Číňana zabil mobilní telefon, explodoval mu v kapse

Kuriózní tregédie se stala v Číně. Mladého prodejce počítačů usmrtil mobilní telefon, který mu explodoval v náprsní kapse. Muž byl na místě mrtvý, výbuchem utrpěl těžké poranění hrudníku, střepiny z telefonu mu přetnuly aortu.

Podle svědků události výbuch přišel krátce potom, co byla baterie telefonu dobíjena. Údajně byl způsoben technickou chybou při výrobě baterie, ta je totiž neznámého původu a ani experti nedokázali odhadnout výrobce. Podle spolupracovníků mrtvého byla baterie zakoupena na tržišti a nebyla originální.

Podle místních zdrojů se od roku 2002 v Číně stalo devět podobných případů výbuchu mobilního telefonu. Poslední zaznamenaný případ se stal v půlce roku 2007 kdy byl zabit svářeč. Ten také nosil telefon v náprsní kapse, zde však nebyla na vině baterie ale to, že telefon byl vystaven velké teplotě. V baterii pak došlo k zahoření a výbuchu.

Jaké poučení z toho plyne? Za baterii si raději připlaťte, jakákoliv roztrhaná část těla Vám zřejmě radost neudělá.

Zdroj: News24.com

Novinka Číňana zabil mobilní telefon, explodoval mu v kapse byla publikován 4. února 2009 v 22.09. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...