Orbit

Tagy:  Orbit, Orbit Downloader, Orbit download, Orbit Rich Media Downloader

Sponzorované odkazy

Orbit

Je to sotva pár dnů, co se tu objevil článek o download manažeru GetRight. Dnes si ukážeme další podobný download manažer a to Orbit. Každý manažer nabízí tak trochu jiné vlastnosti, takže si můžete udělat srovnání a vybrat si to, co vám bude sedět víc.

Orbit (celým názvem Orbit Rich Media Downloader) je freeware. Nejste limitováni časem, objemem stažených dat ani se vám nezobrazují reklamy či jiná otravná okna.

Efektivnější stahování

Stahování je uživatelsky příjemné a na úrovni. Už jen zadávání souboru ke stažení je přehledně organizované pro začátečníka i pokročilého. Mimo celkem běžných věcí jako kolika vlákny najednou stahovat, jaké heslo použít pro připojení či odkazů na zrcadla obsahuje základní dialog stahování taky nastavení pro fajnšmejrky – lze zadat referer, browser cookies, user-agent a pokud chcete, tak si můžete zapsat klidně celou extra hlavičku.

dialog stahování je stručný, výstižný a přehledný

Orbit umí stahovat dávkově, podporuje wildcardy v adrese, které se dají dokonce mírně nastavovat, takže není problém stáhnout obrázkovou galerii nebo videogalerii, aniž byste museli každý soubor tahat ručně zvlášť.

Jednou z mála slabých stránek programu je absence klávesových zkratek. I když moc klikání není potřeba a zřejmě jedinou vaší potřebou bude přidávat nová stahování tlačítkem na liště nástrojů, zkratka by nebyla od věci.

MeTube

S Orbitem lze stahovat z mnoha internetových protokolů, kromě běžných HTTP, HTTPS a FTP umí i streamovaná multimédia z protokolů MMS, RTSP a RTMP. Pokud jste vždy toužili po stažení vašeho oblíbeného videa z YouTube, máte teď šanci.

dialog stahování je stručný, výstižný a přehledný

Po přepnutí programu do češtiny ve View->Language stačí zapnout zobrazování tlačítka ‚GetIt‘, kterého přepínač najdeme v menu Nástroje. Poté stačí najet myší na samotné video a objeví se malé tlačítko GetIt, které nám po kliknutí rovnou otevře okno Orbitu s dialogem začátku stahování.

nadchází okamžik pravdy – půjde to po dobrém nebo po zlém?

(Malá poznámka: Orbit sice slibuje podporu nejnovějších verzí všech tří majoritních prohlížečů (a Maxthonu), ale v Portable verzi Firefoxu 3 se zřejmě nepodařilo addon nainstalovat. Pokud víte, jak na to, můžete se pochlubit v komentářích.)

zachytávat streamované video není problém

Zprávy až na disk

Některá videa (já například zkoušel stahovat Televizní noviny ze stránek TV Nova) ale tomuto ještě odolají, kliknutí na GetIt tedy nespustí stahování, ale jen podprogram Orbitu – Grab++ – který buď stáhne přímo video anebo aspoň playlist, ze kterého už vykopírovat a dát stahovat odkaz není žádný problém.

logo aplikace Orbit Rich Media Downloader

Pokud bych chtěl srovnávat Orbit v pokročilých vlastnostech s GetRightem, tak Orbit postrádá schopnost stahovat pomocí BitTorrentu, ale zase umožňuje lepší přístup k Web 2.0 obsahu (tedy všechny stránky se streamovaným videem a hudbou). Záleží tedy na vás, co preferujete, jen připomenu, že za plnou verzi GetRightu se platí.

Orbit ke stažení zde:
Orbit download

Sponzorované odkazy:

Článek Orbit byl publikován 9. dubna 2008 v 04.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Liška. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!