www.Spolužáci.cz

Tagy:  spolužáci.cz, školy, žáci, učitelé

Sponzorované odkazy

www.Spolužáci.cz

Sháníte kontakt na svého spolužáka? Chcete pokecat se spolužáky z pohodlí domova? Nebo jen nevíte na co se zítra píše test? Se vším tím vám pomůže internetová služba, o které jste jistě již něco zaslechli, služba trefně nazvaná Spolužáci.cz

www.Spolužáci.cz jsou další z mnoha služeb portálu Seznam.cz. Proto, abyste se mohli na spolužácích.cz volně a bez omezení pohybovat, musíte mít založený účet u Seznam.cz. Pokud ho nemáte založený, můžete tak učinit přímo z hlavní stránky spolužáků, viz. obrázek.

Založit si jej můžete kromě @seznam, @email či @post také jako @spoluzaci.cz a to v okamžiku, kdy jako nepřihlášený kliknete na vstup do třídy, viz. obrázek.

Po přihlášení můžete zadat přímo ID třídy, kdy vám naběhne přímo stránka vaší třídy. My si ukážeme variantu, kdy ID třídy nevíte. Najdeme si tedy okres, ve kterém se vámi požadovaná škola nachází (např. Třebíč), viz. obrázek.

Dále musíte zadat město, ve kterém se vaše škola nachází (např. Moravské Budějovice), viz. obrázek.

Poté se vám otevře stránka, kde máte vypsané všechny školy, které jsou v daném městě a mají účet na spolužácích (např. ZŠ Havlíčkova 933), viz. obrázek.

V této chvíli se vám otevře stránka, kde máte seřazeny všechny založené třídy chronologicky dle data zakončení na škole (např. rok zakončení 2004 – 9.C), viz. obrázek.

Pokud vámi hledaná třída v seznamu nalezených tříd není, můžete ji založit kliknutím na odkaz dole, viz. obrázek. Zde můžete vyplněním jednoduchého formuláře založit svoji třídu a stát se tak administrátorem/správ­cem třídy.

Pokud svoji třídu v seznamu na www.spoluzaci.cz naleznete a kliknete na její odkaz, ukáže se vám stránka, kde máte vypsané žáky třídy, její ID a kontrolní otázku. Tuto otázku vkládá administrátor/správ­ce při založení třídy a odpověď na ni je většinou jednoduchá pro spolužáky dané třídy. Pokud odpověď neznáte, ale chcete se dostat do dané třídy, můžete poslat vyplněním formuláře níže požadavek, který odešlete administrátoro­vi/správci třídy a bude již na něm, zda vám odepíše na vyplněný email. Jelikož já jsem byl žákem této třídy, mohu pokračovat dál, viz. obrázek.

Poté se dostanete na stránku, kde máte na výběr z nezaregistro­vaných žáků třídy. Pokud vaše jméno naleznete v seznamu spolužáků, pokračujte klepnutím na vaše jméno dál. Pokud se v seznamu nenajdete, klepněte na odkaz „chci se stát žákem třídy“ a vyplňte webu www.spoluzaci.cz vaše osobní informace. Poté budete přesměrováni na stránku vaší třídy, viz. obrázek.

Zde máte několik záložek, které si popíšeme:

Stránka třídy: Zde naleznete všechny důležité informace ohledně vaší třídy, jména žáků, poslední příspěvky na nástěnce, jsou zde zobrazeny poslední změny v profilech, fotografiích, kdo zde z vašich spolužáků byl naposledy apod…

Spolužáci: Zde máte abecední seznam vašich spolužáků ve třídě. Napravo máte nabídku, kde si můžete nechat vypsat spolužáky dle seznamu či posledního přihlášení nebo dle emailových adres, dle ICQ, Jabberu či skype, dle telefonního čísla a nebo dle adresy. Po kliknutí na jméno spolužáka se vám zobrazí jeho profil. Ke každému spolužákovi můžete připsat komentář.

Učitelé: Zde platí to samé jako u spolužáků…

Nástěnka: Zde si žáci dané třídy mohou psát zprávy. Zprávy lze přidávat na nástěnku pouze v případě, jste-li přihlášený jako žák třídy a nikoliv jako host ve třídě.

Fotogalerie: Zde naleznete společné fotografie třídy

Dokumenty: Zde naleznete soubory, které chcete sdílet se svojí třídou, nebo které přidal některý z vašich spolužáků (úkoly apod.)

Články: To samé jako dokumenty. Zde můžete napsat nějaký článek se kterým se chcete podělit se svojí třídou.

Chat: Zde si můžete v reálném čase pokecat se svými spolužáky.

Diskuze třídy: Zde můžete diskutovat na některé téma ve větvených komentářích

Diskuze školy: To samé jako v diskuzi pro třídu s tím rozdílem, že zde potkáte nejen spolužáky ze své třídy, ale spolužáky z celé školy.

Škola: Zde se vrátíte na úvodní stránku školy, kde si vybíráte svoji třídu.

Váš profil: Pokud jste přihlášeni na jméno žáka třídy můžete si vyplnit vaše osobní informace včetně vkládání fotografií v celkové velikosti 10MB. Můžete mazat nevhodné komentáře k vaší osobě apod….

Myslím, že www.Spolužáci.cz jsou ta pravá volba, pokud si chcete i odpoledne „zkazit“ školou :)

Článek www.Spolužáci.cz byl publikován 7. listopadu 2007 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Kohout. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...