AVG free 7.5 download

Tagy:  AVG, AVG free, AVG zdarma, AVG 7.5 download, AVG 7.5, www.avg.cz, www.grisoft.cz, Grisoft

Sponzorované odkazy

AVG free 7.5 download

AVG free 7.5 úvod

Asi málokterý člověk zabývající se alespoň okrajově IT bezpečností nebo jen smolař napadený virem neslyšel o antivirovém (dále jen AV) řešení brněnské společnosti Grisoft s názvem AVG Antivirus. Dnes se podíváme na nejzákladnější produkt s názvem AVG Free Edition 7.5.

Instalace, nastavení a interface

Například z webu eDownload.cz si stáhnete instalační balíček (testoval jsem anglickou verzi) o „váze“ 25MB a započne velmi jednoduchá a bezproblémová instalace.

AVG 7.5 free – volba mezi automatickou a vlastní instalacíAVG 7.5 free – volba mezi automatickou a vlastní instalací

Během ní můžete standardně navolit složku, kam si přejete program nainstalovat, které programové komponenty si přejete provozovat a jestli se AVGčko má integrovat do nastavení MS Outlook (kvůli ochraně pošty) nebo si nastavíte program manuálně – z důvodu provozování jiného poštovního programu (Mozilla Thunderbird, The Bat, atd.).

AVG 7.5 free – možnost nastavení automatické integrace do MS OutlookAVG 7.5 free – možnost nastavení automatické integrace do MS Outlook AVG 7.5 free – zde si můžete vybrat které komponenty budou nainstaloványAVG 7.5 free – zde si můžete vybrat které komponenty budou nainstalovány

Neopomenutelnou výhodou AVG je absence restartování PC po dokončení instalace a s AV je možno pracovat okamžitě. AVG free nabízí jednoduchého průvodce, jehož vám nejprve doporučí prioritu denního scanu (pokud je aktivovaný) v rozmezí Low (nízká) a High (vysoká), možnost aktualizace (aktualizovat jde klasicky přes internet, LAN, tak i pomocí offline aktualizace – stáhnutí definičních souborů a jejich pozdější nahrání do programu). Nakonec je doporučen kompletní scan počítače.

AVG 7.5 free – průběh aktualizace programu a databázeAVG 7.5 free – průběh aktualizace programu a databáze

Samotné nastavení AVG free je poměrně chudé a to především z důvodu, že se jedná o freeware (program je zdarma). AV nabízí heuristickou analýzu, průzkum všech souborů nebo jen těch s určitými koncovkami, scanování disků a výměnných médií. To samé v bleděmodrém se opakuje i u rezidentního štítu (chrání vás po celou dobu práce na PC).

AVG 7.5 free – pohled na uživatelské rozhranníAVG 7.5 free – pohled na uživatelské rozhranní

Ovládací rozhranní AVG free je jednoduché a možná až zastaralé… Nicméně toto je už tradiční jev produktu AVG, který se nikdy nepyšnil opravdu pěkným interface. Ale je funkční a to mnoha lidem stačí.

Rychlost, detekce a systémové požadavky

AVG je celkem nenáročný antivir – už samotné specifikace vývojářů mnohé naznačují:

  • CPU Intel Pentium, 300 MHz
  • 30 MB volného místa na HDD
  • 256 MB RAM

AVG free pracuje na veškerých systémech rodiny Windows od verze 98 až po nejnovější Vista x64. AVG si v normálním režimu řekne o 2MB RAM a během scanování dokonce o 46MB operační paměti. Pokud se podíváme na detekci podle populárních testů VirusBulletin, tak v posledním a nejaktuálnějším srpnovém čísle získalo AVGčko ocenění VB100% Award za 100% detekované havěti. Na testovacím PC s Pentium4 3,6GHz, 1GB RAM a diskem Maxtor 160GB (výčet dalších parametrů není pro dnešní test podstatný) trval kompletní scan 1hodinu a 4 minuty, což je celkem pěkný čas a řadí se tím k lepšímu průměru.

Hodnocení a závěr

Pracanti z Grisoft odvedli v sedmičkové verzi velký kus práce a AVG se pomalu zbavuje nálepky neschopného AV řešení, nicméně stále to ještě není to „pravé ořechové“ a tak doufejme, že v osmé reinkarnaci zvláště u nás oblíbeného produktu již bude i free verze méně okleštěná a bohatší než je nyní.

Plusy AVG:

  • Běží na jakémkoliv počítači a operačním systému
  • Jednoduché uživatelské rozhranní
  • Srozumitelný i pro laiky
  • Cena

Mínusy AVG:

  • Detekce je přece jen o něco horší než u konkurence, ale ne závratně
  • Interface je stále poměrně esteticky nepřívětivý
  • Ve free verzi málo možností nastavení

AVG free 7.5 ke stažení zde:
AVG free 7.5 download

Vylepšenou verzi produktu s názvem AVG Anti-Virus Professional 7.5 zakoupíte zde:
Koupit AVG Anti-Virus Professional 7.5 za 508,–Kč
 

Článek AVG free 7.5 download byl publikován 23. srpna 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...