Hamster Free Video Converter – Jednoduchá konverze videa

Tagy:  Hamster Free Video Converter, Hamster, konverze videa, video, úprava videa pro začátečníky, Hamster soft, formát CMV

Sponzorované odkazy

Hamster Free Video Converter – Jednoduchá konverze videa

Pokud potřebujete konvertovat formát videa či více videí spojit v jedno, můžete sáhnout po Hamster Free Video Converteru od vývojářského studia Hamster soft. Jednoduchá konverze videa je hlavním úkolem této aplikace, ale možností je dostatek. Má šanci se chytit vedle velké záplavy dalších nástrojů pro práce s videem?

Free Video Converter pod drobnohledem

I když se jedná v podstatě o jednoúčelový nástroj, stále nabízí dostatek funkcí. Ovládání si popíšeme později, ale již předem mohu potvrdit, že je velmi jednoduché. To samé platí o uživatelském rozhraní. Dobrou zprávou je přítomnost české lokalizace, přesto by nevadilo, ani kdyby nebyla. Při podobném množství cizojazyčných textů by si toho většina uživatelů ani nevšimla. Vše je vytvořeno tak, aby stačilo jen pár kliknutí ke kýženému výsledku. Jediné, co není v češtině, je nápověda.

Hamster Free Video Converter umožňuje konvertovat videa do celé řady zařízení. Pro příklad mohu uvést iPod, iPhone, iPad, PSP, PlayStation 3, Xbox a mnoho dalších. Uživatelé produktů Creative, které mají své zvláštní formáty, mohou zaplesat, protože Free Video Converter umí konvertovat i do formátu .cmv. U každého z těchto zařízení se skrývá pouze několik nastavení. Formát je ve většině případů napevno stanovený v případě, že konvertujete pro mobilní zařízení. Chcete-li konvertovat vložené video do vámi požadovaného formátu, také je tato možnost k dispozici.

Příjemnou vlastností je také možnost spojovat videa.

Mnoho zařízení a formátů

Instalace a první spuštění

Prvním krokem při instalaci je stažení instalačního balíčku, který můžete stáhnout například z oficiálních stránek tvůrců. Instalační balíček čítá pouhých několik megabajtů. Co se týká instalace, čeká vás klasický průvodce kompletně v češtině. Musím se však zastavit u dvou kroků. Prvním z nich je krok, který vám nabídne instalaci archivačního softwaru od společnosti Hamster soft, tedy od stejných tvůrců. Je na vás, zda-li tento program využijete. Druhý krok, o kterém je třeba se zmínit, je nabídka instalace toolbaru Ask. Je tedy třeba dávat pozor při instalaci, abyste do počítače nechtě nenainstalovali zbytečný software navíc.

Pozor při instalaci na nabídku instalace dalšího software

Při prvním spuštění na vás dýchne velmi jednoduché, ale líbivé uživatelské rozhraní. Všechno má své místo a každý uživatel se jistě velmi rychle zorientuje. V pravém horním rohu naleznete ozubené kolečko sloužící ke vstupu do nastavení aplikace. O nastavení lze opět říci, že je více než jednoduché. Neposkytuje ani mnoho možností. Umožňuje vlastně jen změnu jazyku a vstup do nápovědy. Vedle toho odkazy na další zdarma dostupný software od Hamster soft.

Velmi stručné nastavení – lze nastavit pouze jazyk

Konvertujeme

Nyní k vlastnímu konvertování videa. Prvním krokem je vložení videí, které chcete konvertovat. Můžete videa buď přidat a nebo přímo přetáhnout z disku do okna aplikace. Můžete také libovolně měnit názvy vložených videí. Pro přestup do dalšího kroku stačí stisknout tlačítko Další.

Přidání videa

Zde na nás čeká již větší výběr možností. Tento krok slouží k výběru zařízení, do kterého chcete video konvertovat, a nebo k výběru výsledného formátu. Po rozkliknutí jakékoli položky můžete volit další parametry, jako třeba kvalitu, videokodek, nebo různé zvukové nastavení a celou řadu dalších možností. V případě konvertování vašich videí pro nějaká zařízení jsou nastavení o trochu chudší. Jakmile rozkliknete nějakou položku ve skupině Zařízení, nezapomeňte ještě zvolit konkrétní typ. Ten totiž ovlivňuje rozlišení videa.

Volba formátu či zařízení a dodatečných nastavení

Poté můžete ještě vložená videa spojit dohromady tlačítkem umístěným vlevo dole. Na závěr stačí stisknout žlutě zvýrazněné tlačítko Převést. Budete vybídnuti k volbě cílové destinace, kde po úspěšné konverzi naleznete video. V závěru se můžete odkazem Otevřít složku přesunout do složky.

Konvertujeme

Verdikt

Hamster Free Video Converter je opravdu velmi jednoduchá a jednoúčelová aplikace. Svůj úkol ale zvládá na jedničku. Líbivé uživatelské rozhraní v češtině sbírá body navíc. Nezdráhám se tento program doporučit, jako pokročilejším uživatelům pro snadné a rychlé konvertování videí, tak i úplným začátečníkům, díky velmi intuitivnímu rozhraní. Nevýhodou může být lehce vyšší náročnost a všudypřítomné tlačítko z Facebooku – To se mi líbí. Ale naštěstí lze snadno přehlédnout, neboť se neplete někde uprostřed. A navíc je zdarma.

Moje hodnocení:  90 %

Dobrý freeware

Výhody:

 • V češtině
 • Uživatelské rozhraní
 • Intuitivní ovládání
 • Jednoduchost
 • Mnoho formátů a zařízení
 • Zdarma

Nevýhody:

 • Vyšší náročnost
 • Všudypřítomný Facebook

Sponzorované odkazy:

Článek Hamster Free Video Converter – Jednoduchá konverze videa byl publikován 2. července 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 5. Rozzlobenimuzi.com
 6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 7. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!