Kerio Personal Firewall

Tagy:  Kerio, firewall, www.kerio.cz, Kerio firewall

Sponzorované odkazy

Kerio Personal Firewall

Kerio Personal Firewall úvod

U mnohých uživatelů stále přetrvává mýtus, že k ochraně PC bohatě postačí antivirový program… Jenže kde ty loňské sněhy jsou a malware je mnohem sofistikovanější a proto je třeba se chránit i jinak – pomocí firewallu. Dnes si představíme Sunbelt Kerio Personal Firewall (dále jako Kerio).

K čemu je vlastně firewall?

Firewall (ohnivá zeď) je program který zjednodušeně řečeno řídí a filtruje veškerou komunikaci mezi počítačem a internetem nebo nějakou místní sítí. Správný firewall funguje obousměrně (kontroluje komunikaci odcházející z PC, tak do PC přicházející).

Kerio-Povolování/zakazování pravidel

Kerio-Povolování/zakazování pravidel

Tak co nabízí?

Kerio je původně český program, který byl „bohužel“ koupen společností Sunbelt. Proč bohužel? Inu, české ručičky dle mého program vyvíjeli lépe, ale nenaděláme nic…

Kerio již při instalaci nabídne možnost zvolit si jeden ze dvou režimů – Simple a Advanced.

Simple – Kerio veškerou komunikaci řídí podle vlastních pravidel a vše probíhá bez zásahu uživatele. Vhodně tedy pro ty, co neradi něco nastavují nebo si nejsou jistí. Nutno dodat, že v tomto režimu firewall blokuje veškerou příchozí komunikaci.

Advanced – Ráj pro všechny, co rádi nastavují každou drobnost. Nejen veškeré příchozí a odchozí povolení můžete povolovat/zaka­zovat, ale také určovat pravidla, atd.

Jako správný firewall je nám nabízeno také nastavení Rozšířeného paketového filtru, Filtrování packetů, Kontrola integrity souborů, Kontrola komunikace programů, Systém prevence narušení sítě, Statistiky útoků a blokovaných reklam, Automatická kontrola aktualizací a Rozšířené protokolování. Toto vše je nám nabízeno v omezené freeware verzi. Pokud jste ochotni si připlatit dostanete navíc ještě Systém prevence narušení počítače (HIPS), Kontrola osobních informací odesílaných na internet, Blokování skriptů, Blokování reklamy, Blokování referrerů a cookies, Blokování samootevíracích oken, Syslog, Pracuje jako internetová brána, Vzdálená správa a Heslem chráněná konfigurace. Z tohoto výčtu můžete vidět, že pro základní a dostačující ochranu vám bohatě postačí zdarma šířená verze Sunbelt Kerio Personal Firewall.

Kerio-Výpis logů

Kerio-Výpis logů

Plusy

Dostačující verze jako freeware (zdarma)
Čeština
Hodně možností nastavení
Použitelný i pro laiky

Mínusy

Vyšší nároky na hardware
Občas se chová nestabilně nebo „divně“
V některých případech může výrazněji zpomalovat internet

Zkusit?

Firewallů je naštěstí velké množství a třeba právě vám Kerio sedne a zůstanete u něj. Nabízí dostatečnou ochranu za skvělou cenu a bylo by hřích ho alespoň nezkusit, pokud je váš miláček stále bez ochrany…

Hodnocení programu : 82%

Sunbelt Kerio Personal Firewall shareware (po 30 dnech změna na freeware) ke stažení zde:
Sunbelt Kerio Personal Firewall download

Koupit Sunbelt Kerio Personal Firewall – jeden z nejlepších firewallů 

Sponzorované odkazy:

Článek Kerio Personal Firewall byl publikován 24. září 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Když web, tak od profesionála
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Katastrální mapy online
  9. S jakou tiskárnou nejvíc ušetříte při firemním tisku
  10. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!