MP3s.Nadruhou.net

Tagy:  Mp3.nadrohou.net, Mp3.nadruho.net, MP3 zdarma, MP3, na druhou, mp3snadruhou.net, mp3s nadrbou

Sponzorované odkazy

MP3s.Nadruhou.net

Neznám nikoho ve svém okolí, kdo by měl celou svoji sbírku hudby sestavenou ze samých originálních nosičů. Že také nevíte o nikom, kdo by si hudbu nevypaloval a nestahoval zdarma z internetu, ať už pomocí některé p2p sítě, specializovaných serverů nebo blogů, které jsou nelegálně uveřejněné hudby narvané k prasknutí? Popravdě se není čemu divit a platit třeba i 700 Kč za originální CD na kterém se vám líbí 3 písničky je do nebe volající a různé organizace chránící práva autorů (OSA, atd.) na tom slušně vydělávají… To je ovšem záležitost lobby a ta není předmětem dnešního článku. Dnes si posvítíme na jeden český server, který právě hudbu zdarma nabízí komukoliv ke stažení – MP3s.Nadruhou­.net.

Legální/nelegální?

seznam mp3seznam mp3

Mnohým hned v hlavě naskočí otázka jestli je MP3s.Nadruhou.net a jeho služby legální nebo ne? Autoři služby to vyřešili jednoduše neboť české zákony umožňují díky spoustě nedodělků opravdová kouzla jak přeměnit nelegální na legální a naopak. Web se zaštiťuje tím, že žádná z „empétrojek“ není uložena na jejich serveru a veškeré informace jsou uvedeny pouze jako odkazy na cizí weby a pokud si člověk skladbu stáhne, bere na sebe veškeré následky spjaté s právním řádem. Na stejném principu funguje velké množství podobných serverů a je pravda, že takovéto chování nejde bohužel zatím postihnout.

Web tedy jak bylo řečeno nabízí stahování obrovského množství muziky v komprimovaném formátu .mp3. Pokud se již rozhodnete služby MP3s.Nadruhou.net využívat je třeba se zdarma zaregistrovat a potom stahování už nic nebrání. Hudba je řazena přehledně a i možnosti vyhledávání jsou více než dostatečné. Hledat lze podle názvu interpreta, skladby a nechybí ani filtrování podle hudebního žánru. Uživatel může také jednotlivé skladby známkovat a tvořit tak globální hodnocení, nahlašovat nefunkční skladby, v sekci Na přání požádat o zaslání skladby, kterou nemůže uživatel najít, popřípadě dokonce zaslat odkaz na server, kde se nachází skladba, která na webu chybí. Vše je tedy o lidech a o ochotě podílet se se svými informačními zdroji s okolím.

okno se stahování písničkyokno se stahování písničky

Kromě písniček jsou na webu k nalezení i videoklipy. U nich funguje vše naprosto stejně jako u „empétrojek“, takže znovu nebudu omýlat omleté. Snad jen, že většina odkazů vede na nejpopulárnější videoklipový server YouTube.com.

Třetí důležitou součástí MP3s.Nadruhou.net jsou texty písní. Opět se dají texty velmi pohodlně a rychle vyhledávat a nechybí možnost text stáhnout nebo vytisknout. Narozdíl od odkazů na MP3 jsou texty uloženy přímo na webu a podle mého názoru tak MP3s.Nadruhou.net porušuje autorská práva autorů textů.

text k písnitext k písni

Telegraficky ještě zmíníme přítomnost diskuzního fóra, kde můžete debatovat skutečně o všem. Zpestřením je i tzv. hitparáda, kdy uživatelé určují oblíbenost jednotlivých písní za uplynulý týden.

Plusy

databáze 17860 .mp3 souborů (databáze ke dni 22.11.2007)
bez spyware a virů
vše je v češtině

Mínusy

ohromné množství reklamních bannerů okolo
z toho vyplývá zhoršená navigace po webu
občas pomalejší stahování
podle některých názorů neetičnost

MP3 kam se podíváš

Projekt MP3s.Nadruhou.net je i pro mě osobně přínosem. Teď mě mnoho mravokárců bude považovat za warezáka, ale zkuste sehnat CD oblíbené skupiny, které není v české distribuci a nechat si ho posílat odkudsi z druhého konce světa může být jednak velmi nevýhodné a také dosti rizikové… Možná jsem hudebně zmlsaný, ale takovýto web je mnohdy nejjednodušší cestou ke kvalitní hudbě. Nicméně jste ochuzeni o pěkné pozlátko ve formě bookletu, různých bonusů a pocitu, že vlastníte originální věc. Nezapomeňte – kopírování zabíjí hudbu a všechny následky z toho plynoucí nesete vy sami;-)

Článek MP3s.Nadruhou.net byl publikován 22. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...