Pinnacle Studio 14: Vyspělý střih videa

Tagy:  Pinnacle Studio 14, HD, Pinnacle System, střih, úprava, video, zvuk, Windows 7, stříhání videa

Sponzorované odkazy

Pinnacle Studio 14: Vyspělý střih videa

Chcete kvalitně stříhat video? Program Pinnacle Studio čtrnácté verze vám zprostředkuje kvalitní a pohodlnou úpravu a střih videa. Nově přináší podporu HD videa 1080p a samozřejmě také podporu nových Windows 7. Čtrnáctá verze také přináší nově integrovaný filtr pro stabilizaci obrazu využívaný v profesionální sféře. Pojďme se tedy podívat, jestli splní naše očekávání.

Časová osaČasová osa

Pinnacle Studio 14 pod drobnohledem

Čtrnácté Pinnacle Studio od tvůrců z Pinnacle System vám zjednoduší úpravy a střih videí, anebo tvorbu fotografických prezentací. Program podporuje opravdu nepřeberné množství nejpoužívanějších formátů, proto se nemusíte obávat jakékoliv nekompatibility. K videu můžete přidávat například titulky a nebo ho upravovat prostřednictvím filtrů, případně efektů. Většina z vás si na své určitě přijde. Ozvučení vašeho videa řeší speciální tvůrce Scorefitter. Již od výrobce je v programu přednastaveno několik desítek skladeb. V nové verzi vás také čeká jednoduší export souborů a hlavně vyspělejší nahrávání souborů na internet. Pinnacle Studio 14 nově získalo podporu Windows 7. K plynulé práci s programem vám postačí relativně slabá sestava. To samé se však nedá říct o práci s moderním HD videem. To už si přece jen o trochu výpočetního výkonu řekne. Program je kompletně v češtině a to včetně nápovědy. Instalací vás provede klasický průvodce, takže se nemusíte bát nějakých zádrhelů. Protože program obsahuje velké množství různých efektů a audio souborů, očekávejte relativně velikou instalaci.

Vytváření textových efektůVytváření textových efektů

Uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní Pinnacle Studia je velmi jednoduché a přehledné. Veškeré pracovní části jsou logicky poskládány tak, aby s nimi byla co nejjednodušší práce. Celkový design se jinak nese ve jménu předchozích verzí. Celou dolní polovinu okna programu zabírá časová osa právě otevřeného záznamu. Umožňuje vám skládat jednotlivé video a audio záznamy postupně za sebou. V pravém horním rohu naleznete malý náhled videa a v levém horním rohu jsou ovládací prvky pro vkládání a statický náhled videí a obrázků připravených pro vložení. Dále zde také naleznete paletu efektů a různých funkcí. Nejvýše položená lišta obsahuje záložky pro základní ovládání programu, jako je export videa, editace a nahrávání. Lišta rozbalovacích nabídek zprostředkovává ovládání programu jako takového. Položka nastavení obsahuje relativně rozsáhlé ovládání Pinnacle Studia.

EfektyEfekty

Edice

Pinnacle Studio 14 se prodává ve třech verzích – HD, Ultimate a Ultimate Collection. První jmenovaná verze je nejméně vybavená a také nejlevnější. Neobsahuje například možnost pětikanálového výstupního zvuku Dolby Digital, tvorbu Blue-ray médií, pohyblivá tlačítka a pozadí, či vyvážení prostorového zvuku. Běžným uživatelům jistě tato edice postačí, obsahuje totiž všechny důležité funkce. Pro náročnější uživatele, kteří si budou ochotni několik set korun připlatit, je k dispozici verze Ultimate. Oproti nejlépe vybavené edici Ultimate Collection, je tato edice ochuzená pouze o několik efektů a funkcí. Poslední zmiňovaná edice je pro nejnáročnější uživatele, kteří chtějí využít Pinnacle Studio naplno. Ultimate Collection umožňuje využití všech dostupných funkcí v Pinnacle Studiu.

Porovnání s 12. verzí Pinnacle StudioPorovnání s 12. verzí Pinnacle Studio

Závěrem

Pinnacle Studio 14 nám dnes ukázalo své kvality. Uživatelské rozhraní umožňuje opravdu velmi pohodlnou práci. Díky tomu se tak neztratíte v rozvržení programu. Česká lokalizace také jistě potěší. Podpora Windows 7 dnes již také přijde velmi vhod, protože není to zase tak dávno, když vyšly očekávané Windows 7. Některým z vás by mohl vadit také trochu pomalejší start celé aplikace, která se však nespouští při otevření nějakého běžně využívaného formátu. Funkcí, filtrů a všelijakých „udělátek“ program nabízí opravdu mnoho. Mnohé jistě zamrzí relativně velká náročnost, ale ta ke zpracování videa bohužel patří.

Moje hodnocení =  70 %

Výhody:

  • Množství funkcí
  • Kompletně v češtině

Nevýhody:

  • Cena
  • HW náročnost
  • Pomalé spouštění

Koupit Pinnacle Studio 14 HD
Koupit Pinnacle Studio 14 Ultimate
Koupit Pinnacle Studio 14 Ultimate Collection

Článek Pinnacle Studio 14: Vyspělý střih videa byl publikován 26. října 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (75).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...