Cestovatele.com - komunitní server o cestování

Tagy:  Cestovatele.com, cestování, letenky, turistika

Sponzorované odkazy

Cestovatele.com - komunitní server o cestování

Trendem dnešní doby je cestovat. Pokud možno do co nejexotičtějších a nejzajímavějších míst na světě. Z takové cesty se člověk obvykle vrátí plný dojmů a zážitků a na každém místě se s nimi chlubí. A pokud jste se někam vypravili i vy, jistě se chcete pochválit tak jako každý. Můžete využít server Cestovatele.com.

Zdání klame

reklama na cestovatele.comreklama na cestovatele.com

Záměr serveru Cestovatele.com je velmi zajímavý a stojí za delší rozvedení, i když po přečtení celého článku zřejmě změníte názor. Server je relativně mladý (založen 14.10. 2006), od té doby si stihl vybudovat menší komunitu uživatelů. Vraťme se, ale k tématu. Právě na komunitě je systém založen, každý uživatel si může po registraci založit blog a psát o svých prožitcích při cestování, může psát články o určité zemi, nebo radit jiným cestovatelům.

Cestopisy – jediný světlý bod?

První rubrika, kterou si představíme trochu detailněji se jmenuje Cestopisy. Zastávám názor, že jde také o nejlepší a nejzajímavější rubriku na celém portálu. I když cestopisů zatím není příliš, jsou při čtení velmi poutavé a většinou jsou také ve vysoké stylistické a pravopisné úpravě. Cestopisy jsou vedeny jako deníky, průběžně se tak přenášíte do putování cestovatelů. Jediné co lze počítat jako malý nedostatek je právě malý počet cestopisů, pokud by jich bylo o něco více a udržely si svou kvalitu, vůbec by to nebylo na škodu.

Hlavní náplň serveru

Další rubrikou jsou uživatelské blogy. Těch je sice o dost více než Cestopisů, ale některé jsou tzv. mrtvé, to znamená, že se v nich neobjevují již delší dobu nové příspěvky. Blogy se týkají opravdu všeho, co jen trochu souvisí s cestováním, většinou jsou zde zveřejněny zážitky z cizích zemí, různé zajímavé zkušenosti, atd. Bohužel kvalita příspěvků je velmi pohyblivá, některé články jsou opravdu profesionální a kvalitně napsané, některé se naopak hemží pravopisnými chybami, nebo nesmyslnými větami a celkově mají slabou úpravu. Takovýchto příspěvků je naštěstí málo.

Cestovatele.comCestovatele.com

Nedodělky a spousta reklamy

Rubrika Země světa je zatím nefunkční a pracuje se na ní, neobsahuje žádné příspěvky. Podobná situace je v rubrice Zájezdy, kde po kliknutí budete přesměrováni na stránku cestovní kanceláře. Bohužel mi přijde poněkud nelogické zařazovat v podstatě reklamu do menu stránky tak, aby se tvářila jako rubrika i když je možné, že někteří návštěvníci Cestovatele.com služeb oné cestovní kanceláře využijí. Do třetice Levné letenky se sice tváří, jako by poskytovaly nějaké hodnotné informace, avšak můžete si zde pouze objednat letenku u jedné nejmenované nízko nákladové společnost. Všechny tři rubriky v podstatě stačí k vytvoření názoru na Cestovatele.com, který by se dal shrnout slovy „promrhaný potenciál“.

Aby však bylo zhodnocení serveru kompletní, řekneme si něco i o poslední kategorii Rádce cestovatele. Čekáte konečně něco jiného? Smůla. V této sekci najdeme pouze odkazy, které se zabývají již zmiňovanými letenkami. I když zde možná najdete nějaké zajímavé informace, odkazy vedou zpětně do uživatelských blogů, takže je Rádce cestovatele vlastně zbytečný.

Promrhaný potenciál

O sloupečku Aktuality a události je relativně zbytečné ztrácet slova. Pravděpodobně bude stačit paradox, že nejnovější událost je z dubna tohoto roku, druhá „nejnovější“ událost z října loňského roku. Relativně příjemné ladění barev designu Cestovatele.com a jeho přehlednost celý projekt nezachrání, stejně tak RSS kanál a seznam nových komentářů na úvodní straně. Pokud by se na Cestovatele.com začalo průběžně pracovat, poupravili by se některé rubriky a omezila všudypřítomná reklama, vůbec by nemusel dopadnout tak špatně jako v této recenzi. Třeba za několik měsíců budeme moci recenzi poupravit a hodnocení zvýšit. Na více než 50% to tentokrát není.

Hodnocení: 50%

Cestovatele.com

Klady

Rubrika Cestopisy
Některé příspěvky v rubrice blogy

Zápory

Všudepřítomná reklama
Občas nízká kvalita příspěvků
„Mrtvé“ události

Článek Cestovatele.com - komunitní server o cestování byl publikován 19. září 2008 v 07.45 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...