Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy:  karaoke, karaoke texty, karaoke texty písní, karaoketexty

Sponzorované odkazy

Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Karaoke se stává velice populární zábavou už i v našich končinách. Ale ne každý má k dispozici karaoke techniku či dokonce nějaký karaoke bar v blízkosti svého bydliště. V takovémto případě opět nastupuje na scénu obyčejné PC. Výběr nejlepších karaoke programů již naleznete na tomto odkazu. V dnešním článku zjistíme, kde najít „náplň“ do tohoto softwaru zdarma, tedy karaoke texty písní.

V první řadě je třeba uvědomit si, co budeme hledat a co můžeme najít. Pokud nás budou zajímat čistě jen texty písní, které pak budeme moci v nějakém editoru (viz. níže) skloubit s hudbou, pak máme obrovské množství možností neboť webů nabízejících texty písní je jak na českém tak na zahraničním spousta. Pokud však hledáme už hotové soubory typu .kar apod., které už jen stačí otevřít v karaoke softwaru spolu s mp3 souborem, hledání už nebude tak triviální.

Karaoketexty.cz – hezky česky?

První web nabízející karaoke texty, který si dnes představíme je český web Karaoketexty.cz. Vzhledem web rozhodně neurazí ba naopak – vše je vyřešeno přehledně, grafická stránka webu je provedena neutrálně a zbytečně neruší. Texty lze vyhledávat buď podle názvu písně či interpreta anebo pomocí části textu. Mimo samotných textů nabízí tato stránka také vlastní hitparádu, možnost registrace a s tím souvisejícími fankluby, chat apod. Uživatelé se mohou aktivně podílet na přidávání obsahu webu, takže o množství textů nemusí být obavy, ovšem na hotové karaoke soubory jsem moc často nenarazil. Pokud tedy chcete hledat spíše samotné texty, může být web Karaoketexty.cz pro vás správná volba.

Karaoketexty.cz – český karaoke portálKaraoketexty.cz – český karaoke portál

Karaoke Editor z Karaoketexty.cz

Na těchto stránkách je vedle textů také k dispozici ke stažení editor a přehrávač, který je postavený na technologii Java (je nutné mít nainstalovanou Javu). Program je koncipován velice jednoduše a celým procesem tvorby karaoke souboru či mp3 s titulkami vás provede pomocí průvodce. Mimo zmíněné editace a přehrávání karaoke umí Karaoke Editor také upravovat ID3 tagy a tak se z něj stává jednoduchá utilita zdarma hlavně pro ty, kteří chtějí nebo potřebují vytvářet vlastní karaoke soubory.

Karaoke Editor jednoduchá aplikace hlavně pro ty, kteří si chtějí vytvořit vlastní karaoke souboryKaraoke Editor jednoduchá aplikace hlavně pro ty, kteří si chtějí vytvořit vlastní karaoke soubory

KAR Universe – databáze .kar souborů

Jelikož jsem chtěl najít také nějaký server, který by nabízel čistě jen již hotové .kar soubory bez nutnosti nějakých editací a na českém internetu jsem moc nepochodil, musel jsem zkusit štěstí v zahraničí. KAR Universe je projekt, který naleznete na adrese Cdgskaraoke.com, a který shromažďuje a poskytuje svým uživatelům .kar soubory. Obsahuje dohromady 15757 písní v angličtině, španělštině, francouzštině, italštině a portugalštině, ovšem ne všechny soubory jsou dostupné ke stažení (i když většina dle mého soudu ano). Grafická stránka webu je poměrně zastaralá a vyhledávání v databázi by mohlo být propracovanější, ale i tak pokud nechcete vytvářet vlastní .kar soubory, zkuste štěstí s KAR Universe a dost možná naleznete to, co hledáte.

KAR Universe – databáze .kar souborůKAR Universe – databáze .kar souborů

Kudy dál?

Pokud hledáte pouze samotné texty písní je opravdu velké množství webů jak českých tak zahraničních, které vám mohou velmi dobře posloužit.

Seznam dalších www stránek poskytující karaoke texty

Lyrics.com
Azlyrics.com

Článek Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma byl publikován 20. listopadu 2010 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Jindřich Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (6).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...