Bezpečná e-mailová komunikace? Využijte šifrovacích aplikací

Tagy:  bezpečnost, šifrování, šifra, kodovani, kódování, aplikace, program, software, sw, programy, kód, šifry, bezpečnostní aplikace, kontrola, kontrolování

Sponzorované odkazy

Bezpečná e-mailová komunikace? Využijte šifrovacích aplikací

Chcete zamezit čtení své soukromé zprávy/korespon­dence? Který program k tomu ale použít? My Vám pomůžeme! Pojďme si je představit. Připravil jsem si pro Vás pár zajímavých emailových programů, které by se Vám v budoucnu mohli hodit.

Safetica

Safetica, dříve nesla název DisCryptor. Je to bezplatný bezpečnostní nástroj pro ochranu soukromí. Dokáže bez problému zašifrovat soubory, složky a přílohy e-mailů. Zabezpečí přenosné flashky či USB disky pomocí nejmodernějších šifrovacích standardů. Obsahuje řadu pokročilých funkcí jako např. datová skartovačka pro bezpečné odstranění dat, průvodce tvorbou hesel a další. Používám jej už pár let a jsem naprosto spokojený.

TrueCrypt

U TrueCryptu dochází k zabezpečení určitého prostoru šifrováním. Výběr prostoru je jen na uživateli, který za něj může zvolit USB flash disk či lokální pevný disk. Další možností je pak vytvoření speciálního souboru, který může mít jakoukoli podobu. Při vytváření tohoto souboru určíte velikost, pak v rámci programu po nastavení šifrování i hesla připojíte jako novou diskovou jednotku. S ní pak lze zacházet klasickým způsobem – kopírování, přesouvání, ukládání i mazání dat. Po odpojení pak nepůjde soubor jakkoli otevřít a data v něm uložená získat bez opětovného připojení. Tento soubor je pak jak dělaný pro posílání v příloze e-mailu, zvlášť když jej lze uložit do jakéhokoli formátu. Trochu složitějším způsobem je možné díky programu vytvořit i tajný (a zabezpečený) operační systém.

ENIGMA Crypter

Další program nese název ENIGMA Crypter. Program slouží k „dávkovému“ šifrování a dešifrování textu pomocí šifry Enigma. Program používá stejný vnitřní mechanismus, takže je s původní verzí ENIGMY kompatibilní. I tuto aplikaci můžete použít k zašifrování textu e-mailu před tím, než jej odešlete.

Enigmail

Velice rozšířeným programem na celém světě je Enigmail. Jedná se o rozšíření tzv. doplněk, který do oblíbeného klienta Thunderbirdu přidá podporu pro práci s šifrovanou poštou. Díky této podpoře budete moci posílat poštu v šifrované podobě, což zajistí, že si vaši zprávu přečtou pouze pověřené osoby. Doplněk zvládá šifrování i podepisování zpráv, jejich nastavení zvlášť pro každý účet či adresáta. Ovládání je velice jednoduché, protože do Thunderbirdu přidá dvě funkční tlačítka do panelu s nástroji. Nastavení doplňku není díky přehlednému průvodci žádným problémem. K chodu rozšíření musíte ještě stáhnout a nainstalovat GnuGP.

Na závěr dnešního povídání

Snad Vám tyto šifrovací aplikace a jejich „funkce“ pomohly k tomu, aby Vás již nikdo nešmíroval a mohli jste být v klidu.

Článek Bezpečná e-mailová komunikace? Využijte šifrovacích aplikací byl publikován 30. prosince 2010 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...