Norton AntiVirus 2007

Tagy:  Norton antivirus 2007, Norton, Norton AV, bezpečnost

Sponzorované odkazy

Norton AntiVirus 2007

Norton AntiVirus 2007 úvod

Společnost Symantec je široké veřejnosti notoricky známá jako vývojář a dodavatel velmi kvalitních antivirových, bezpečnostních nebo i řešení k záloze dat. My se podíváme dnes na zoubek základnímu programu z nabídky bezpečnostních řešení – Norton AntiVirus 2007 (dále jen jako Norton).

Instalace

Instalační balíček Nortonu je pěkný cvalík a 40 MB „váhy“ dává vědět, že nepůjde o žádné ořezávátko a máme se na co těšit. Instalace samotná je skoro bezobslužná a kromě zadání cesty, kam se má program nainstalovat příliš interakce nevyžaduje. Potěší i absence restartování počítače po skončení instalace.

První spuštění a interface

Norton jako jeden z mála antivirů neintegruje svou ikonku do traye vedle hodin, ale o kousek před ní. Po kliknutí na ikonku se otevře hlavní okno s programem. Hned jsou nám zobrazena bezpečnostní rizika spočívající v neaktualizované databázi a neprovedeném kompletním testu počítače. Nejprve tedy k aktualizaci. Aktualizaci programu zajišťuje modul LiveUpdate, který načte veškeré dostupné updaty dostupné pro váš produkt a vy jen vyberete které chcete nainstalovat (doporučuji instalovat všechny nabízené). Pokud po instalaci programu nebyl restart vyžadován, tak po úspěšné aktualizaci je povinností (ne vždy – záleží na konkrétní aktualizaci). Jen pro zajímavost – první update po instalaci měl celkem 19 MB a je vidět, že Symantec věnuje svým produktům náležitou péči a neponechávají nic náhodě.

A dostáváme se ke vzhledu a uživatelskému rozhranní. Celý program je laděn do tří velmi slušivých barev: světle modrá, zlatá (sytě žlutá?) a bílá. Kombinací těchto tří barev docílil Symantec sice barevnosti, ale naštěstí bez dopadu na přehlednost a přeplácanost. Osobně tuto kombinaci považuji za velmi povedenou. Hlavní okno Nortonu nás informuje o aktuálním stavu zabezpečení a dává to vědět velkým grafickým znázorněním s nápisem Zabezpečené. Dále jsou zde přítomny 2 záložky: Norton Protection Center a Norton AntiVirus. Přibližme si je…

Norton Protection Center – obsahuje informace o základním zabezpečení počítače a funguje jako informátor, jestli veškeré funkce Nortonu fungují a upozorňuje na případné nesrovnalosti.

Norton AntiVirus – centrum nastavení a správy antiviru. můžete ze nastavovat co scanovat, kdy scanovat, nastavit veškeré parametry heuristiky, atd. O jednotlivých položkách si povíme za chvíli.

Uživatelské rozhranní je tedy opravdu příjemné a lví podíl na tom má i kvalitní český překlad, který vše zjednodušuje a zvláště neangličtinářům velmi zjednoduší práci s programem.

Norton AntiVirus pod lupou

Zatím jsme si popsali spíše produkt jako takový a teď si probereme podrobněji nastavení a jednotlivé volby spjaté přímo s antivirem.

Záložka Úlohy a prověřování – tady máme 3 možnosti co provést:

Spustit prověřování – umožňuje provést rychlý, kompletní nebo uživatelsky definovaný scan počítače
Konfigurovat prověřování – možnost nastavit co prohledávat a vytvořit plán příštích prověřování
Spravovat položky v karanténě – otevře Karanténu a zobrazí v ní zachycené infikované soubory se kterými můžete dále pracovat

Záložka Nastavení – zde se skrývají veškerá nastavení. můžete zde podle potřeb změnit nastavení realtime štítu, automatických aktualizací, ochrany před spyware, emailového štítu, atd.

Záložka Sestavy a statistika – jsou tu obsaženy veškeré potřebné reporty a logy o činnosti programu + on-line encyklopedie virů

Záložka Podpora – tady najdeme FAQ, Technickou podporu, osobní účet u společnosti Symantec a aktivaci produktu

Scanování

Norton patří k lehce pomalejším antivirům co se týká rychlosti scanování, ale to nahrazuje výbornou detekční schopností. Pochválit hlavně musíme detekci spyware a adware, která patří mezi antiviry k tomu nejlepšímu. Co ještě stojí za pochvalu je dokonalý přehled o tom co se právě scanuje a jaké z detekovných souborů stojí za pozornost (řazení podle priority a závažnosti).

Končíme

Norton AntiVirus 2007 ve mně zanechal velmi dobrý dojem a nebýt vyšších nároků na systémové zdroje rozhodně bych ho doporučil každému. Takto jeho doporučení směřuji každému s alespoň 1 GB RAM a silnějším procesorem. Získáte za to produkt, který vás nezradí a finance do něj vložené se vám vrátí v kvalitní ochraně vašeho PC.

Hodnocení programu : 87%

Norton AntiVirus 2007 15 denní trial ke stažení zde:
Norton AntiVirus 2007 download

Koupit Norton AntiVirus 2008 – jeden ze světově nejuznávanějších antivirů 

Sponzorované odkazy:

Článek Norton AntiVirus 2007 byl publikován 20. října 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!