Video mp3 Extractor Pro - jednoduché extrahování zvuku z videa

Tagy:  Video, audio, MP3, extractor

Sponzorované odkazy

Video mp3 Extractor Pro - jednoduché extrahování zvuku z videa

Úvod

Existuje mnoho programů pro oddělení zvuku od videa. Mezi nimi se také nachází tento program s vcelku krkolomným názvem Video mp3 Extractor Pro, jenž je čtvrtým výtvorem profesionálních programátorů z firmy GeoVid, dnes stojící za programy jako VidCrop (Pro), Flash to Video Encoder (Pro), VidShot Capturer, nebo PowerPoint to Video Converter. Proč si ale vybrat zrovna jej? Právě o tom se vás budu snažit v tomto článku přesvědčit.

První spuštění a funkce

Již po instalaci 4,65 MB dat, při prvním spuštění vám bude jasné, že se nejedná o profesionální program, možná o něm dokonce budete mít špatné mínění ohledně jeho funkcí. Nenechte se zmýlit! V jádru se totiž jedná o perfektní program nabízející spousty jednoduchých, ale ve výsledku efektivních možností. Příjemně mě překvapila jedna skvělá funkce a to ta, že nemusíte zvuk od videa oddělovat po jednotlivých souborech, ale můžete si jich naskládat neomezený počet do tabulky vstupních video souborů a následně je jediným kliknutím na levé tlačítko myši zkonvertovat do formátu .mp3, z toho plyne i to, že se v uživatelském rozhraní dokáže rychle zorientovat, jak už to tak u výrobků firmy GeoVid bývá, úplně každý. V tabulce vstupních video souborů je také samozřejmě možnost video/a smazat, nemusíte je ale mazat po jednom! Stačí kliknout na tlačítko „remove all“ a všechna videa budou nenávratně smazána (pouze z interfacu). Program nabízí několik jednoduchých nastavení. První musíte zvolit vstupní video/a, a to ve formátech *.mpg, mpeg, dat, avi, asf, mp4, wmv, wma, či mov, pak výstupní složku pro uložení *.mp3 souboru/ů. Na stupnici nula až devět si lze zvolit kvalitu výsledného zvukového souboru/ů (.mp3) a pod ní Bitrate (bity za sekundu). Program vás bude v poli výběru vstupních souborů informovat o jejich celém názvu (i s umístěním) a délce v sekundách, při konvertování o již hotové části v procentech. Samotné konvertování je bohužel vcelku dlouhé, pokud budete chtít zkonvertovat 700 MB (CD) s maximální nastavenou kvalitou zvuku, budete muset vydržet alespoň jednu hodinu (o velikosti výstupního souboru ani nemluvě). A to nemluvím o celém DVD (4,7 GB) u kterého by tato operace trvala přibližně 7× více (7 hodin).

Licence a dodatečné informace

Program je bohužel shareware, k zakoupení jsou tři verze licencí Video mp3 Extractor Pro. Pro personální užití ($29.95[509 Kč]), pro komerční užití ($39.95[679 Kč]), nebo pro komerční užití s tím rozdílem, že vám bude licence doručena i s programem na CD ($49.95[849 Kč]). Pokud se rozhodnete nezaplatit a využívat tak demoverzi, budete omezeni půl minutovým čekacím limitem před začátkem každého konvertování. Video mp3 Extractor Pro má občas tendenci zatuhnout na opravdu dlouhou dobu, především při stornování operace (konvertování), s čímž souvisí vysoká hardwarová náročnost a mírně i nekompatibilita s ostatnímy operačnímy systémi (Linux, Macintosh), kvůli programovacímu jazyku Delphi, dělanému exkluzivně pro Windows.

Závěr

Můj názor na tento program je kladný, jen nechápu, proč za něj firma GeoVid chce 29.95 dolarů, když program konkurenční firmy zvaný Power Video to Audio Converter umí totéž, navíc je o celých deset dolarů levnější ($19.95), tudíž nechápu toho, kdo by kvůli jakémukoliv účelu uskutečnil platbu právě za Video mp3 Extractor Pro. Určitě měl být optimalizovanější, což se v současnosti podepíše především na majitelích starších počítačů a především mnohem levnější. I přes tyto nedostatky hodnotím program příjemnými 70%. Nezapomeňte navštívit stránky http://www.geovid.com, na kterých si program můžete stáhnout a dozvědět se o něm něco víc.

Video mp3 Extractor Pro ke stažení zde:
Video mp3 Extractor Pro download

Článek Video mp3 Extractor Pro - jednoduché extrahování zvuku z videa byl publikován 21. října 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Daniel Ševčík. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...