Domácí účetnictví zdarma - hlídejte si svoje peníze

Tagy:  účetní programy, peníze, domácí finance, účetnictví, vedení účetnictví, ucetnictvi,

Sponzorované odkazy

Domácí účetnictví zdarma - hlídejte si svoje peníze

V dnešní době si nemůžeme dovolit nekontrolovat naši finanční situaci. Pokud vám nestačí tradiční výpis z banky, existuje obrovské množství programů specializujících se na finance. Dnes bych rád ukázal na pár příkladů, doufám, že si tak uděláte obrázek možností správy vašich pěnez.

AceMoney

Jednoduchý program, který je zároveň velmi přehledný. Nepotřebujete žádné speciální ekonomické znalosti, abyste mohli program obsluhovat. AceMoney je česky a instalační soubor má pouhé 3,9 MB, nicméně obsahuje všechny potřebné funkce pro vedení domácího účetnictví. Vytvoříte si učet a zadáte jeho aktuální stav, pak už jen stačí přidávat vaše výdaje a příjmy (lze nastavit i pravidelnost). Vaši ekonomickou situaci můžete krásně zobrazit pomocí grafů.

AceMoneyAceMoney

SSuite Office – My Money

Zástupce jednoduchosti. Pokud potřebujete opravdu každou položku zadat ručně a nevěříte automatickému zadávání výdajů a příjmů tak si vystačíte s tímto programem. Můžete vytvořit více účtu najednou a přeposílat mezi nimi peníze. Další funkce se pak omezují pouze na příjem a výdaj. Program není česky, popravdě to není ani potřeba. Jestli vás nebaví vyplňovat tuny informací ke každému převodu peněz, tak tohle je program, který hledáte. Zaměřuje se pouze na částky. Možný je i tisk aktuálních stavů kont.

My MoneyMy Money

Finance Explorer

Prográmek, který opět musíte ovládat ručně (alespoň jsem žádnou automatiku nenašel), nicméně dokáže importovat data přímo z banky, pokud je bankou podporován. Je velmi oblíbený kvůli svému uspořádání připomínající průzkumník ve Windows. Můžete si tak přehledně uspořádat vaše finance do složek. FE se také zaměřuje spíše na částky než na informace o nich. Nenabízí češtinu (opět není potřeba) ani žádný grafický výstup. Přehled ekonomické situace si můžete vytisknout.

Finance explorerFinance explorer

GnuCash

Propracovanější finanční pomocník (74,2 MB). Navržený tak, aby ho mohli používat osoby fyzické a právnické. Pokud chcete mít přehled, kam mizí vaše kapesné tak tohle není volba pro vás. GnuCash nabízí možnost** již vytvořených** kategorií a podkategorií, takže můžete začít vyplňovat čísla opravdu rychle. Lze také vést přehlednou účetní knihu, vyrábět grafy, tisknout … Program je v češtině. Opravdu seriózní aplikace.

GnuCashGnuCash

Money S3

Pokud se toho opravdu nebojíte, vyzkoušejte Money S3. Opět je využitelný pro domácí a firemní účely. Nutno dodat, že program sice je zdarma (věřte mi, že pro domácí potřebu vám bude více než stačit), ale máte možnost zaplatit si licencovanou verzi. Ovšem placenou verzi využijí pouze velké firmy. Money S3 nabízí všechny nadstandartní služby jako je vytvoření grafu, různé automatické výpočty, vytvoření adresáře, vlastní složkové struktury a další. Nelze ani vyjmenovat co všechno zde můžete dělat. Osobně bych ho asi na domácí přehled moc nepoužíval, protože pro většinu lidí bude až zbytečně složitý.

Money S3Money S3

Článek Domácí účetnictví zdarma - hlídejte si svoje peníze byl publikován 28. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Patrik Šoma. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...