Online TV

Tagy:  Online, Online filmy, multimedia, video, online TV, TV, televize, Joost

Sponzorované odkazy

Online TV

Online televize na internetu? V podstatě žádná novinka, ale vždy bylo okolo toho více řečí než skutků. Donedávna jsme měli šanci sledovat pořady v mizerné kvalitě skrz Youtube, Google Video nebo český projekt Stream TV. Takovéto projekty jsou živeny uploady videí od samotných uživatelů těchto služeb, ale poměrně nedávno se do ostrého provozu dostala služba, která na to šla úplně jinak – Joost.

Historie

Joost (kódové označení The Venice Project) začal svoji historii psát nedávno v Lucembursku. Nápad sledovat stovky televizních vysílání po internetu dostali Niklas Zennström a Janus Friis. Ti z vás, kdo se zajímají o IT trošku více, možná zpozorněli a připadají jim tato jména poněkud známá. Jde o tvůrce populární p2p sítě a aplikace Kazaa a hlavně fachmany aplikace Skype, kterou miliony lidí používají na volání. Joost je tedy dalším projektem této autorské dvojice, i když čistě soukromým.

Jak to funguje?

Poměrně jednoduše, ale sofistikovaně. Stačí si z webu www.joost.com stáhnout 10 MB velký program a zaregistrovat se. O tom ale později. Samotný princip fungování této online TV je ve využívání p2p. Díky obrovským zkušenostem se sdílením dat, mohli autoři vytvořit jasnou a fungující koncepci. Pokud tedy chcete sledovat nějaký z televizních kanálů, program automaticky rozloží potřebný datový tok mezi co největší počet připojených uživatelů a tím se nároky co nejvíce snižují. I tak je ovšem doporučené mít aspoň megabajtové připojení k internetu. V České republice už sice je dostupné vysokorychlostní připojení téměř všude, ale paradoxně se samo brzdí nesmyslným omezením, tzv. FUPem (po přenesení určitého počtu dat máte rapidně sníženou rychlost). Tento nešvar projektům jako je Joost vůbec nenahrávají a pokud nemáte štěstí na vizionářského providera, moc z toho dívání mít nebudete nebo budete v opačném případě zírat na šílený účet za internet.

Online TV Joost v praxi

Jak už jsem napsal výše, stačí stáhnout program, zaregistrovat se a hurá na sledování online TV. Pokud jste tedy zdatnými angličtináři. Veškeré programy jsou dostupné pouze v anglické mutaci a není vůbec jisté, jestli nastane v brzké době nějaká změna. Kanálů je k dispozici nespočet a jsou řazeny přehledně podle žánrů. Fandové si tu najdou vše od hudby, zpravodajství, sportu až k seriálům nebo dokumentům. Ten kdo se teď jde prohrabovat v televizním programu a zkoumat kde co dávají nebude potěšen. Všechny videa jsou pouštěna jako na sebe navazující klipy. Zatím tedy Joost neumožňuje živé přenosy ani klasické vysílání jaké známe z televize. Skvělá je ale úroveň obrazu, která se s Youtube a podobnými nedá absolutně srovnávat. Vše je čistší a i na celé obrazovce dobře vykreslené. Kanály si můžete řadit do playlistů a oblíbených a také s nimi operovat pomocí widgetů. Těchto maličkých prográmků je celá řada a můžete si tak obohatit sledování o Jabber klienta, RSS čtečku, hodiny a jiné blbůstky.

Rozpaky

Online TV Joost je stále spíše betaverze a nelze od něj čekat zázraky. Mnohé nepotěší, že nemohou prezentovat svá videa na Joost a jsou nuceni sledovat jen obsah profesionálních studií. Pokud se podaří tvůrcům doplnit podporu pro živé přenosy a klasické kontinuální sledování bude to skvělé a uživatelů bude více a více (v současnosti cca 1,5 milionu). Také je třeba získat přízeň i největších filmových a obecně hollywoodských studií. Potom by totiž mohl Joost být opravdu nebezpečnou konkurencí klasickým televizím, zvláště pokud v nich dávají tak tragický obsah jako u nás…

Online TV Joost můžete vyzkoušet na: www.joost.com

Sponzorované odkazy:

Článek Online TV byl publikován 14. prosince 2007 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!