Stream.cz - internetová televize k pokoukání

Tagy:  stream, stream.cz, tv, televize, sdílení, videa, video, klipy, klip, seriály, seriál, serial, filmy, film, pořady, pořad, zábava, on-line, online

Sponzorované odkazy

Stream.cz - internetová televize k pokoukání

Stovky a stovky převážně českých videí, to je to, na co vás bude lákat český portál tématicky zaměřený právě na již zmíněná videa, seriály a další podobné filmařské počiny. Jak se ale stát plnohodnotným návštěvníkem Streamu.cz, abychom si mohl spustit a shlédnout veškerá zde nabízená videa? Kolik stojí členství a co všechno budeme potřebovat? Na tyto a další otázky si zodpovíme právě zde, v této recenzi.

Proč Stream.cz?

Aktivní a dlouhodobí čtenáři našeho magazínu si určitě všimli, že recenze na tento český internetový portál zde již byla napsána. Proč tedy další?

Odpověď je vskutku jednoduchá: Je to proto, že „starý“ článek o Stream.cz byl publikován koncem roku 2007 a do současnosti tento portál prošel řadou vylepšení nejen po stránce grafické, vzhledové. Ano, tento internetový počin za dobu dvou a půl let rozšířil svůj obsah několikanásobně a podle oficiálních zpráv se umístil na 10. místo nejnavštěvova­nějších serverů na českém internetu! A za to by si zasloužil potlesk.

Nutné a nezbytné požadavky

Abychom se stali návštěvníkem tohoto portálu, a mohli zobrazovat a využívat veškeré zde nabízené možnosti, budeme kromě naprostých nezbytností (internetové připojení dostatečné rychlosti apod.) potřebovat i integrovaný přehrávač Adobe Flash Player. S tímto vybavením se již naprosto bez problémů dostaneme na portál Stream.cz a můžeme začít naši cestu světem videí a seriálů na českém internetu.

Bojím se, že se zde nevyznám nebo nenajdu to, co hledám

Tento strach může člověka na některých stránkách tak trochu ovládnout, ale v případě Streamu nikoliv. Vše je ve velmi hezkém a pro uživatele přívětivém grafickém kabátu, který si zachovává velkou přehlednost.

Nahoře najdeme velmi známou vyhledávací lištu, která nám umožní filtrovat hledané dotazy po celém webu a tím pokudmožno co nejlépe usnadnit naše hledání.

vyhledávánívyhledávání

Ihned pod ní se nachází horizontální rozbalovatelné menu, kde je možno procházet obsah dle zvolených kategorií a podkategorií (Zábava, Hudba, Lifestyle atd.).

menumenu

Pod tímto menu máme ještě na výběr přehrát si některé z doporučovaných videí, a na úplný závěr nás čeká seznam všech pořadů, které jsou nabízené v rozbalovatelném horním menu. Zde jsou však staticky umístěné a vypsané pospolu.

seznam videíseznam videí

Je potřeba být registrovaným návštěvníkem?

Když už jsme o popisování možností, neměli bychom zapomenout na pravý horní roh, ve kterém se možná trochu nenápadně skrývá přihlášení. Jak se tedy přihlásit a jaké výhody nám přihlášení poskytuje?

Pro přihlášení je potřeba být registrovaný na portálu Seznam, mít na Seznamu mail. Právě on v současné době patří mezi neojoblíbenější vyhledávací portály na českém internetu a zřejmě největším poskytovatelem mailové schránky u nás. A to je možná i dost velká výhoda portálu Stream.cz, propojení s centrálou Seznam.cz .

Stream + Seznam účetStream + Seznam účet

A jaké nám tedy přináší registrované členství výhody? Těch je hned několik:

1. psát komentáře a odpovědi na ně
2. psát zprávy prostřednictvím portálu Stream.cz
3. nahrávat a sdílet vlastní videa

Z těchto tří bodů se budeme blíže věnovat pouze bodu třetímu, nahrávání vlastních videí. Ostatní jsou vcelku jasné.

Možnost nahrát video se nachází ve stejné úrovni, jako je přihlášení ke svému účtu, a je tučně zvýrazněna. Pokud jsme přihlášeni, jsem ihned odkázáni na výběr zdroje nahrávaného. Soubor z disku nebo webkamera.

výběr zdrojevýběr zdroje

Dle zvoleného způsobu (já pro ukázku použil nahrávání souboru z disku) jsme ještě před samotným aktem povinni vyplnit informace o nahrávaném. Nemělo by to nikomu činit potíže.

informace o videuinformace o videu

Poslední dva kroky pak jsou již naprosto jasné. Vybereme z disku požadovaný video-soubor a potvrdíme. Tento soubor může obsahovat až 500MB dat! Po dokončení nahrávání nám bude vygenerován odkaz, který můžeme rozeslat svým známým, u kterých chceme, aby se na námi uložené video podívali.

Pouze legální obsah? Ale kdeže …

V neposlední řadě bych měl upozornit na zákaz sdílení obsahu, ke kterému nemá dotyčný vlastnická práva. Jednalo by se totiž o trestný čin!

Veškerý obsah, který je publikován samotnou centrálou, je obsahem, ke kterému vlastní Stream.cz práva. Může tedy zprostředkovávat jeho shlédnutí.

To však již neplatí u veškerého obsahu, který sem nahrávají registrovaní uživatelé. Povětšinou se jedná o obsah vlastní tvorby, vlastní nahrávky, ale najdou se zde i někteří, kteří sem nahrávají odcizený obsah. Tímto obsahem jsou např. Simpsonovi, které zná snad každý. Tímto aktem je porušován zákon a viníkům tak hrozí neúměrně vysoká pokuta, trest. Nebo úměrně?

SimpsonoviSimpsonovi

Záverečné shrnutí webu Stream.cz: Portál s budoucností?

Pokud jsme byli pečlivými a poctivými čtenáři, bezpochyby jsme si všimli, resp. nevšimli, snad žádné významné kritiky. I díky zveřejněné zprávě, že se Stream.cz umístil mezi TOP 10 na českém internetu, vidíme, že je zde opravdu výrazný posun kupředu. Vzhled patří k velmi přívětivým, všechny potřebné funkce jsou rychlé a fungují bez problémů, a množství stále rostoucího obsahu zaručuje vysoký stupeň kvality a rozšířenosti.

Mně osobně se portál Stream.cz líbí a hodnotím ho jako výtečný český internetový počin, ke kterému se vždy velmi rád vracím.

Mé hodnocení =  100 %

Výhody:

  • jednoduchost
  • stále rostoucí množství obsahu
  • propojenost s účtem Seznamu
  • možnost sdílet vlastní videa
  • rychlost

Nevýhody:

  • na žádné významné jsem nepřišel

Stream.cz navštívíte ZDE

Článek Stream.cz - internetová televize k pokoukání byl publikován 15. dubna 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...