iVysílání – online televizní archiv České televize

Tagy:  ivysílání, i-vysílání, online televize, pořady čt, česká televize, archiv pořadů, online vysílání

Sponzorované odkazy

iVysílání – online televizní archiv České televize

Nestíháte své oblíbené pořady, protože denně pilně pracujete nebo vám jen utekla epizoda vámi sledovaného seriálu na České televizi? Nemusíte být zklamaní, v online televizním archivu České televize si svůj pořad můžete pustit už hodinu poté, co byl pořad odvysílán. Navíc můžete sledovat online vysílání všech kanálů České televize.

Každý to určitě pocítil na vlastní kůži. Jste fandové do seriálu, jenomže zrovna když se děje něco důležitého, nemůžete být doma a epizodu sledovat. Nemusíte však věšet hlavu. Prošvihnutý díl můžete kdykoliv zhlédnout v archivu České televize. Není nutná žádná registrace ani zvláštní poplatky. Z pohodlí svého křesla tak můžete denně sledovat všelijaké pořady či seriály na České televizi, nebo dokonce například sledovat aktuální vysílání.

Titulní strana iVysílání ČTTitulní strana iVysílání ČT

Televizní archiv je velmi pěkně zpracovaný a přehledný. Nově příchozí návštěvníci se v sekundě zorientují a naleznou požadovanou položku. Titulní stránka obsahuje různé nejsledovanější a nově přidané příspěvky. Pokud se tedy například konala nějaká významná událost, jež byla odvysílána na ČT, najdete ji jistě mezi nejvíce sledovanými příspěvky dne či týdne.

Řazení a vyhledávání videí

Kategorizace příspěvků je vyřešena úplně bravurně. Na výběr máte ze dvou základních kritérií, vyhledávat podle názvu nebo podle data odvysílání.

Řazení podle abecedy/žánrůŘazení podle abecedy/žánrů

Vyhledávání podle názvu je dále rozděleno do kategorií, jež značí charakter příspěvku (pořad, seriál, film, apod.).

Řazení podle data vysíláníŘazení podle data vysílání

Řazení podle data vysílání zobrazí televizní program k danému dni, v němž naleznete vámi hledaný pořad či seriál.

Přehrávání

Z webových přehrávačů máte na výběr ze standardního Windows Media Playeru a z Real Playeru. K dispozici jsou tři různé kvality – nízká, střední a TV kvalita. TV kvalita je vcelku dobře koukatelná i na celou obrazovku, avšak do budoucna by to zcela jistě chtělo doplnit o HD rozlišení, poněvadž pro majitele HD monitorů je stále TV kvalita na celou obrazovku vcelku nekoukatelná.

Ukázka TV kvality vysíláníUkázka TV kvality vysílání

Každý příspěvek (video) můžete ohodnotit, popřípadě přidat příspěvek do diskuse. Pokud sledujete pořad nebo seriál, zobrazí se jeho další díly či pořady související.

Sledování pořadu na iVysíláníSledování pořadu na iVysílání

Moje iVysílání

Po vytvoření účtu v televizním archivu získáte možnost vytvářet své vlastní playlisty, které se po zavření prohlížeče nesmažou. Tudíž jednoduše po přihlášení zvolíte přehrání playlistů a pohodlně zhlédnete svůj navolený program.

Osobní playlist pořadůOsobní playlist pořadů

Registrovaní uživatelé navíc mohou dostávat upozornění na nové díly a epizody do své emailové schránky.

Upozornění na nové pořady emailemUpozornění na nové pořady emailem

Online vysílání

Pokud nejste zrovna u svého televizního přijímače, určitě oceníte online televizní vysílání všech kanálů České televize – ČT1, ČT2, Č24, ČT4 Sport.

Online vysílání České televizeOnline vysílání České televize

Vysílání je opět dostupné pouze ve třech již zmiňovaných kvalitách. Těším se na dobu, až všechny naše české televize bude možno sledovat na internetu.

Závěr

Česká televize jistě není jediná, která umožňuje zhlédnout odvysílané pořady ve svém archivu. Avšak je jedinou, která poskytuje online vysílání, poněvadž se jedná o veřejnoprávní televizi, kterou platíme my všichni.

Orientace v archivu je na jedničku a celkově rozhraní webu je pěkně zpracované a přehledné. Problém jsem však měl občas s kompatibilitou webových stránek v jiném prohlížeči než v Internet Exploreru. Vysílání pořadů je k dispozici ve slušné kvalitě s výbornou dostupností.

Hodnocení:  90 %

Výhody:

  • graficky povedené rozhraní
  • přehlednost
  • řazení a hledání pořadů
  • playlisty
  • upozornění na nový díl emailem
  • slušná kvalita vysílání
  • online vysílání

Nevýhody:

  • kompatibilita s jinými prohlížeči
  • některé filmy pouze bonusy

Článek iVysílání – online televizní archiv České televize byl publikován 24. října 2010 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...