Televizní program na internetu - Kam za ním?

Tagy:  televizní program, program televize, tv program, televize, Prima, Nova, Česká televize, televizní stanice

Sponzorované odkazy

Televizní program na internetu - Kam za ním?

Na internetu se nachází spousta webů, které nabízejí televizní program. V tomto článku vám představíme čtveřici nejlepších.

tv.seznam.cz

Jeden z nejnavštěvo­vanějších webů s televizním programem. První, co při navštívení tv.seznam.cz spatříte, jsou programy přednastavených stanic ČT1, ČT 2, Nova, Prima family, Barrandov TV, Nova Cinema, PRIMA COOL a Prima Love. Jediným kliknutím můžete klasické sloupcové schéma změnit na řádkové. Na časové ose pak máte přehledně vyznačené programy včetně osy ukazující aktuální čas. Tažením myši můžete pohybovat pásem programů. Přidání stanice je také velice jednoduché, stačí kliknout na bílé plus v zeleném čtverečku a přejdete na stránku, kde si můžete zaškrtnutím přidat libovolný program z více než sedmdesáti nabízených.

Tv.seznam.cz nabízí přehledný a jednoduchý televizní program. Trochu ruší, že stránka přesahuje i přes obrazovku a vy tak musíte scrollovat nejen dolů ale i do stran. Pochopitelně, čím více programů si přidáte, tím více scrollování vás čeká. Web můžete navštívit zde.

Televizní program Seznam.czTelevizní program Seznam.cz

tvprogram.idnes.cz

Další velmi oblíbený portál nabízející, mimo jiné, i přehledný televizní program. Mezi přednastavenými programy naleznete všechny výše zmíněné, ale přibyly stanice ČT24 a Óčko. Odebrání televizní stanice je záležitostí jediného kliknutí na křížek vedle názvu stanice. Pod jejím jménem je zobrazený progress bar, ukazující kolik času zbývá do konce zrovna vysílaného pořadu. Přidání další stanice je ještě jednodušší než u tel. programu Seznam.cz. V principu je to to samé, ale překryvné oko se postaralo o lepší přehlednost a odpadlo tím další scrollování na konec stránky, jen abyste si nové nastavení mohli uložit. Program na idnes.cz umožňuje pouze standardní výpis do sloupců, tak jak je drtivá většina z nás zvyklá.

Celkový dojem je velmi dobrý, loga televizních stanic jsou dostatečně velká. Některým uživatelům může zkazit dojem hodně světle šedých prvků. Např. názvy žánru do kterého film spadá, či zmíněný progress bar. Kombinace světle šedé a bílé, může být problémem u jasnějších a méně kontrastních displejů a mohou být hůře rozpoznatelné. Více přímo na webu zde.

Televizní program Idnes.czTelevizní program Idnes.cz

tvprogram.cen­trum.cz

Centrum.cz nezůstalo pozadu a rovněž nabízí televizní program. A už od prvního pohledu je jasné, že v Centrum.cz zvolili jiný přístup. Místo nejrozšířenějšího sloupcového schématu je přednastavené řádkové schéma. Jediným klepnutím však můžete přepnout schéma na klasické sloupcové. Po vzhledové stránce vypadá televizní program nejlépe ze všech hodnocených. Ať v řádkovém či sloupcovém schématu je jasně zvýrazněný zrovna přehrávaný program, s dostatečně dobře viditelným progress barem. Výpis je zároveň stručný, čímž chytře šetří místo a divák dychtící po více informacích je dostane po kliknutí na název pořadu. Nadchlo mě také řešení problému obvykle nepříjemného scrollování do stran. Zde jsou jednoduše programy vypisované pod sebe a tak stačí scrollovat jen dolů.

Kdyby v Centrum.cz přednastavili sloupcové schéma, byl by dojem ještě lepší. Oficiální web navštívíte zde.

Televizní program Centrum.czTelevizní program Centrum.cz

televize.cz

Poslední ze čtveřice nejlepších. Pěkně provedený a uhlazený design. Progress bary pod názvy programů jsou dostatečně dobře viditelné. Televizní program je vypisován ve sloupcovém schématu, které obvykle přináší drobné nevýhody. Mezi nimi je právě i ono nepohodlné scrollování do stran při vyšším počtu programů. Televize.cz si tuto přirozenou nevýhodu zkomplikovala také omezením šířky stránky. Kde ostatní ponechali plný rozsah, zde je nedostatek místa ještě více cítit. Zvolili však jiné řešení a tím je listování do stran pomocí modrých šipek. Kliknutím na modrou šipku se posunete v programu do strany, vždy o čtyři stanice. Tradičně si můžete sestavit vlastní program a pokud vás nezajímá program padesáti různých stanic, tak nebudete mít problém s procházením programu. Web navštívíte zde.

Televizní program televize.czTelevizní program televize.cz

Shrnutí

Pro mě se stal vítězem program od Centrum.cz. Je vidět, že se zamysleli nad úskalími jednotlivých schémat. Dokázali velmi dobře využít daný prostor, aby obsah nepřetékal mimo obrazovku vašeho monitoru. A kdo z výše jmenovaných je vaším vítězem? Nebo je to někdo jiný? Pokud ano, napište nám do komentářů pod článkem.

Článek Televizní program na internetu - Kam za ním? byl publikován 17. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Jan Bechný. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...