Mixér.cz – nová hudební televize pod taktovkou Seznamu

Tagy:  Mixér.cz, Mixer, Seznam, hudební televize, TV, on-line rádio, hudba, Stream

Sponzorované odkazy

Mixér.cz – nová hudební televize pod taktovkou Seznamu

V nedávné době byla spuštěna nová hudební televize Mixér.cz v návaznosti na hudební kanál na Streamu. Ovládání a celá podstata této služby je kompletně nová. Seznam.cz chce asi pořádně rozčeřit relativně stereotypní vody on-line hudebních televizí. Myslíte si, že se mu to podařilo? Čtěte dále…

Hudební Stream či MusicJet?

Jistě jste si v posledních měsících všimli různých změn na webech z dílen Seznamu. Faceliftem, který weby zjednodušuje a dává jim „novou logiku“, nyní prošla hudební sekce internetové televize Stream. Hudební kanál na Streamu tedy končí, přesunuje se na vlastní doménu a přináší mnoho změn a novinek.

Na první pohled se jedná pouze o designové oživení, pravda je ale jinde. Vedle maximálního zjednodušení uživatelského rozhraní nastává i další zásadní změna. Která? Mixér.cz nebude umožňovat libovolné vyhledávání interpretů a písniček či tvorbu playlistů, v níž máte zcela volné ruce. Výběr hudby přechází víceméně pod taktovku týmu dramaturgů právě ze Seznamu, lépe řečeno z hudební televize Mixér.cz.

Velmi jednoduché a vzdušené uživatelské rozhraníVelmi jednoduché a vzdušené uživatelské rozhraní

Hudební mix podle nálady

Jak jsem již říkal, výběr hudby není na vás. Jeho rozřazení je však relativně pěkně udělané a ve spolupráci s celou řadou vydavatelských firem nabízí Seznam.cz široké portfolio hudebních videoklipů. Rozdělení hudební databáze spočívá v náladových kartách, v nichž je vždy skryt playlist zaměřený na nějakou lidskou náladu. Můžete zde tedy nalézt karty, nebo chcete-li kategorie, zaměřené na největší současné hitovky, písničky, které neomrzí, pořádně energické songy či třeba vzpomínky na hudbu, která nejčastěji zněla z kazeťáků v minulých desetiletích.

Pokud jste při čtení nahlédli na adresu www.mixer.cz, asi si dokážete představit, na koho je tato služba cílená. Jednoduchý poslech přednastavených playlistů. Prostě zapnete prohlížeč, zvolíte náladu a necháte Mixér.cz být mixérem. V případě, že se vám nějaká písnička nelíbí, můžete snadno přeskočit na další. Jedinou možností, jak si vytvořit váš nejlepší hudební výběr, je jednotlivé songy přidávat do seznamu oblíbených, čímž se tak trochu vracíme ke starým zaběhlým kolejím na jiných serverech. Pro používání poslední zmiňované funkce je podmínka. Musíte se přihlásit s vaším klasickým účtem Seznam a pokud účet nemáte, je třeba se registrovat. To vám navíc otevře i další služby poskytované Seznamem.

Seznam oblíbených skladebSeznam oblíbených skladeb

Skrývá se v jednoduchosti dokonalost?

Takto zaměřený server bezpochyby nechytí každého a o to Seznamu asi ani nejde. I pro lidi, kterým tento systém vyhovuje, však Mixér.cz přináší několik nevýhod a nedostatků. Velkým nedostatkem je například nízká kvalita videí a zvuku. Jste-li zvyklí na poslech streamované hudby na Streamu či YouTube, horší kvalitu zvuku nepostřehnete. V případě videa je to ale o poznání horší. Obrazovka mobilního telefonu, na němž Mixér.cz také bez potíží běží, je dostačující. Chcete-li ale obraz zvětšit, začne vás kvalita obrazu streamovaných videí omezovat a videa nejsou příliš koukatelná.

Sociální sítě vládnou a lidé rádi sdílejí všechny své názory a videa, na která právě koukají. A přesně tato možnost v Mixéru.cz chybí. I přestože nejsem přílišným zastáncem sdílení všeho, co je na internetu, tyto tlačítka budou opravdu cílové skupině posluchačů chybět.

Vývojáři by také měli umožnit přehrávat hudbu v jednom kanálu a současně prohlížet i jiné kanály.

Přehrávač a kategorie Hudba na pártyPřehrávač a kategorie Hudba na párty

Překvapení nebo zklamání

Mixér.cz je úplná novinka, a tak nelze odhadnout, zda-li sklidí u posluchačů úspěch. V každém případě je služba mířená jen do určité skupiny posluchačů a podle toho se víceméně odvíjí také žánry nabízených písniček. Na závěr je třeba zdůraznit, že Seznam opouští podporu služby MusicJet a Mixérem úplně nahrazuje hudební televizi ze Streamu. Podělte se s námi v diskusi či v anketě pod článkem o svůj názor, zda vás nový Mixér.cz nadchnul či zklamal.

Moje hodnocení:  65 %

Výhody:

  • Vzdušné uživatelské rozhraní
  • Kategorie podle nálady
  • Ukládání oblíbených písniček do seznamu
  • Zatím bez otravných reklamních bannerů

Nevýhody:

  • Pro někoho málo funkcí
  • Může vadit absence vyhledávání podle názvu
  • Nízká kvalita zvuku a videa

Článek Mixér.cz – nová hudební televize pod taktovkou Seznamu byl publikován 23. května 2012 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...