www.idos.cz

Tagy:  Idos, idos.cz, jízdní řády, jízdní řády online, jízdní řády vlaků, jízdní řády vlaků, ČD, doprava, autobus, vlak, letadlo

Sponzorované odkazy

www.idos.cz

Chcete letět na dovolenou? Jedete výjmečně vlakem do práce? Nebo chcete jen jet autobusem ze školy? Pryč jsou doby, kdy jste se bez velkého množství jízdních řádů neobešli. Dnes nastupuje nová služba zvaná www.idos.cz, kde naleznete veškeré jízdní řády všech dopravních prostředků v jednom.

Na hlavní stránce www.idos.cz na vás čeká rozscestník, kde si zvolíte jeden z vámi požadovaných dopravních prostředků. Na výběr je zde: vlaková, autobusová, letecká a městská hromadná doprava včetně možnosti kombinace více dopravních prostředků. Tudíž pokud nežijete na Sibiři, prakticky vždy najdete vámi požadovaný spoj.

Po kliknutí na určitý druh veřejné dopravy se vám otevře tabulka, kam zadáte odjezdové a příjezdové místo (město či vesnice). Dále musíte vyplnit čas odjezdu či příjezdu do vámi požadovaného místa. Pokud chcete, můžete také zadat, přes které město požadujete jet. Dále zadáte datum, kdy chcete cestovat a případný maximální počet přestupů.

Poté můžete vyhledat spoje pro vámi definovanou trasu. Zde vám idos vyhledá nejbližší a nejvhodnější spoje, které odpovídají vašim požadavkům. Můžete si klepnout na náhled podrobného jízdního řádu, kde se dozvíte, kudy váš spoj projíždí a případně kde zastavuje. Dokonce se zde dozvíte i ze kterého nástupiště odjíždí váš autobus. Některé druhy dopravy dokonce ukazují i cenu, za kterou se na vámi požadované místo dostanete, tudíž už předem se podle toho můžete finančně připravit a nebýt poté zaskočeni.

Pokud přemýšlíte nad vlakovou dopravou a nejste si jisti, zda do místa určení vedou koleje, můžete se podívat na mapu Českých drah, na které naleznete veškerá vlaková spojení v ČR i s popisem měst.

wwww.Idos.cz je zpracován velice přehledně a k požadovaným funkcím se dostanete rychle a svižně. Pokud čtete tento článek u kamaráda, u kterého musíte přespat, jelikož nevíte kdy vám jede autobus, zkuste www.idos.cz, ten vám zaručeně poradí.

Článek www.idos.cz byl publikován 15. prosince 2007 v 17.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Kohout. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...