Převod videa s iVideoMAX- nebudete chtít už jiný

Tagy:  ivideomax download, ivideomax dokonalý převodník, převody souborů, video, převody videa

Sponzorované odkazy

Převod videa s iVideoMAX- nebudete chtít už jiný

Občas je potřeba převést nějaké to video z/do formátů avi, mpeg, RealMedia, wmv a to ať už z vašeho fotoaparátu nebo do například vašeho mp4 přehrávače. Otázka je, jaký program na tento převod použít. Dnes si představíme takovýto převaděč video souborů – iVideoMAX.

Představení programu

Program neoslní žádnou překrásnou grafikou, za to je jednoduchý a intuitivní. Vlevo se nachází panel s tlačítky, kde si zvolíte do jakého formátu budete chtít konvertovat vložené video. Uprostřed pak zadáváte dávkově video soubory. Samozřejmě, že zdání jednoduchosti klame a v programu lze nastavit parametry výstupního videa. Mezi volbami nechybí také možnost volby kodeku. Dále pak možná oceníte zajímavé funkce jako export videa do bitmapových snímků, tvorba videa z fotek a hudby, spojování a rozdělování video souborů, vypalování video CD a jiné.

Hlavní okno programuHlavní okno programu

Instalace

Samotný instalační soubor má pouhých 13 MB a v průběhu instalace jste pouze vyzvání kam si přejete program nainstalovat. Instalace není tedy vůbec těžká a program rozhodně není náročný na hardwarové a software prostředky počítače- stačí mu Microsoft Windows 98se, alespoň procesor Pentium 200, 64 MB RAM a 20 MB volného místa na disku.

Samotný převod

Aplikace podporuje kromě 4 zmíněných formátů na výstupu, ještě ASF a MOV na vstupu. U spojení a rozdělení video souborů je pak ještě QuickTime.

Vlevo vyberte tedy kam chcete své video převést a objeví se vám dialog, který vás krok za krokem provede převodem, viz snímek obrazovky. V dalším kroku se zobrazí detaily o video souboru a v posledním kroku pak parametry výstupního videa. Zde najdeme užitečné věci jako šířka a výška videa, framerate, bitrate, PAL, NTSC a jiné. Zajímavostí v nastavení u RealMedia a wmv je jistě nastavení výsledné kvality podle rychlosti internetového připojení, kde má být soubor vystaven. Pokud máte v programu uprostřed přidány filmy, lze se také ujistit o jaký film jde- v programu vestavěným video přehrávačem. Je tam však trochu skryt, musíte pravým tlačítkem myši na soubor a Play (Ctrl+P).

Průvodce převodem videaPrůvodce převodem videa
Parametry výstupního videaParametry výstupního videa

Licence

Program je k dispozici zdarma k vyzkoušení na 30 dní nebo 8 spuštění. V trial verzi tohoto programu je zablokován pouze převod do formátu RealMedia. Plná verze programu stojí necelých 30 USD, tedy zhruba 570 Kč, což zní rozumně za množství funkcí, kterými oplývá.

Negativa a mé hodnocení

Programu nemám moc co vytknout, snad jen nepřítomnost češtiny do programu a také pouze anglická nápověda. Z funkcí pak snad jen, že v převodu „Pictures to Video“ chybí formát MPEG. A při testu se mi také stalo, že program spadl s chybovou hláškou: „Rumtime error 9 – invalid row index“, pokud jste chtěli přehrát film a neměli jste žádný vybraný. Placený program by měl obsahovat samozřejmě minimum chyb a obzvláště pokud jsou takto banální.

Mé hodnocení = 90 %

Výhodná koupě

Sponzorované odkazy:

Článek Převod videa s iVideoMAX- nebudete chtít už jiný byl publikován 18. června 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Jak na vklad v online casinu? Zkuste platbu pomocí SMS
  6. Využívejte výhody softwaru pro vážní systémy
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!
  9. Jak si zajistit rychlé internetové připojení v Kralupech nad Vltavou a jejich okolí?
  10. Objevte informační systém, který příznivě ovlivní vaše podnikání

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!