Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů

Tagy:  překladač, translator, překladače, translatory, cizí jazyk, čeština, angličtina, němčina, slovenština, ruština, ukrajinština, francouzština, španělština, polština, azbuka, latinka, anglina, němina, franina, španina, latina, překlad vět a slov, slovíčka, databáze slov, slovník, slovníček, věta, slovo, přeložit

Sponzorované odkazy

Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů

Potřebujete přeložit nějaké české slovo ba dokonce větu, ale bohužel nemluvíte žádným cizím jazykem? Potřebovali jste v minulosti přeložit pár vět, ale neznali jste žádný cizí jazyk? V té době jste měli fakt smůlu, protože vše záviselo jen na Vaších schopnostech. Nyní se koukneme, jak to je v současnosti. Nemluvíte-li žádným cizím, nejlépe světově uznávaným jazykem, je to zlé, protože svět se začíná sjednocovat, co se týče celosvětového jazyka a proto se v něm můžete jednoduše ztratit. Naštěstí se to týká jen mluvené části. Překlad vět, www stránek, souborů, prezentací nebo jen slovíček již zvládne i úplný začátečník. V dnešní době již na internetu naleznete širokou škálu volně dostupných freewarových překladačů. Stačí je jen stáhnout, následně zadat větu v příslušném jazyce, zvolit cizí jazyk, do kterého se má věta přeložit, stisknout tlačítko „Přelož“ a poté program udělá vše za Vás.

V dnešním článku se detailněji podíváme na nejznámější překladače, které můžete nalézt na internetu a poté jej jednoduše stáhnout. Připravil jsem si pro Vás krátké představení šesti kvalitních a jednoduchých softwarů, kterými jsou Azbuka Transkriptor, PC Translator 2007, FreeTranslator, PEKI slovník, Google Translator Interface 2009 a posledním je Free Language Translator. Přímé odkazy na stažení jednotlivých programů naleznete vždy na konci jejích krátkých recenzí.

Azbuka Transkriptor

Převod českých znaků do ruské azbuky zcela zdarma

Jednoduchý freewarový překladač, který vyniká především kvalitním převodem českých znaků do ruské azbuky. Máte na výběr také překlad českých znaků do azbuky ukrajinské. Znaková podpora je uvedená ve spodní části aplikace. Program je zejména vhodný pro chat nebo psaní elektronických emailů Odkaz na stažení freewaru naleznete o pár řádků níže. Nechcete-li si tento program stahovat, nemusíte, protože byl v minulosti vytvořen projekt Online Azbuka Transkriptor, kde si můžete překládat věty či slovíčka bez nutností mít program nainstalovaný. Odkaz naleznete na konci této krátké recenze.

Funkce a vlastnosti programu

 • psaní ruskou i ukrajinskou azbukou
 • převod z češtiny do azbuky a naopak
 • program nepřekládá slova, jen převádí české znaky na jejich cizí ekvivalenty a naopak
 • kopírování textů pomocí klávesové zkratky Ctrl+A, pomocí Ctrl+C jej uložíte do schránky a poté zkratkou Ctrl+V jej můžete vložit do libovolného textového editoru.

Stáhnout Azbuku Transkriptor z Edownload.cz

Online Azbuka Transkriptor

Moje hodnocení:  80 %

PC Translator 2007

Překlad českých textů do cizího jazyka a naopak

PC Translator vám přináší podporu překladu textů z češtiny do cizího jazyka a naopak. Kvalitní pomocník při překladu www stránek, emailů, faxů, dopisů, návodů, nápověd apod. Program obsahuje rozsáhlou slovníkovou databázi, která patří k největším a nejpřesnějším na českém trhu. Menu je v češtině, angličtině nebo němčině. Integrace podpory klávesnic různých světových jazyků. Bohužel zkušební verze programu obsahuje jen asi 7000/3000 anglických a německých slovíček oproti ostré verzi, která obsahuje okolo 800 000 významových dvojic.

Plná verze oproti demu navíc obsahuje i tyto další nástroje a funkce

 • mluvená výslovnost
 • příklady použití
 • manažer slovní zásoby
 • překladač www stránek
 • překladač pro MS Word a MS Outlook
 • korekční soubory gramatiky
 • korektor pravopisu

Stáhnout PC Translator 2007 z Edownlo­ad.cz

Moje hodnocení:  75 %

FreeTranslator

Jednoduchý překladový slovníček

FreeTranslator patří mezi nejkvalitnější a nejpreferovanější freewarové překladače na českém trhu. Dokáže pracovat až se 140 jazyky včetně češtiny. Budete-li chtít tento program využívat, musíte si také stáhnout databázi slovíček a .NET Framework. Bez těchto doplňků Vám FreeTranslator nebude pracovat na 100%.

Stáhnout FreeTranslator z Edownload.cz

Stáhnout .NET Framework z Edownload.cz

Stáhnout databázi slovíček z Freetransla­tor.it

Moje hodnocení:  65 %

PEKI slovník

Překladač slovíček pro více databází

PEKI slovník je tzv. Multiplatformní program, tudíž dokáže pracovat pod operačními systémy MS Windows, Linux, MacOS, OS/2, Solaris apod. Překladač je napsaný v programovacím jazyce Java, takže ho budete moci používat kdekoli, kde bude nainstalované prostředí Java Runtime Environment. Freeware obsahuje 28 slovníkových databází.

Vlastnosti programu

 • překlad vět a slovíček z jednoho jazyka do druhého a naopak
 • třídí a hledá hesla podle fonetické výslovnosti
 • podpora automatického překladu textů
 • využívá více slovníkových databází

Stáhnout PEKI slovník z Edownload.cz

Moje hodnocení:  60 %

Google Translator Interface 2009

Kvalita ve spojení s Google

Google Translator Interface 2009 je vícejazyčný freeware, který pracuje pod Google enginem. Program dokáže pracovat až s 34 různými jazyky, které nabízí robot Google. Můžete si překládat jednotlivé věty nebo slovíčka. Texty jsou skládány přímo z příkladů mluveného slova. Odkaz na stažení freewaru naleznete o řádek níže.

Stáhnout Google Translator Interface 2009 z Edownlo­ad.cz

Moje hodnocení:  50 %

Free Language Translator

Jednoduchý a přitom velice efektivní překladač vět a slovíček

Free Language Translator je kvalitní, přehledný, jednoduchý a hardwarově nenáročný překladový slovník podporující mnoho cizích světových jazyků včetně češtiny. Program pracuje s databázi slovníku společnosti Google, tudíž při překladu je potřeba mít funkční připojení k internetu. Je možné vkládat jen jednotlivé texty nebo celé soubory s příponou TXT. Přímý odkaz ke stažení programu naleznete níže.

Stáhnout Free Language Translator z Edownload.cz

Moje hodnocení:  40 %

Obrázek I. Ukázka I. Free Language TranslatorObrázek I. Ukázka I. Free Language Translator

Obrázek II. Ukázka II. Free Language TranslatorObrázek II. Ukázka II. Free Language Translator

Závěrem dnešního článku

Neplaťte za překladače.

Potřebujete jen něco přeložit? Není to nic důležitého? Neplaťte velké peníze za překladače, které jsou sice mnohem kvalitní a propracovanější než freewarové překladače, ale pokud s tím nepracujete profesionálně, tak je to zbytečné. Pro obyčejný překlad Vám zajisté postačí freeware programy, které jsem Vám v krátkosti představil v dnešním článku.

Nejsem žádný profesionální překladatel, takže žádné honosné a drahé programy nevyužívám. Bez problému mi postačí, buď nějaký online webový překladač nebo si stáhnu jednoduchý freeware překladač, který je přitom zcela zdarma a poskytne mi vše, co potřebuju.

Článek Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů byl publikován 31. srpna 2010 v 22.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...