Format Factory 2.50 – Konvertujte video snadno a rychle!

Tagy:  Format Factory, FormatFactory, Free Time, video, audio, grafika, převod, konverze, dekódování, multimédia, 3GP, DVD

Sponzorované odkazy

Format Factory 2.50 – Konvertujte video snadno a rychle!

Bezplatných programů pro konverzi videa existuje celá řada. Každý z nich láká různými ojedinělostmi. Málokdy se však stane, že by byl onen konvertor dobrý z většiny hledisek, tedy jak v případě uživatelského rozhraní, podpory všemožných formátů či samotné odezvy aplikace. Pojďme se podívat, jak si oproti konkurenci stojí Format Factory od vývojářského týmu Free Time z dálného východu.

Format Factory pod drobnohledem

Format Factory je multimediální konvertor určený pro Windows 2000 a novější. Podporuje nepřeberné množství zvukových, video a také grafických formátů. Speciální podpory se dočkala přenosná zařízení. Při převodu jakéhokoliv videa do „mobilní“ verze máte na výběr zvolit buď přímo rozlišení displeje vašeho přehrávače, popřípadě mobilního telefonu, a nebo typ vašeho zařízení. Podporována je necelá třicítka nejznámějších výrobců, pod níž se skrývá ještě mnoho dalších zařízení. Pokud v seznamu nenajdete váš typ, zbývá vám převod prostřednictvím zadání rozlišení displeje. Program je kompletně celý v české lokalizaci, což určitě usnadní práci nejednomu uživateli. Potěší také automatická aktualizace Format Factory, která je prováděna v pravidelných intervalech. Zmínit se určitě musím o sice nikterak rozsáhlém nastavení, na druhou stranu ho ale zvládnou i méně zkušení uživatelé.

Format FactoryFormat Factory

Instalace a první spuštění

Instalační balíček čítá přibližně 40 MB a můžete si ho stáhnout například ze serveru eDownload.cz. Samotnou instalací vás provede jednoduchý průvodce, na jehož konci se vás zeptá, zda-li chcete po dokončení instalaci spustit program a také jestli chcete nainstalovat přídavné kodeky. Poslední zmíněný případ můžete s klidem odložit, protože lze tyto kodeky nainstalovat později prostřednictvím položky Nastavení.

InstalaceInstalace

Již při prvním spuštění je ve výchozím nastavení zapnuta česká lokalizace. Uživatelské rozhraní, u něhož lze mimochodem změnit skin, je velmi přehledné a intuitivní – určitě se v něm neztratíte. V nejvýše položených rozbalovacích nabídkách naleznete menu základních akcí, nastavení respektive změnu skinu, také nastavení jazyku a v neposlední řadě i nápovědu a automatické aktualizace. Prostřednictvím hlavního panelu můžete ovládat konverzi dat, spravovat seznam dat připravených ke konverzi a také máte možnost měnit složku pro ukládání výstupních, nebo chcete-li zkonvertovaných, dat. V témže panelu naleznete také jednoduchý internetový prohlížeč s podporovou flashe.

Uživatelské rozhraníUživatelské rozhraní

Levý panel slouží k výběru výstupního formátu. Je velmi dobře rozdělen do jednotlivých odvětví, jako je grafika, video případně animace, audio a také nástroje pro konverzi z DVD. Po rozkliknutí nějakého formátu si ještě můžete nastavit samotný průběh konverze.

ProhlížečProhlížeč

Konvertování v krátkosti

Abychom nerozebírali jen samotné vlastnosti aplikace, podíváme se též na samotnou konverzi videa. Prvním krokem je výběr výstupního formátu. Pro názorný příklad vybereme Vše do 3GP. Otevře se nám nové okno, v němž prostřednictvím tlačítka Přidat soubor, přidáme nějaké video. Následně se video zobrazí v seznamu a s ním také uvidíte základní informace.

Přidávání souboruPřidávání souboru

Dalším krokem je nastavení výstupních parametrů, kde naleznete relativně rozsáhlý seznam různých nastavení. Pořád si ale program drží velmi dobrou přehlednost. Prostřednictvím Možností můžeme vybrané video velmi jednoduše sestříhat či oříznout.

Ořezávání a stříháníOřezávání a stříhání

Na závěr se nám video zobrazí v základním okně Format Factory a stačí jen konverzi zapnout prostřednictvím tlačítka Start na hlavním panelu. Stejným stylem můžete konvertovat několik videí, hudbeních souborů, či obrázků najednou. Výsledné video je po úspěšné konverzi přesunuto do vámi přednastavené výstupní složky. Samotný průběh konverze je relativně rychlý.

Video připravené ke konverziVideo připravené ke konverzi

Verdikt

Format Factory je oproti leckterým konkurenčním produktům mnohem přehlednější a intuitivnější. Uživatelské rozhraní jistě nebude nikomu dělat problém. Velikým plusem je podpora obrovského množství jazyků, mezi nimiž je samozřejmě i čeština. Samotná konverze je velmi svižná a poskytuje rozsáhlé nastavení při zachování dostatečné přehlednosti. Základní prvek multimediálního konvertoru také Format Factory splňuje a podporuje velké množství formátů. Potřebujete-li rychle a kvalitně změnit formát je Format Factory na poli bezplatných multimediálních konvertorů jasnou volbou.

Moje hodnocení:  95 %

Dobrý freeware

Výhody:

  • Jednoduchý a intuitivní
  • Přehledné uživatelské rozhraní
  • Kompletně v češtině
  • Rychlost konverze
  • Cena

Nevýhody:

  • Velikost instalace

Stáhnout Format Factory z eDownload.cz

Článek Format Factory 2.50 – Konvertujte video snadno a rychle! byl publikován 22. září 2010 v 23.45 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...