FLV Player - kvalitní přehrávač FLV videí?

Tagy:  flv, flv player, player, flash, videa, youtube.com, youtube, přehrávání videí, přehrávače

Sponzorované odkazy

FLV Player - kvalitní přehrávač FLV videí?

FLV videi (Flash Videi) se už jistě setkal každý. Jsou to právě ty videa, která brázdí svět YouTube a podobných webů. My si tyto videa můžeme spustit přímo z okna prohlížeče, po nainstalování potřebných doplňku, tak proč instalovat nějaký přehrávací software? Důvod bude asi ten, že takovýto přehrávač toho umí víc a je lepší. A v čem všem? A je vůbec o tolik lepší? To si právě zde můžeme přečíst.

O programu

FLV player, o kterém tu dnes bude řeč, je dílem samostatného programátora Martijna de Visser a je šířen jako freeware (zdarma plně funkční, bez jakýchkoliv závazků či reklam). A jak již bylo napsáno, budeme se s jeho pomocí snažit přehrávat FLV videa z disku, i přímo z internetové adresy.

Instalace

Při instalaci se zde opět setkáváme s klasickým a jistě všem známým postupem. Je potřeba stáhnout necelých 5 MB velký instalační balíček a spustit ho (zahájit instalaci). Zde si dokonce můžeme zvolit za jazyk instalace češtinu. Je zde potřeba souhlasit s licenční smlouvou (napsána anglicky), zvolit místo instalování a dokončit instalaci. Zde bych snad jen nedoporučil instalaci Yahoo! toolbar (Yahoo! lišty), který nám „nabourá“ náš internetový prohlížeč a změní jeho domovskou stránku. Ostatní už je zcela jasné.

neinstalovat Yahoo! toolbar

neinstalovat Yahoo! toolbar

Přehrávání videí

FLV Player můžeme spustit buď pomocí zástupce z plochy systému nebo z nabídky Start (platí pro OS Windows). Po dokončení instalace se také spustí program automaticky (pokud necháme zatrženo spuštění po dokončení instalace) a my se během chvilky ocitáme v okně přehrávače celého programu.

okno přehrávače po spuštění

Na černém pozadí prázdného přehrávače si můžeme přečíst krátký návod (vše je již pouze v anglickém jazyce), jak přehrávat Flash videa. Buď z pevného disku za pomoci tlačítka vysunutí mechaniky nebo jednoduchým přetažením ze složky do přehrávače nebo zkopírováním URL adresy z internetového prohlížeče.
FLV Player přehrává …

FLV Player přehrává …

Konečné zúčtování

V konečném zúčtování bych nechtěl vypadat špatně, ale recenzovaný FLV Player mě ničím zvláštním a novým nepřekvapil. Naopak mě snad až nemile překvapil tím, co „neumí“. Přehrávání FLV videí z disku je bezproblémové a rychlé, ale vytažení videa z URL adresy již není tak snadné. Musíme použít přímou adresu videa a ne žádný odkaz, který nám nabídne třeba Youtube.com. Získání takovéto přímé adresy již není pro nezkušeného začátečníka a o tom náš dnešní článek není. A to ani nemluvím o jeho pomalosti! Pokud bych měl FLV Player objektivně zhodnotit, musím říct, že jde „jen“ o obyčejný přehrávač, který nedisponuje větším počtem funkcí, než integrovaný přehrávač webového prohlížeče. Umí přehrávat jen FLV videa a to v současné době umí mnohem více přehrávačů, které jsou také zdarma a umí to i mnohem více! Nevím, čím si takovýto programátorský počin mohl získat haldu příznivců, ale u mě prostě neuspěl.

Mé hodnocení =  20 %

Výhody:

 • Freeeware

Nevýhody:

 • málo funkcí

Stáhnout FLV Player

Sponzorované odkazy:

Článek FLV Player - kvalitní přehrávač FLV videí? byl publikován 9. července 2009 v 20.45 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
 3. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
 4. Google vyhledávač
 5. ICQ 5.1
 6. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 7. Když web, tak od profesionála
 8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 9. Rozzlobenimuzi.com
 10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!