Turistické trasy

Tagy:  turistika, turistické trasy, značky tras, hospoda, rozcestník, křižovatka, zajímavosti, krajina

Sponzorované odkazy

Turistické trasy

Určitě vás již napadlo, kam se o letošních prázdninách vypravíte. Pokud chcete navštěvovat krásy naší země, a chcete si vše pečlivě dopředu naplánovat můžete využít program Turistické trasy, jehož recenzi právě čtete.

Základy trasy

Po spuštění programu Turistické teasy vás čeká nejdříve vybrání určité oblasti, kterou chcete navštívit. K výběru je zde celá řada turisticky zajímavých míst, které stojí za navštívení. Po vybrání zeměpisné oblasti se v hlavním okně programu objeví zmenšená mapka, podle které se dále orientujete. Trasu volíte dle orientačních bodů, těmi mohou být hrady, nebo zámky, rozcestníky, křižovatky, atd. Postupně si tak sestavíte základní trasu, další informace o ní získáte připínáním mezi záložkami v novém okně. Při vybrané trase se rovněž zobrazují údaje o barvě značky, po které máte jít a nejdůležitější, respektive nejdelší úseky cesty. Do detailů se vypisuje také převýšení cesty, největší klesání a stoupání, nebo maximální výška, které na trase dosáhnete.

Deník výletů

Zajímavým prvkem programu Turistické trasy je deník výletů, kam si vkládáte vaše absolvované trasy. Tento deník se hodí například tehdy, kdy jste podnikli zajímavou cestu a chtěli by jste ji zopakovat, avšak nevíte kam přesně jít, kdy zabočit atd. S tím vším deník výletů poradí, poskytne i doplňující informace o podniknuté cestě.

Deník výletů turistické trasy

Deník výletů turistické trasy

Vzdálenosti s pravítkem

Dalším užitečným nástrojem je pravítko. Pomocí myši po mapě „potahujete“ úsečku, ta automaticky měří vzdálenosti kliknutí a zaznamenává i jejich zeměpisnou polohu na mapě. Údaje se zobrazují v metrech, takže se nemusíte zaobírat převáděním jednotek. Vzdálenosti jsou bohužel brány „vzdušnou čarou“, takže odhad na mapě se může více, nebo méně odklánět od skutečnosti.

Import Map

Jelikož mapa ČR je rozdělena do oblastí, některé části naší vlasti bohužel chybějí v základní verzi programu. Proto je zde možnost stáhnout a otevřít oblast z jiného zdroje, například z různých turistických webů, a posléze ji importovat do programu. Sami také můžete mapy tvořit.

turistické trasy

turistické trasy

Vzhůru na výšlap

Myslím si, že program Turistické trasy je velmi zajímavý pro lokální cestovatele, kteří se nechtějí zabývat čtením map v terénu, nechtějí zbytečně riskovat, nebo chtějí mít vše pevně dané a posléze si jen užívat. Program má řadu zajímavých možností, i když přes své stáří grafickým provedením mírně zaostává.

Oficiální stránky

Turistické trasy ke stažení zde:
Turistické trasy download

Sponzorované odkazy:

Článek Turistické trasy byl publikován 10. června 2008 v 02.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Trápí vás zdlouhavé založení firmy? Zařiďte vše online
  4. Velikonoční přání aneb Posíláme pohledy na poslední chvíli
  5. Velikonoční přání ke stažení
  6. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  7. Smajlíci
  8. Katastrální mapy online
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!