Paypal, platební systém - II. díl

Tagy:  paypal, internet, bankovnictví, intenetové bankovnictví, ebay, peníze, paypal.com, internetové peněženky, online platby

Paypal, platební systém - II. díl

V minulém díle jsme si představili popis a postup registrace na webovém portálu asi nejznámější elektronické peněženky PayPal. Od minula máme tedy založený účet a dnes si vysvětlíme postup, jak si přidat platební kartu do Vašeho účtu a jakým způsobem přes něj platit.

Přidání karty

Po registraci se Vám nabídne formulář do něhož zadáte všechny potřebné informace. Pro vložení karty ji musíte mít tzv. „embossovanou“ (neboli mít na kartě reliéfní písmo) a mít povoleny internetové platby u Vaší banky. Výše zmíněné potřebné informace jsou jméno, příjmení, typ karty, číslo karty, datum platnosti karty a jako poslední potřebný údaj zadáme ověřovací trojčíslí, které se nachází na rubu karty. Následně klikneme na položku Add Card. Po tomto kroku máte již přidanou, prozatím ale neověřenou platební kartu.

PayPal.com Přidání kartyPřidání karty

Pro ověření pravosti a platnosti platební karty Vám PayPal strhne částku 1,5 €, která Vám bude vrácena po napsání 4-místného kódu,který najdete v informacích u této platbě ve výpisu z platební historie na internetové stránce Vaší banky nebo na papírovém výpisu. Dále si můžete vložit další karty.

Od tohoto okamžiku máte svůj PayPal účet plně aktivní.

Internetové platby přes PayPal

Pokud by jste chtěli platit na některém serveru, který to podporuje (jako již zmíněný aukční server Ebay, pomocí svého účtu PayPal, tak nemusíte mít žádný zůstatek na účtu. Na serveru, kde chcete platit, vyberete způsob platby PayPal. Po odeslání objednávky budete požádáni o přihlášení do systému PayPal a odsouhlasení platby. Platba vám bude stržena z účtu u PayPal a pokud zůstatek nedostačuje na platbu, tak je proveden výběr z platební karty, kterou máte u PayPal zaregistrovanou. Zajistí to, že zaplatíte platební kartou, ale její číslo neposkytnete obchodníkovi nebo serveru, kde platíte. Dále můžete zasílat peníze na jakýkoliv jiný PayPal účet nebo pouze na emailovou adresu. Za PayPal účet ani za platby se neplatí žádné poplatky. Poplatky platí pouze příjemci plateb.

Platba na jiný PayPal účetPlatba na jiný PayPal účet

Závěrem

PayPal je jedním z platebních systémů na internetu, i když nejrozšířenější (asi 200 mil. uživatelů). Vážnou konkurencí v Evropě je platební systém Moneybookers.com, který nabízí mnohem větší možnosti pro české uživatele než systém PayPal.Výhody systému jsou bezpečnost systému při které není potřeba sdílet bankovní údaje nebo číslo karty (vše se řeší prostřednictvím e-mailů), při používání systému pouze k placení neplatíte žádné poplatky, rychlost platby (je připsána během několika minut) a je to prakticky jediná možnost, jak platit zboží zakoupené na Ebay.Jako prozatím jedinou nevýhodu bych viděl tu skutečnost, že prostředí účtu není v češtině.

Článek Paypal, platební systém - II. díl byl publikován 21. června 2009 v 06.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Petr Vaníček. Pro diskusi slouží komentáře (7).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Moderní domácnost je SMART
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!