Pinnacle Studio 14: Vyspělý střih videa

Tagy:  Pinnacle Studio 14, HD, Pinnacle System, střih, úprava, video, zvuk, Windows 7, stříhání videa

Sponzorované odkazy

Pinnacle Studio 14: Vyspělý střih videa

Chcete kvalitně stříhat video? Program Pinnacle Studio čtrnácté verze vám zprostředkuje kvalitní a pohodlnou úpravu a střih videa. Nově přináší podporu HD videa 1080p a samozřejmě také podporu nových Windows 7. Čtrnáctá verze také přináší nově integrovaný filtr pro stabilizaci obrazu využívaný v profesionální sféře. Pojďme se tedy podívat, jestli splní naše očekávání.

Časová osa

Časová osa

Pinnacle Studio 14 pod drobnohledem

Čtrnácté Pinnacle Studio od tvůrců z Pinnacle System vám zjednoduší úpravy a střih videí, anebo tvorbu fotografických prezentací. Program podporuje opravdu nepřeberné množství nejpoužívanějších formátů, proto se nemusíte obávat jakékoliv nekompatibility. K videu můžete přidávat například titulky a nebo ho upravovat prostřednictvím filtrů, případně efektů. Většina z vás si na své určitě přijde. Ozvučení vašeho videa řeší speciální tvůrce Scorefitter. Již od výrobce je v programu přednastaveno několik desítek skladeb. V nové verzi vás také čeká jednoduší export souborů a hlavně vyspělejší nahrávání souborů na internet. Pinnacle Studio 14 nově získalo podporu Windows 7. K plynulé práci s programem vám postačí relativně slabá sestava. To samé se však nedá říct o práci s moderním HD videem. To už si přece jen o trochu výpočetního výkonu řekne. Program je kompletně v češtině a to včetně nápovědy. Instalací vás provede klasický průvodce, takže se nemusíte bát nějakých zádrhelů. Protože program obsahuje velké množství různých efektů a audio souborů, očekávejte relativně velikou instalaci.

Vytváření textových efektů

Vytváření textových efektů

Uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní Pinnacle Studia je velmi jednoduché a přehledné. Veškeré pracovní části jsou logicky poskládány tak, aby s nimi byla co nejjednodušší práce. Celkový design se jinak nese ve jménu předchozích verzí. Celou dolní polovinu okna programu zabírá časová osa právě otevřeného záznamu. Umožňuje vám skládat jednotlivé video a audio záznamy postupně za sebou. V pravém horním rohu naleznete malý náhled videa a v levém horním rohu jsou ovládací prvky pro vkládání a statický náhled videí a obrázků připravených pro vložení. Dále zde také naleznete paletu efektů a různých funkcí. Nejvýše položená lišta obsahuje záložky pro základní ovládání programu, jako je export videa, editace a nahrávání. Lišta rozbalovacích nabídek zprostředkovává ovládání programu jako takového. Položka nastavení obsahuje relativně rozsáhlé ovládání Pinnacle Studia.

Efekty

Efekty

Edice

Pinnacle Studio 14 se prodává ve třech verzích – HD, Ultimate a Ultimate Collection. První jmenovaná verze je nejméně vybavená a také nejlevnější. Neobsahuje například možnost pětikanálového výstupního zvuku Dolby Digital, tvorbu Blue-ray médií, pohyblivá tlačítka a pozadí, či vyvážení prostorového zvuku. Běžným uživatelům jistě tato edice postačí, obsahuje totiž všechny důležité funkce. Pro náročnější uživatele, kteří si budou ochotni několik set korun připlatit, je k dispozici verze Ultimate. Oproti nejlépe vybavené edici Ultimate Collection, je tato edice ochuzená pouze o několik efektů a funkcí. Poslední zmiňovaná edice je pro nejnáročnější uživatele, kteří chtějí využít Pinnacle Studio naplno. Ultimate Collection umožňuje využití všech dostupných funkcí v Pinnacle Studiu.

Porovnání s 12. verzí Pinnacle Studio

Porovnání s 12. verzí Pinnacle Studio

Závěrem

Pinnacle Studio 14 nám dnes ukázalo své kvality. Uživatelské rozhraní umožňuje opravdu velmi pohodlnou práci. Díky tomu se tak neztratíte v rozvržení programu. Česká lokalizace také jistě potěší. Podpora Windows 7 dnes již také přijde velmi vhod, protože není to zase tak dávno, když vyšly očekávané Windows 7. Některým z vás by mohl vadit také trochu pomalejší start celé aplikace, která se však nespouští při otevření nějakého běžně využívaného formátu. Funkcí, filtrů a všelijakých „udělátek“ program nabízí opravdu mnoho. Mnohé jistě zamrzí relativně velká náročnost, ale ta ke zpracování videa bohužel patří.

Moje hodnocení =  70 %

Výhody:

 • Množství funkcí
 • Kompletně v češtině

Nevýhody:

 • Cena
 • HW náročnost
 • Pomalé spouštění

Koupit Pinnacle Studio 14 HD
Koupit Pinnacle Studio 14 Ultimate
Koupit Pinnacle Studio 14 Ultimate Collection

Sponzorované odkazy:

Článek Pinnacle Studio 14: Vyspělý střih videa byl publikován 26. října 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (75).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. Co nám přinese iPhone v roce 2020?
 4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 5. Rozzlobenimuzi.com
 6. MP3s.Nadruhou.net
 7. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
 8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 9. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
 10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!