FLV Player - kvalitní přehrávač FLV videí?

Tagy:  flv, flv player, player, flash, videa, youtube.com, youtube, přehrávání videí, přehrávače

Sponzorované odkazy

FLV Player - kvalitní přehrávač FLV videí?

FLV videi (Flash Videi) se už jistě setkal každý. Jsou to právě ty videa, která brázdí svět YouTube a podobných webů. My si tyto videa můžeme spustit přímo z okna prohlížeče, po nainstalování potřebných doplňku, tak proč instalovat nějaký přehrávací software? Důvod bude asi ten, že takovýto přehrávač toho umí víc a je lepší. A v čem všem? A je vůbec o tolik lepší? To si právě zde můžeme přečíst.

O programu

FLV player, o kterém tu dnes bude řeč, je dílem samostatného programátora Martijna de Visser a je šířen jako freeware (zdarma plně funkční, bez jakýchkoliv závazků či reklam). A jak již bylo napsáno, budeme se s jeho pomocí snažit přehrávat FLV videa z disku, i přímo z internetové adresy.

Instalace

Při instalaci se zde opět setkáváme s klasickým a jistě všem známým postupem. Je potřeba stáhnout necelých 5 MB velký instalační balíček a spustit ho (zahájit instalaci). Zde si dokonce můžeme zvolit za jazyk instalace češtinu. Je zde potřeba souhlasit s licenční smlouvou (napsána anglicky), zvolit místo instalování a dokončit instalaci. Zde bych snad jen nedoporučil instalaci Yahoo! toolbar (Yahoo! lišty), který nám „nabourá“ náš internetový prohlížeč a změní jeho domovskou stránku. Ostatní už je zcela jasné.

neinstalovat Yahoo! toolbarneinstalovat Yahoo! toolbar

Přehrávání videí

FLV Player můžeme spustit buď pomocí zástupce z plochy systému nebo z nabídky Start (platí pro OS Windows). Po dokončení instalace se také spustí program automaticky (pokud necháme zatrženo spuštění po dokončení instalace) a my se během chvilky ocitáme v okně přehrávače celého programu.

okno přehrávače po spuštěníokno přehrávače po spuštění

Na černém pozadí prázdného přehrávače si můžeme přečíst krátký návod (vše je již pouze v anglickém jazyce), jak přehrávat Flash videa. Buď z pevného disku za pomoci tlačítka vysunutí mechaniky nebo jednoduchým přetažením ze složky do přehrávače nebo zkopírováním URL adresy z internetového prohlížeče.
FLV Player přehrává …FLV Player přehrává …

Konečné zúčtování

V konečném zúčtování bych nechtěl vypadat špatně, ale recenzovaný FLV Player mě ničím zvláštním a novým nepřekvapil. Naopak mě snad až nemile překvapil tím, co „neumí“. Přehrávání FLV videí z disku je bezproblémové a rychlé, ale vytažení videa z URL adresy již není tak snadné. Musíme použít přímou adresu videa a ne žádný odkaz, který nám nabídne třeba Youtube.com. Získání takovéto přímé adresy již není pro nezkušeného začátečníka a o tom náš dnešní článek není. A to ani nemluvím o jeho pomalosti! Pokud bych měl FLV Player objektivně zhodnotit, musím říct, že jde „jen“ o obyčejný přehrávač, který nedisponuje větším počtem funkcí, než integrovaný přehrávač webového prohlížeče. Umí přehrávat jen FLV videa a to v současné době umí mnohem více přehrávačů, které jsou také zdarma a umí to i mnohem více! Nevím, čím si takovýto programátorský počin mohl získat haldu příznivců, ale u mě prostě neuspěl.

Mé hodnocení =  20 %

Výhody:

 • Freeeware

Nevýhody:

 • málo funkcí

Stáhnout FLV Player

Sponzorované odkazy:

Článek FLV Player - kvalitní přehrávač FLV videí? byl publikován 9. července 2009 v 20.45 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Jak na software pro obsahový marketing
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 4. Rozzlobenimuzi.com
 5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 7. Odesíláme SMS z internetu
 8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 9. MP3s.Nadruhou.net
 10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!