Programy na tvorbu a úpravu titulků k filmům

Tagy:  titulky, subtitles, programy, aplikace, tvorba titulků, úprava titulků, film, filmy, films, titulky k filmům, titulky k filmu

Sponzorované odkazy

Programy na tvorbu a úpravu titulků k filmům

Patříte do skupiny těch, co rádi vytváří titulky a obohacují je s němi servery např. Titulky.com aj. Stránky? Tak tendle článek je primo pro Vás. Dnes si totiž řekneme něco málo o titulkovačích, které jsou nejpoužívanější. Pojďme tedy na to.

Subtitle Workshop

Dalo by se říci, že se jedná o jeden z nejznámějších a nejrozšířenějších program pro tvorbu titulků. Tento program podporuje takřka všechny format a obsahuje vice než velké množství funkcí. Nabízí přehledné rozhraní a poradí si I časovým posunem aj. Věcmi. Disponuje take s pamětí pro návrat u provedených změn. U tohoto programu vyzdvihnu hlavně náhled na video, konfigurovatelné klávesové zkratky. Pokud zvolíte tento program, tak určitě doporučuji starší verzi jelikož nova verze s názvem 4 (betaverze) je nedodělaná. Co u tohoto program můžete postrádat je absence práce se zvukem.

Hodnocení: 95 %

Nástroj na titulky

Tento program je z českých dílen a proto si možná také získal velkou základnu fandů. Bohužel se tento program už pár let nevyvíjí, ale přesto má stale co nabídnout. Program slouží k editaci titulků, posouvání, spojování a změně rychlosti. Program navíc umí přehrávat filmy a sledovat při nich titulky a zároveň je I editovat. Osobně program používám nějakou tu dobu a nejvíce tento program využiji při editaci a úpravu časování. Chybou tohoto programou je možná to, že občas z neznámých důvodů nejdou titulky otevřít. Program doporučuji jak zkušeným tak začátečníkům. Opravdu jednoduchý program.

Hodnocení: 87 %

Aegisub

Program určený pro vytváření a editování titulků. Formátem se stává nativní Advanced Substation Alpha, ktery umožní umisťování a grafickou podobu titulků. Pro výstup lze využít samozřejmě celou řadu klasických formátů. Umisťování titulků se dá upřesňovat jak na obrazu, který se promítá, tak i na zvukové křivce. K práci je možné využít několik vazeb pro video processing. Hlavní výhodou je bezplatnost a multiplatforma.

Hodnocení: 80 %

Subtitle Edit

Program nabízí pěkné uživatelské rozhraní. Dalšími věcmi co program nabízí je např. Umisťování titulků, zvukové stopy a konverzi titulků. Program obsahuje taky automatický překlad pomocí Googlu a take ripování titulků. Doporučený format pro tento program je Subtitle Edit.

Hodnocení: 79 %

Závěrem

Tak jsme u konce. Doufám, že aspoň nějaký program využijete pro tvorbu titulků a titulkářů bude přibývat. Nikdy jich přece není dost.

Článek Programy na tvorbu a úpravu titulků k filmům byl publikován 11. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...