech MP3, wma, mid, ogg, kar, aif, CDa a mnoho dalších. Samozřejmostí je také přehrání videa. Otevře se přídavné okno, ve kterém pak uvidíte to, co chcete přehrávat. Dávejte si však pozor, aby Winamp podporoval onen formát, jinak neuvidíte zhola nic. Podporující formáty: AVI, NSV, WMV, MPG.

Nastavení winampu

Nastavení winampu

Prvky Winampu

Tak jako dnes snad všechny přehrávače, i Winamp disponuje vizuálním přehrávačem, který se spustí (jeli tak nastavený) při přehrávání hudby. Můžete si vybrat z mnoho možností, jaké vizuální efekty vám vyhovují a pak si je jen nerušeně vychutnávat u vašich oblíbených songů. Ve** Winampu** můžeme najít také internetový prohlížeč, který se zobrazí přímo pod přehrávačem. Dalším plusem Winampu je také velká komunita, která se kolem tohohle prográmku točí. Ať už potřebujete cokoliv, na internetu si potřebné informace lehce najdete. Nudí-li vás už omývat pořád dokola vaše písničky? Prostřednictvím Winampu si jednoduše pustíte internetové rádio a máte vyhráno.

Ukázka přehrávače

Ukázka přehrávače

Skiny a Pluginy

Nepřijdete ani o velké množství skinů, které vám změní vzhled, jak si budete přát. Na výběr máte od hudebních témat, přes sportovní až po lechtivější. Vyjímkou nejsou ani přídavné moduly neboli pluginy. Například plugin StreamRipper, který vám umožní nahrávat a ukládat hudbu přímo z již zmíněného internetového rádia, což se může rozhodně hodit. I ostatními pluginy můžete váš Winamp hodně pozměnit. Na výběr máte spoustu druhů změn s různým zaměřením. Zatímco jeden vám upraví vzhled nebo efekty, druhý pozmění například DSP Efekty, což jsou aplikace pozměňujícím nějakým způsobem hudbu. Po té zní vaše hudba jako z gramodesek nebo od DJ. Nechcete-li ale měnit váš vzhled, na který jste zvyklí nějak zásadně, můžete použít jen jiné barevné provedení, stačí pár kliknutí a pak už jen záleží na vašem výběru. Další příjemnou zprávou je přítomnost ekvalizéru. Winamp disponuje dokonce deseti-pásmovým, takže není problém nastavit si vše přesně, jak máte rádi. Při přehrávání nové písničky se vám vpravo dole u Start lišty zobrazí okénko s názvem interpreta a písně, tato funkce se nazývá Notifier. Součástí tohoto přehrávače je také playlist, kde si můžete přehledně zobrazit postup přehrávání vašeho oblíbeného alba.

Další ukázka nastavení

Další ukázka nastavení

Není Winamp jako Winamp

Samozřejmě existuje velmi mnoho verzí Winampu. Když se podíváte na začátek působení a dnešní datum, jistě je vám jasné, že toto množství bude už přímo nepřeberné. Vám ale postačí stáhnout si nejnovější verzi, kterou vždy najdete na oficiálních stránkách (odkaz na konci článku).

Závěr

Winamp je rozhodně hodně užitečný přehrávač, na který se můžete spolehnout. Je velmi propracovaný a navíc jej můžete pozměnit přesně podle svých potřeb. Pro každého uživatele, který potřebuje přehrát své oblíbené písničky, je Winamp jasná volba.

Mé hodnocení =  85 %

Sponzorované odkazy:

Článek Winamp – slavný přehrávač byl publikován 19. června 2009 v 08.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (16).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!