Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy:  karaoke, show, karaoke show, mp3, midi, písničky, hudba, zpěv, zábava, KaraFun, vanBasco, Ultrastar Deluxe, youtube, zpívání, karaoke bar

Sponzorované odkazy

Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Máte rádi hudbu? Chcete si pořádně užít zábavu s přáteli a ještě si k tomu krásně zazpívat? Pak je tento článek určen právě Vám. Dozvíte se pár zajímavých informací týkající se karaoke. Nakonec si zde představíme pár zahraničních freeware programů, které udělají z Vašich akcí karaoke show.

Co je to Karaoke?

Karaoke je zpívání písniček, které před Vámi běží na obrazovce. Z reproduktorů vychází čistě jen melodie a zpěv je pouze na Vás. Nemusíte mít strach, že zapomenete text či nedodržíte rytmus, protože na obrazovce běží barevně text, který zrovna zpíváte. Také jsou zvýrazněné části slov, aby jste neztráceli rytmus. Myslím si, že karaoke je velice známá forma zábavy, která je stále vyhledávaná. Troufám si říct, že většina z nás už někdy karaoke vyzkoušela. Někteří potají v pokoji, protože jsou stydlivější. Jiní zase s přáteli v karaoke barech, které můžete navštívit kdekoli v České republice. Osobně Vám mohu doporučit návštěvu karaoke baru, protože je to nezapomenutelný zážitek. Posilníte-li se před svým vystoupením, nervozita ustoupí a plnými doušky si užijete Vašich pár minut slávy na pěveckém pódiu.

V této části dnešního seriálu si představíme pár freeware programu. Každý program obsahuje spoustu textů s písněmi, ale pokud se tam nenajde právě ta Vaše oblíbená, není problém si písničku vyhledat na internetu, následně stáhnout a uložit do programu. Texty jsou většinou vystavovány ve formátech .kar nebo .knf. Nejrůznější texty k písním si můžete stáhnout například na Karaoketexty.cz. Nyní se podíváme na první ukázku karaoke přehrávače.

KaraFun

KaraFun je velice zajímavý freeware karaoke přehrávač. Patří mezi nejmodernější programy na trhu, protože zvládne přehrávat většinu oblíbených karaoke formátů (.kar, .midi, .kfn, .mid, .lrc, atd.). Důležitým prvkem tohoto přehrávače je podpora vokálů. KaraFun umí přehrávat karaoke, jehož základem je mp3 rozdělené na část vokální a instrumentální. Grafická stránka samotného programu je velice propracovaná. Máte na výběr z mnoha různých fontů, efektů a animací textů, které v konečném důsledku dávají velice pěkný a kvalitní vzhled přehrávače. Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách výrobce Karafun.com.

Stáhnout Karafun z Edownload.cz

Obrázek I. KaraFunObrázek I. KaraFun

Budete-li chtít si tento kvalitní freeware ještě vylepšit, stáhněte si KaraFun editor, ve kterém si můžete vytvářet vlastní karaoke. Tento editor je velice rozmanitý. K vlastním textům, které si sami vytvoříte, máte možnost dále přidávat obrázky na pozadí a vše ukládat ve formátu .kfn. Poté si vše můžete spustit v KaraFun přehrávači. Návod na tento editor najdete na oficiálních stránkách, které jsou uvedené výše.

Obrázek II. KaraFun editorObrázek II. KaraFun editor

Ultrastar Deluxe

Tento freeware přehrávač už není tak známý jako KaraFun, ale také má své přednosti, které by se neměly přehlížet. Máte možnost zasoutěžit si se svými přáteli, protože tento program obsahuje jednoduchý algoritmus, který Vám vyhodnocuje Váš zpěv, následně to porovnává s ostatními účastníky hry a vy si pak můžete mezi sebou vyhlásit nejlepšího zpěváka. Nevýhodou tohoto softwaru je, že neobsahuje rozsáhlou nabídku nejrůznějších světových hitů, ale jen pár desítek skladeb méně známých skupin.

Stáhnout Ultrastar Deluxe z Edownload.cz

Obrázek III. Ultrastar DeluxeObrázek III. Ultrastar Deluxe

vanBasco Karaoke Player

K dalším velice známých a preferovaným přehrávačům patří vanBasco Karaoke Player, který umožňuje přehrávání souborů ve formátu .kar a standartních MIDI souborů (.mid, .midi, .rmid). Obsahuje velké množství různých funkcí jako změnu fontů, barev či obrázku na pozadí okna. Mezi výhody patří především možnost nastavení tempa přehrávání písně, hlasitosti apod. K dispozici je také MIDI výstup zobrazující noty, hlasitost a použité instrumentální nástroje. Texty písní jsou jednoduše dostupné kdekoli na internetu. Tím pádem není žádný problém si vyhledat velké množství českých i anglických písniček ve formátu .kar, které si pak nahrajete do přehrávače. Tento software je impozantní především svou jednoduchostí a přehledností. Budete-li pozorně hledat, najdete zde také ikonu lupy, na kterou když kliknete, se dostanete na webovou stránku, kde si můžete vyhledávat a stahovat skladby v libovolném formátu.

Stáhnout vanBasco Karaoke Player z Edownload.cz

Obrázek IV. vanBasco Karaoke PlayerObrázek IV. vanBasco Karaoke Player

Karaoke online

Znáte server Youtube.com ? Pokud ano, již nemusíte stahovat žádné přehrávače ani texty, protože na tomto serveru najdete vše, co potřebujete k tomu, abyste si krásně zazpívali a užili si příjemnou zábavu.

Obrázek V. www.youtube.comObrázek V. www.youtube.com

Závěrem

Karaoke je jednoduchá, ale poutavá forma zábavy. Budete-li mít chuť a zájem, doporučuji Vám vyzkoušet si jeden z freeware karaoke programů a následně si užit velkolepou zábavu. Neváhejte a předveďte svůj talent. Třeba se mezi Vámi najde nová pěvecká hvězda.

Dobrý freeware

Článek Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů byl publikován 3. července 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...