Ulead Video Studio - starší, ale stále dobré

Tagy:  Ulead Video Studio, video, Corel, střih, střižna, Corel Video Studio

Sponzorované odkazy

Ulead Video Studio - starší, ale stále dobré

Ulead Video Studio 11

Ulead Video Studio je komplexní nástroj pro editaci a authoring videa (= proces pro vytvoření DVD spustitelného v DVD přehrávači). Tento program patří mezi oblíbené zejména díky své jednoduchosti, intuitivnímu ovládání a velké síle svých funkcí, se kterými lze dosáhnout velmi dobrých výsledků poloprofesionálně vypadajících videí, slide-show a DVD s Dolby® Digital zvukem. Ulead Video Studio 11 se liší ve své klasické a komerční verzi Plus. Pojďme si tedy říci, co nám tento starší software od společnosti Corel nabízí.

Novinky

Ulead Video Studio využívá k editaci oproti starším verzím kodek AVCHD, obsahuje vylepšeného DV-to-DVD průvodce a mnoho nových nadpisů, titulků, přechodů a jednokrokových řešení při práci s videem. Těmi jsou například korekce barev a tónů. Ve verzi Plus navíc získáme nástroj pro práci s HD videem od grabování a editace až po authoring a vypalování HD DVD. Ulead Video Studia 11 běží na verzích operačních systémů Windows Vista a Windows 7.

Ulead Video Studio – editace videaUlead Video Studio – editace videa

Kde, kdy a jak

Program Video Studio podporuje všechny nejznámější formáty a ve verzi 11 i standardní a hi-definition video, audio a obrázky. Pokud jsme se právě vrátili z dovolené či koncertu naší malé ratolesti, jistě nás potěší možnost stáhnutí videa z kamery (jak HD, s pevným diskem či USB), mobilního telefonu, rekordéru, TV tuneru, VRC i webkamery. Uživatelům, kteří jsou na tom stejně jako já a třesou se jim při natáčení ruce, jejich videa jsou nemastná, neslaná, přináší Video Studio spoustu zajímavých filtrů. Jedná se jak o světelné filtry pro korekci a vyvážení barev, tak anti-třesové filtry pro kvalitnější obraz. Dále zde najdeme filtry na odstranění kompresních pozůstatků či snižování šumu z analogových vi­deí.

Zajímavé utility

Na začátku jsem zmínil, že je tento produkt uživatelsky přívětivý. Jednou z funkcí, která tomu napomáhá je MPEG Optimizer, který každému uživateli poradí, jaké je nejlepší nastavení MPEGu pro renderování videí (funguje na základě analýzy bitratu jednotlivých klipů). Nerad bych opomněl i možnosti renderování videí rozdílných formátů a z několika různých zdrojů. Renderování lze kdykoli zastavit a pokračovat v něm jindy, aniž bychom museli začínat od začátku. Dolby Digital 5.1 Creator Technology umožňuje konvertovat dvoukanálové stereo do kvalitního Dolby Digital zvuku s velmi povedenými výsledky. Díky novému DV-to-DVD průvodci je opravdu jen otázkou několika málo kliknutí převod, úprava a vypálení videa na DVD, které tak zvládne opravdu každý. Pokročilejší uživatelé si přijdou na své při tvorbě vlastních interaktivních menu pomocí technologie SmartScene.

DV-to-DVD průvodceDV-to-DVD průvodce

Poslední zajímavou utilitou je Movie Wizard umožňující vytvářet zajímavé efekty všeho druhu (ani v Americe by se za ně nemuseli stydět).

Verze Plus

Verze plus poskytuje všechny funkce, které jsem dosud vyjmenoval a několik speciálních navíc. Asi největší výhodou je možnost pracovat s HD videem. Studio Video si dalo záležet, aby úpravy nesebraly mnoho systémových prostředků a práce netrvala nikterak dlouho. Do videí je možné přidávat prostorový zvuk a profesionální filmy jsou na světě.

Práce s videem a zvukemPráce s videem a zvukem

Na závěr

Unlead Video Studio je i ve své nejnovější jedenácté verzi přeci jen již pět let stařičkým softwarem pro tvorbu a editaci videa, který vyniká hlavně svou jednoduchostí. Dnes už ale nejspíše sáhneme po jeho následovníkovi Corel VideoStudio Pro X4 či X5, který nabídne mnohem více funkcí.

Moje hodnocení:  75 %

Výhody:

 • Uživatelská přívětivost
 • Jednoduchost a rychlá práce
 • Funkční filtry s mnoha funkcemi

Nevýhody:

 • Práce s HD jen v placené verzi
 • Staré

Sponzorované odkazy:

Článek Ulead Video Studio - starší, ale stále dobré byl publikován 11. května 2012 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Vladimír Václavek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Jak na software pro obsahový marketing
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 4. Rozzlobenimuzi.com
 5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 7. Odesíláme SMS z internetu
 8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 9. MP3s.Nadruhou.net
 10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!