Číňana zabil mobilní telefon, explodoval mu v kapse

Kuriózní tregédie se stala v Číně. Mladého prodejce počítačů usmrtil mobilní telefon, který mu explodoval v náprsní kapse. Muž byl na místě mrtvý, výbuchem utrpěl těžké poranění hrudníku, střepiny z telefonu mu přetnuly aortu.

Podle svědků události výbuch přišel krátce potom, co byla baterie telefonu dobíjena. Údajně byl způsoben technickou chybou při výrobě baterie, ta je totiž neznámého původu a ani experti nedokázali odhadnout výrobce. Podle spolupracovníků mrtvého byla baterie zakoupena na tržišti a nebyla originální.

Podle místních zdrojů se od roku 2002 v Číně stalo devět podobných případů výbuchu mobilního telefonu. Poslední zaznamenaný případ se stal v půlce roku 2007 kdy byl zabit svářeč. Ten také nosil telefon v náprsní kapse, zde však nebyla na vině baterie ale to, že telefon byl vystaven velké teplotě. V baterii pak došlo k zahoření a výbuchu.

Jaké poučení z toho plyne? Za baterii si raději připlaťte, jakákoliv roztrhaná část těla Vám zřejmě radost neudělá.

Zdroj: News24.com

Novinka Číňana zabil mobilní telefon, explodoval mu v kapse byla publikován 4. února 2009 v 22.09. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Smajlíci
  5. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!