AVG free 7.5 download
Sponzorované odkazy
AVG free 7.5 úvod
Asi málokterý člověk zabývající se alespoň okrajově IT bezpečností nebo jen smolař napadený virem neslyšel o antivirovém (dále jen AV) řešení brněnské společnosti Grisoft s názvem AVG Antivirus. Dnes se podíváme na nejzákladnější produkt s názvem AVG Free Edition 7.5.
Instalace, nastavení a interface
Například z webu eDownload.cz si stáhnete instalační balíček (testoval jsem anglickou verzi) o „váze“ 25MB a započne velmi jednoduchá a bezproblémová instalace.
Během ní můžete standardně navolit složku, kam si přejete program nainstalovat, které programové komponenty si přejete provozovat a jestli se AVGčko má integrovat do nastavení MS Outlook (kvůli ochraně pošty) nebo si nastavíte program manuálně – z důvodu provozování jiného poštovního programu (Mozilla Thunderbird, The Bat, atd.).
Neopomenutelnou výhodou AVG je absence restartování PC po dokončení instalace a s AV je možno pracovat okamžitě. AVG free nabízí jednoduchého průvodce, jehož vám nejprve doporučí prioritu denního scanu (pokud je aktivovaný) v rozmezí Low (nízká) a High (vysoká), možnost aktualizace (aktualizovat jde klasicky přes internet, LAN, tak i pomocí offline aktualizace – stáhnutí definičních souborů a jejich pozdější nahrání do programu). Nakonec je doporučen kompletní scan počítače.
Samotné nastavení AVG free je poměrně chudé a to především z důvodu, že se jedná o freeware (program je zdarma). AV nabízí heuristickou analýzu, průzkum všech souborů nebo jen těch s určitými koncovkami, scanování disků a výměnných médií. To samé v bleděmodrém se opakuje i u rezidentního štítu (chrání vás po celou dobu práce na PC).
Ovládací rozhranní AVG free je jednoduché a možná až zastaralé… Nicméně toto je už tradiční jev produktu AVG, který se nikdy nepyšnil opravdu pěkným interface. Ale je funkční a to mnoha lidem stačí.
Rychlost, detekce a systémové požadavky
AVG je celkem nenáročný antivir – už samotné specifikace vývojářů mnohé naznačují:
- CPU Intel Pentium, 300 MHz
- 30 MB volného místa na HDD
- 256 MB RAM
AVG free pracuje na veškerých systémech rodiny Windows od verze 98 až po nejnovější Vista x64. AVG si v normálním režimu řekne o 2MB RAM a během scanování dokonce o 46MB operační paměti. Pokud se podíváme na detekci podle populárních testů VirusBulletin, tak v posledním a nejaktuálnějším srpnovém čísle získalo AVGčko ocenění VB100% Award za 100% detekované havěti. Na testovacím PC s Pentium4 3,6GHz, 1GB RAM a diskem Maxtor 160GB (výčet dalších parametrů není pro dnešní test podstatný) trval kompletní scan 1hodinu a 4 minuty, což je celkem pěkný čas a řadí se tím k lepšímu průměru.
Hodnocení a závěr
Pracanti z Grisoft odvedli v sedmičkové verzi velký kus práce a AVG se pomalu zbavuje nálepky neschopného AV řešení, nicméně stále to ještě není to „pravé ořechové“ a tak doufejme, že v osmé reinkarnaci zvláště u nás oblíbeného produktu již bude i free verze méně okleštěná a bohatší než je nyní.
Plusy AVG:
- Běží na jakémkoliv počítači a operačním systému
- Jednoduché uživatelské rozhranní
- Srozumitelný i pro laiky
- Cena
Mínusy AVG:
- Detekce je přece jen o něco horší než u konkurence, ale ne závratně
- Interface je stále poměrně esteticky nepřívětivý
- Ve free verzi málo možností nastavení
AVG free 7.5 ke stažení zde:
AVG free
7.5 download
Vylepšenou verzi produktu s názvem AVG Anti-Virus Professional
7.5 zakoupíte zde:
Koupit
AVG Anti-Virus Professional 7.5 za 508,–Kč
Článek AVG free 7.5 download byl publikován 23. srpna 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Norton AntiVirus 2007 20.10.2007 06.00
- My Free Antivirus - můj antivir? 13.05.2009 11.00
- avast! Free Antivirus 6.0 – rychlý, výkonný a zcela free 19.04.2011 00.00
- AVG Free Antivirus 2011 – bezplatná ochrana vašeho počítače 26.03.2011 00.00
- Ad-Aware 10 – Kvalitní antivirus 01.02.2013 05.00
Top 10
- Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
- Lidé.cz
- Těžba kryptoměn je šikovný způsob, jak si vydělat zajímavé peníze
- Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
- Co je integrační software?
- Raspberry Pi – průvodce výběrem nejlepšího modelu
- Držte krok s dobou: Jaké (ne)výhody přináší digitalizace dokumentů?
- 8 výhod cloudového úložiště
- Pronájem virtuálních serverů: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?
- Prožijte léto s pánskými botami z Robelshoes
Tagy
Pravopis digitalizace kryptoměny Google MP3 karaoke chat, komunikace integrační software umělá inteligence Office
Doporučujeme
Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.