Komplexní ochrana s AVG Internet Security 2012

Tagy:  AVG, internet, antivirus, spam, antispyware, firewall, antimalware, phishing

Sponzorované odkazy

Komplexní ochrana s AVG Internet Security 2012

Portfolio produktů české firmy AVG Technologies je opravdu široké. Pro domácnost nabízí AVG hned několik bezpečnostních řešení. Od těch bezplatných až po komplexní bezpečnostní balíky AVG Internet Security 2012. Vyzkoušeli jsme pro vás letošní AVG Internet Security 2012.

AVG Internet Security 2012 nabízí uživateli komplexní ochranu proti malwaru v počítači i na internetu, proti spamu, phishingu, a další. Poskytuje důležitou ochranu například při surfování na internetu, nakupování či online bankovnictví.

Funkce AVG Internet Security 2012

Již byly zmíněny funkce ochrany proti všem druhům malwaru (viry, spyware, rootkity, atd). Protože stále více času trávíme v online světě, bezpečnostní software nabízí nové a nové druhy online zabezpečení. Samozřejmostí je pokročilý firewall, ochrana emailové komunikace včetně spamového filtru, či ochrana proti útokům zvenčí. K zrychlení detekce nákazy napomáhá komunitní funkce AVG Cloud.

Hlavní strana AVG Internet Security 2012Hlavní strana AVG Internet Security 2012

Mezi další druhy zabezpečení patří například AVG LinkScanner, který se stará o kontrolu odkazů na webových stránkách, AVG Online Shield, jenž vás pro změnu ochrání před stažením nakažených souborů.

Pokročilý firewall AVG Internet Security 2012Pokročilý firewall AVG Internet Security 2012

S rostoucí popularitou sociálních sítí a funkcí nechybí ani zde ochrana uživatelů, například na Facebooku, Twitteru, aj.

Systémové nástroje AVG Internet Security 2012Systémové nástroje AVG Internet Security 2012

AVG myslí i na výkon počítače, a tak mezi funkce zařadila monitoring a správu procesů po spuštění počítače.

Novinky verze 2012

Nová verze AVG Internet Security 2012 nepřináší téměř žádné viditelné změny. Přibyly ale dvě nové funkce.

Funkce AVG Advisor monitoruje chování vašeho počítače. Upozorňuje například na procesy, které zabírají v paměti podezřele mnoho místa. Posléze na základě uživatelova rozhodnutí provede adekvátní operace.

AVG akcelerátor zrychluje načítání videa na youtubeAVG akcelerátor zrychluje načítání videa na youtube

AVG Akcelerátor se stará o zrychlení toku dat při sledování videa na internetu či stahování souborů. Prakticky rozdělí dané vlákno na několik samostatných vláken, čímž je dosaženo efektivnějšího využití linky. Trochu s podivem, že je tato funkce obsažena v bezpečnostním balíku.

Další změny se dle tiskové zprávy týkají optimalizace aplikace, čímž se jednak snížil objem instalovaných dat a jednak požadavky na systém.

Vyzkoušejte si bezplatně AVG Internet Security 2012

AVG Internet Security 2012 je dostupná jako komerční aplikace, zároveň však AVG nabízí 30ti denní zkušební lhůtu pro vyzkoušení produktu. Po uživateli není vyžadována žádná registrace. Při instalaci doporučuji zpozornět a nainstalovat tak jen ty součásti, jež opravdu chcete. Zkušení verzi bohužel doprovází otravná reklama na plnou verzi produktu.

Závěrem

AVG Internet Security 2012 nabízí opravdu komplexní ochranu počítače před všemi současnými hrozbami vyjma uživatele. Cena roční licence AVG Internet Security 2012 pro jeden počítač se pohybuje okolo sedmi stovek. Zvažte proto, zda vám nepostačí bezplatná verze AVG antiviru, či antivirů konkurence. Například bezplatný avast! Free Antivirus se jeví jako ideální alternativa, popřípadě bezplatná odnož AVG Free Antivirus.

Hodnotím:  70 %

Výhody:

  • česká lokalizace
  • jednoduché ovládání
  • svižný chod

Nevýhody:

  • falešné poplachy (cracky, keygeny,...)
  • obtěžuje množstvím dialogových oken

 

Článek Komplexní ochrana s AVG Internet Security 2012 byl publikován 6. února 2012 v 19.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...