Zoner Callisto 5 - Dříve placený, dnes zdarma

Tagy:  Zoner Callisto, Zoner, Callisto, vektor, vektorová grafika, vektory, počítačová grafika, grafika, grafik, objekt, práce s objekty, objektová grafika, editor

Sponzorované odkazy

Zoner Callisto 5 - Dříve placený, dnes zdarma

Zoner Callisto 5 je univerzální vektorový editor pro nejširší použití. Ideální nástroj pro vytváření propagačních materiálu, jako například vizitky, letáky, hlavičkové papíry, loga, ikony a mnoho dalších prvků, u kterých se využívá vektorová grafika.

Co je vektorová grafika?

Vektorová grafika je jeden ze dvou způsobů reprezentace obrazových informací v počítačové grafice. Zatímco v rastrové grafice je celý obrázek popsán pomocí hodnot jednotlivých barevných bodů uspořádaných do pravoúhlé mřížky, vektorový obrázek je složen ze základních geometrických útvarů, jako jsou body, přímky, křivky a mnohoúhelníky. Hlavní výhody jsou v libovolném zmenšování a zvětšování obrazu a to bez ztráty kvality. Dále pak možnost práce s jednotlivými objekty odděleně a výsledná náročnost dokumentu je oproti rastrovému obrázku daleko menší.

Grafika pro webové stránky

Oblíbený nástroj pro tvorbu grafiky pro webové stránky Zoner Callisto nabízí široké uplatnění a funkce, které můžete snadno exportovat do bitové mapy s kontrolním náhledem výsledku a také možnosti nastavení kvality výsledku.

Zoner Callisto 5

Tvary a křivky

Objekty se dají vytvářet pomocí tvarů, které můžete převést na křivky. Mezi základní tvary patří obdélník, čtverec, elipsa, kruh, trojúhelník a různé druhy hvězd. Aplikace nabízí několik druhů křivek. Můžete kreslit obyčejné úsečky, jednoduché křivky, polygony, nebo složené křivky. Vše jednoduše, kvalitně a hlavně rychle.

Import a export dokumentů

V nabídce naleznete formáty AI, EPS a PDF. Doporučujeme převádět dokumenty pouze do vektorového formátu, protože při převodu do formátu rastrového by grafika ztratila své křivky a při zvětšení dokumentu by byla rozmazaná. Nejpoužívanějším formátem při exportu je jednoznačně PDF. Chcete-li připravit dokument do tisku, tak je potřeba volby formátu právě PDF, rozlišení DPI 600 a kvalita obrázku JPG. Jinak dojde k rozmazání a při tisku bude kvalita opravdu špatná a nečitelná. Import obrázků je naopak velice jednoduchý. Stačí vybrat a vložit požadovaný obrázek. Podporována je většina nejpoužívanějších formátu, takže s problémem kompatibility se asi v budoucnu nesetkáte.

Propagační materiály

Ideální nástroj pro vytváření propagačních a marketingových materiálů. Určeno pro zpracování grafických dokumentů, hlavičkových papírů, vizitek, ale také firemních log, ikon a nejrůznějších letáků apod. Nabízí pokročilou práci s textem, s čárovými kódy a široké možnosti tisku a práci s kalendářem. Hlavní výhodou vektoru je fakt, že se nerozmaže ani při libovolném zvětšení. Lze skvěle pracovat v grafice, kde postačí pouze jeden výkres, který se potom zvětší a zmenší podle naší potřeby.

Zoner Callisto 5

Schémata a mapy

Vše, co potřebujete pro práci a vytváření schémat a map nabízí dokonalý program Zoner Callisto 5. Orientační plánky, mapky, nákresy procesů nebyly nikdy jednoduší. Pár kliknutí a můžete kreativně pracovat a vytvářet kvalitní a moderní schémata. Hlavními funkcemi jsou transformace, zarovnání, sjednocení, vodící linky, styly pera a další funkce.

Hlavní funkce ve zkratce

 • Výkonné grafické nástroje
 • Kaligrafické pero
 • Editace uměleckého i odstavcového textu
 • Vícestavové barevné přechody
 • Umístění textu na křivku
 • Skenování přímo do dokumentu
 • Funkce pro úpravy vložených obrázků
 • Import formátů WMF, DXF, DWG, AI, EPS, EMF, ZBR, ZMF, ZCL, PCX a GIF
 • Export do formátů PDF, WMF, AI, EPS, EMF, GIF, TIF, WPG, TGA, BMP, JPG a PNG

Hodnocení

Ideální volba pro práci s vektorem. Hlavní výhodou je fakt, že se jedná a plnohodnotnou aplikaci, která je zcela zdarma. Nejedná se o žádnou ořezanou verzi. Osobně jej využívám pro tvorbu ikon a firemních log. Rozhraní je velmi přívětivé a opravdu jednoduché. Neváhejte a vyzkoušejte zatím poslední verzi 5, která vytvoří výkresy za pár minut. Navíc je velmi svižný a kompletně v češtině. K dispozici je také spousta zkratek, které zpříjemní a zefektivní práci.

Moje hodnocení:  90 %

Výhody:

 • Zcela zdarma
 • Široká škála funkcí a možnosti práce
 • Široké využití v oblasti vektorové grafiky

Nevýhody:

 • Chybí lepší záloha - Webové úložiště

Sponzorované odkazy:

Článek Zoner Callisto 5 - Dříve placený, dnes zdarma byl publikován 8. dubna 2013 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!