FlashGet

Tagy:  Flash Get, Flashget download

Sponzorované odkazy

FlashGet

Pohodlné stahování souborů dokáže velmi zkvalitnit uživatelský komfort a přinést zrychlení práce. Ovšem tzv. download managerů je celá řádka a vybrat si správně není zvlášt pro laiky jednoduché. Pojďme se podívat na jeden z nejlepších – FlashGet.

S užíváním FlashGet se nám do článku dostává nový pojem – adware. Jde o to, že program je podpořen viditelnou reklamou přímo v programu. Díky ní je zdarma a naštěstí nijak nebrání pohodlnému užívání. Ne vždy tomu ovšem tak je.

Popisovat instalaci nemá až na jeden krok smysl, neboť v ní opět absolvujete maratón obrazovek s potvrzením licence, umístění instalace, atd. Ovšem jednomu kroku v instalaci je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Můžete totiž hned nastavit FlashGet jako hlavní download manager, změnit nastavení windows firewallu (snad ho ale nikdo nepoužívá), aby nebránil FlashGet ve stahování a také můžete povolit nainstalování komponenty eMule, což je program na stahování z p2p sítí.

První spuštění programu vás ještě uvítá v angličtině, ale změna jazyka na češtinu je otázkou 2 kliknutí myši. Překlad je také proveden s citem a vše je pochopitelné. Design je poměrně minimalistický a nehýří okázalou grafikou. Úplně nahoře máme rolovací menu se všemi potřebnými nabídkami. Pod nimi pruh ikon se základními a nejpotřebnějšími ikonkami, které je třeba mít rychle po ruce. Jejich stvárnění je pěkné a již na první pohled je rozeznatelné k čemu slouží. A hlavní část je vyhrazena pro informace o jednotlivých stahovaných souborech. Pravá část programu je vyhrazena reklamě. V době recenzování zde byly zastoupeny komerční bezpečnostní produkty s možností jejich zakoupení.

Výbornou věcí je Stahovací koš, který se spouští s programem a díky němu je stahování otázkou okamžiku. Vždy se způsobně zeptá kam soubor uložit a zahájí segmentové stahování (rozloží soubor na menší kousky a použije na stažení více vláken, čímž je stažení rychlejší). Příkaldná je podpora všech známějších internetových prohlížečů a ani s betaverzí Firefoxu 3 neměl FlashGet potíže. Samozřejmostí je možnost nastavit omezení pro download a to buď automaticky nebo ručně. Nechybí ani takové drobnosti jakým je například vypnutí PC po dokončení stahování, automatická kontrola antivirem nebo odpojení počítače od modemu po ukončení stahování, pokud využíváte vytáčené připojení.

Notorickým stahovačům bude vyhovovat podpora oblíbené služby Rapidshare i jiných úschoven dat. A komu ani toto nestačí může využít služeb integrovaného BitTorrent klienta. FlashGet zvládá jak stahování, tak i vytváření nových .torrent souborů. Navíc s možností kódovaného přenosu dat. Ani p2p sítě ED2K a Kad nejsou FlashGet cizí a dokáže sosat i odtud. Nicméně jak na torrenty, tak i na ostatní p2p sítě doporučuji používat specializovanější software, kde jsou přece jen možnosti vyšší.

A nakonec výčet ostatních vlastností FlashGet:

plánovač stahování
statistiky
podpora FTP
podpora proxy
využití Drag and Drop
kompatibilni s Windows Vista
Technologie UDCT (Ultra Disk Cache Tech) – prodlužuje životnost harddisku

Kdyby byl FlashGet bez reklamy nebylo by mu skoro co vytknout. Takto musíme reklamu považovat za velké mínus, zvlášť, když ostatní programy s podobnými možnostmi mohou být freeware. Samotný program je jinak funkcemi nabitý a zkuste mu dát alespoň šanci. Během testování sloužil výborně.

Hodnocení programu: 85%

FlashGet freeware ke stažení zde:
FlashGet download

Článek FlashGet byl publikován 11. prosince 2007 v 22.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...