Eurotran - výborný web překladač?

Tagy:  Eurotran, Eurotran XP, slobvník, eurotran, překladače, onlne překlad, google translate

Sponzorované odkazy

Eurotran - výborný web překladač?

PÃ…™i vyhledávání informací na cizojazyčných webových stránkách se časem neustále pÃ…™ekládání stane únavným a to i pro dobrého znalce daného jazyka. V takovémto pÃ…™ÃƒƒÃ‚­padÄ› je nasnadÄ› vyuÃ…¾ití buď nÄ›jakého softwarového pÃ…™ekladače nebo online sluÃ…¾eb. A právÄ› jednu takovou praktickou online sluÃ…¾bu si pÃ…™edstavíme v dneÃ…¡ním článku.

Eurotran je dílem české společnosti Microton. Dle slov výrobce se jedná o aplikaci pro rychlý a pohodlný pÃ…™eklad anglických textÃ…¯ do čeÃ…¡tiny. Celá aplikace se integruje pÃ…™ÃƒƒÃ‚­mo do vaÃ…¡eho prohlížeče (podpora IE 5–8 a Firefoxu 3.0 – 3.6) a samotný pÃ…™eklad se tím tedy redukuje pouze na stisknutí tlačítka z Äeskou vlaječkou v panelu prohlížeče.

Samotný pÃ…™eklad je zjednoduÃ…¡en na kliknutí na tlačítko s Äeskou vlajkou.

Samotný pÃ…™eklad je zjednoduÃ…¡en na kliknutí na tlačítko s Äeskou vlajkou.

PÃ…™ekládáme

Eurotran je aplikace komerční a platba je Ã…™eÃ…¡ena ročním pÃ…™edplatným. První vÄ›cí, která mÄ› mírnÄ› znepokojila je, Ã…¾e po staÃ…¾ení aplikace z webu výrobce máte k dispozici zkuÃ…¡ební lhÃ…¯tu trvající pouze dvÄ› hodiny, coÃ…¾ se mi zdá opravdu málo. Pokud po této lhÃ…¯tÄ› chcete pokračovat v pouÃ…¾ÃƒÃ‚­vání Eurotranu je nutné zaplatit pÃ…™edplatné ve výši 790 KÄŒ pro českého uÃ…¾ivatele nebo 29 Euro pro uÃ…¾ivatele slovenského. Cena je tedy pomÄ›rnÄ› vysoká kdyÃ…¾ vezmu v Ãºvahu, Ã…¾e existuje mnoÃ…¾ství online pÃ…™ekladačÃ…¯ zdarma a proto níže porovnám Eurotran právÄ› s tÄ›mito sluÃ…¾bami. PÃ…™ece jenom, za peníze očekávám kvalitnÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ pÃ…™eklad neÃ…¾ u sluÃ…¾eb, které jsou zadarmo.

Instalace Eurotranu ve Firefoxu – probíhá stejnÄ› jako instalace jakéhokoliv jiného pluginu.

Instalace Eurotranu ve Firefoxu – probíhá stejnÄ› jako instalace jakéhokoliv jiného pluginu.

Jak uÃ…¾ jsem zmínil výše Eurotran se integruje pÃ…™ÃƒƒÃ‚­mo do prohlížeče a má tedy podobu pluginu. Instalace je tedy jednoduchá a tak si jí nebudeme zbytečnÄ› popisovat. V tomto článku bych chtÄ›l porovnat Eurotran s asi nejznámÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­m online pÃ…™ekladačem Google Translate. PouÃ…¾il jsem tedy asi nejjednoduÃ…¡Ã…¡ÃƒÃ‚­ test a nechal sem pÃ…™eloÃ…¾it nÄ›kolik stejných stránek nejprve Eurotranem a potom pomocí Google Translate. Ihned po pÃ…™eloÃ…¾ení první stránky (poloÃ…¾ka ve wikipedii) mi doÃ…¡la první obrovská výhoda Google Translate. Mluvím o moÃ…¾nosti editace pÃ…™ekladÃ…¯ samotnými uÃ…¾ivateli a tak se ze strojových, ne moc srozumitelných pÃ…™ekladÃ…¯ mohou stát pÄ›kné a srozumitelné. Vzhledem k této vlastnosti jsem tedy musel najít nÄ›jaký ménÄ› známý článek abych mohl porovnat samotný strojový pÃ…™eklad. Zde je uÃ…¾ výsledek více subjektivní, dle mého poÃ…™ÃƒƒÃ‚¡d vede Google, ale na screenshotu mÃ…¯Ã…¾ete výsledek porovnat sami. Pro Eurotran vÃ…¡ak stále hraje právÄ› jednoduchost pÃ…™ekladu stisknutím jednoho tlačítka. I kdyÃ…¾ si nemyslím, Ã…¾e je takový problém vloÃ…¾ení adresy dané stránky do Google pÃ…™ekladače, po chvilce hledání jsem nalezl Ã…™eÃ…¡ení i tohoto „problému“. Sice to poÃ…™ÃƒƒÃ‚¡d není jedno tlačítko, ale pokud pouÃ…¾ijete plugin gTranslate pro Firefox nebo Google Translate Addon pro IE, budete moct pÃ…™eloÃ…¾it jakýkoliv text na webové stránce pouze označením daného textu a vybraním volby pÃ…™ekladu. Navíc máte k dispozici obrovské mnoÃ…¾ství jazykÃ…¯.

Test – porovnejte sami pÃ…™ekladâ€Ã‚¦

Test – porovnejte sami pÃ…™ekladâ€Ã‚¦

Koupit – nekoupit?

OsobnÄ› bych si Eurotran rozhodnÄ› nepoÃ…™ÃƒƒÃ‚­dil. Proč platit za nÄ›co, kdyÃ…¾ existuje nekomerční alternativa? Navíc kdyÃ…¾ výsledky pÃ…™ekladu jsou podle mÄ› vÄ›tÃ…¡inou kvalitnÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ právÄ› u nekomerční sluÃ…¾by? Pokud si to shrneme, tak v podstatÄ› jediná výhoda Eurotranu je pohodlnost a rychlost pÃ…™ekladu, ale já osobnÄ› bych kvÃ…¯li nÄ›kolika sekundám navíc, které mi zabere zkopírování webové adresy do Google Translate nezaplatil ročnÄ› 790 KÄŒ.

Stáhnout zkuÃ…¡ební verzi Eurotran z Edownload.cz

Hodnocení:  40 %

Výhody:

 • Překládání vždy "po ruce"

Nevýhody:

 • Cena
 • Horší překlad ve srovnání s Google Translate

Sponzorované odkazy:

Článek Eurotran - výborný web překladač? byl publikován 19. března 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jindřich Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 8. Rozzlobenimuzi.com
 9. Odesíláme SMS z internetu
 10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!