GetRight

Tagy:  GetRight, Get Right, GetRight download

Sponzorované odkazy

GetRight

GetRight je program z kategorie download managerů, neboli prográmků, které dovolují rozumně a kvalitně spravovat veškeré vaše stahování. Podíváme se na to, čím se odlišuje od ostatních programů z této kategorie a čím by mohl ve srovnání s nimi zaujmout.

Součásti balení

GetRight má ve své režii několik stránek plných downloadůGetRight má ve své režii několik stránek plných downloadů

Ještě při dokončování instalace GetRight nabídne hned několik možností, kterak jej využít při stahování aplikací. První záložka nazvaná prostě „Software“ odkáže na stránku plnou odkazů na programy, spravovanou společností Headlight Software, která GetRight vyvíjí. Je to obdobný portál jako u nás třeba eDownload nebo Slunečnice. Drobný rozdíl oproti nim je ten, že pracuje nejen s programy, ale i přímo s jednotlivými soubory.

Druhá záložka, ‚Games‘, nabízí spoustu arkádových her ke stažení, nicméně z většiny z nich si zdarma budete moct dovolit maximálně demo. Na třetí, nazvané Utilities, pak najdete programy, které by vám doporučili samotní autoři GetRightu. Opět se zde setkáte s placenými verzemi (je tu dokonce i program, na který si tímto dělají reklamu), ale objevují se i programy zdarma. Netřeba připomínat, že programy na této stránce budou slušné kvality.

Základní okno programuZákladní okno programu

Nastavování programu

Po dokončení instalace a spuštění GetRightu se objeví průvodce základním nastavením, kde si vyberete, kam stahovat své soubory, jestli mít pro různé přípony souborů různé složky, zda použít vyhledávání nových zdrojů souborů findfiles.com (pro urychlení stahování) a pár dalších věcí, které sice nejsou životně důležité, ale rozhodně zpříjemní ať už stahování, nebo dohledávání stažených souborů.

Nastavení GetRightu není nic, co byste prošli za minutuNastavení GetRightu není nic, co byste prošli za minutu

V možnostech programu se lze pochopitelně setkat s daleko větším množstvím nastavení – jestli a kdy se bude GetRight automaticky vypínat, při jaké příležitosti aplikovat rychlostní limity, a především se dvěma snad nejdůležitějšími vlastnostmi, které vás nejspíš potěší nejvíc.

Zrychlení se hodí vždycky

První vlastností je segmentové stahování, které dovoluje i několikanásobně zvýšit rychlost stahování. Segmentové stahování rozdělí soubor na několik částí a každou stahuje z jiného serveru. Pokud obvykle stahujete z pomalých serverů a použijete jich několik najednou, máte slušné šance na slušný rychlostní bonus.

BitTorrent může v některých případech výrazně pomoci při stahováníBitTorrent může v některých případech výrazně pomoci při stahování

Kousíčkový příval

Druhou a to opravdu neobvyklou vlastností tohoto download manageru je možnost využívat ke stahování protokol BitTorrent. Pro ty, co jej neznají, jen v kostce uvedu, že je to způsob, jak si vyměňovat s uživateli přes internet soubory a nemuset k tomu přímo používat webových serverů, ze kterých by se musela data jinak stahovat. Použití BitTorrentu je dalším krokem k jistějšímu stahování souborů beze strachu, že se rozpadne připojení a dosud stažená data budou ztracena.

GetRight je na trhu již mnoho let, stále drží krok s konkurencí a svým uživatelům má co nabídnout. Pokud hledáte download manager, vyzkoušejte jej.

GetRight ke stažení zde:
GetRight download

Koupit GetRight

Článek GetRight byl publikován 24. března 2008 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Liška. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...