Převody jednotek

Tagy:  převody jednotek, prevody jednotek, převody měn, prevody men

Sponzorované odkazy

Převody jednotek

Převody jednotek, mohl by si člověk říct, na co může být taková věc dobrá v dnešní době? Vždyť délku měříme v metrech, hmotnost vážíme v kilogramech a objem měříme v litrech nebo na kubíky. Ne vždy a ne všude je to ale tak jednoduché a právě to si ukážeme v tomto článku.

Ačkoliv existuje spousta webových stránek umožňujících převody mezi různými jednotkami, dnes se raději zaměřím na programy, protože jsem přesvědčený, že poskytují větší uživatelskou přívětivost a zároveň zpravidla umožňují větší výběr jednotek k převedení.

Metry na centimetry

První program, se kterým vás seznámím, je prozaicky pojmenovaný Převody jednotek. Aplikace je poměrně útlá, jak velikostí okna, tak zabraným místem na disku. Aby nebyla rolovací menu zbytečně rozsáhlá, jsou jednotky dělené podle kategorií, které se přepínají v nabídce nástrojů. Jednotky, na které v programu narazíte, jsou buď klasické metrické anebo používané v angloamerických zemích, takže zapomeňte na exotiku, naproti tomu ale budete mít prográmek skutečně praktický.

Převody jednotek jsou velmi nenáročný programPřevody jednotek jsou velmi nenáročný program

Světelné roky na astronomické jednotky

Další na řadě je slovenský Prevody jednotiek, který vás zaručeně ohromí. Instalace zabírá (s příhlédnutím na druh programu bych se nebál říct obludných) 12 megabajtů, ale zklamaní z jeho výkonů rozhodně nebudete. Po otevření se na obrazovce rozprostře přehledné menu s různými kategoriemi veličin na levé straně a konkrétními jednotkami na straně pravé. Co je na tomto programu úchvatné, je jeho obrovská uživatelská přívětivost. V programu je ohromně zpříjemněno převádění různých jednotek ze společné kategorie. Program nefunguje ani tak na bázi „z – do“, ale po zadání, co se má převádět, hodnotu převede do všech ostatních jednotek z dané kategorie. To, co se má převádět, lze vybrat několika málo kliknutími myši, takže tento program rozhodně doporučuji, pokud se chcete s jednotkami potýkat často a pohodlně.

Prevody jednotiek nabízí spousty možnostíPrevody jednotiek nabízí spousty možností

Termochemické kalorie na kilowatthodiny

Jako takový bonbónek s exotickou příchutí na konec jsem si nechal ReactOS kalkulačku. Tento prográmek mimo převodů mezi jednotkami nabízí také funkcionalitu společnou s výchozí kalkulačkou z Windows, a to všechno v několika málo stovkách kB. Pokud byste chtěli vědět, co je na této kalkulačce tak exotického, tak je to zastoupení jednotek. Samozřejmě se opět potkáme s běžnými jednotkami jako jsou metry nebo litry na 100 kilometrů, ale řekněte, kdo z vás někdy slyšel o jednotce Shaku nebo Gou? Další, v převodních aplikacích nepříliš vídaná věc, je převádění mezi měnami. S dolarem ani korunou se sice zatím nesetkáme, ale lze převádět mezi většinou měn (zpravidla bývalých) na území EU a eurem. Nepochybuji o tom, že vás spousta nepříliš často vídaných jednotek překvapí a že vás třeba pobaví převádět mezi těmi několika exotičtějšími, ale důvodem pro použití ReactOS Kalkulačky může být i její podobnost s kalkulačkou, se kterou se ve Windowsech můžete setkat každodenně.

opensourcová ReactOS kalkulačka najde využití na každém počítačiopensourcová ReactOS kalkulačka najde využití na každém počítači

Ať už jednotky převádíte nebo ne, věřím, že vás časem k některému z těchto programů zvědavost přivede.

Převody jednotek ke stažení zde:
Převody jednotek download

Prevody jednotiek ke stažení zde:
Prevody jednotiek download

ReactOS kalkulačka ke stažení zde:
ReactOS kalkulačka download

Sponzorované odkazy:

Článek Převody jednotek byl publikován 12. července 2008 v 20.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Liška. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Světlo: Kompletní Edice – Mistrovské ovládání světla

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!