AVG Free Antivirus 2012 - Kvalitní tuzemský antivir zdarma

Tagy:  AVG, AVG Antivirus, AVG Free, zdarma, nové AVG, viry, malware, internet, ochrana PC

Sponzorované odkazy

AVG Free Antivirus 2012 - Kvalitní tuzemský antivir zdarma

Produkty české společnosti AVG Technologies patří společně s produkty avast! na českém trhu mezi nejrozšířenější. O první příčku nejpoužívanějšího bezplatného antiviru se mezi sebou perou avast! Free Antivirus a AVG Free Antivirus. Právě na druhý zmíněný se společně podíváme.

AVG pořídíte celkem ve třech různých verzích. Na výběr máte z bezplatné verze AVG Free Antivirus, komerční plné verze AVG Anti-Virus či nejvyšší verze AVG Internet Security. Poslední jmenovanou variantu naleznete rovněž na SWMAGu.

Srovnání verzí produktů AVGSrovnání verzí produktů AVG

Bezplatnou Free verzi získáte pohodlně přímo ze stránek AVG. Není nutná žádná registrace či jiné oplétání. Instalace je stejně jako celý produkt lokalizována do českého jazyka. Při instalaci ale doporučuji dávat bedlivý pozor, jaké volby zaškrtáváte. Krom widgetu na plochu se vám AVG pokusí nainstalovat svůj balast, tedy přednastavený vyhledávač a svou AVG lištu. Tak či onak, minimálně váš internetový prohlížeč instalaci pocítí, protože do něj budou integrovány komponenty LinkScanneru.

Rozhraní aplikace včetně rozbalovací reklamyRozhraní aplikace včetně rozbalovací reklamy

Jakmile otevřete nainstalovaný AVG, všimnete si jistě ohyzdné statické reklamy na komerční verze AVG. Bystré oko zpozoruje, že rozhraní doznalo malé změny, tedy zmizely některé nabídky, avšak orientace zůstala zachována. Doporučuji ihned zabrousit do nastavení aplikace a zde, mimo jiné, vypnout automatické léčení/mazání „infekcí“, zejména pak u testů počítače. Osobně bych za toto nastavení sekal ruce. AVG totiž bez dotazu smaže i potencionálně nechtěné aplikace. Pokud by se tak nakonec stalo, lze tyto soubory obnovit z virového trezoru.

Hlavní funkce AVG Free Antivirus 2012

Velice mne jako uživatele štve, že ze stránek výrobce se o Free verzi nedozvíte ani prd mimo toho, jak je oproti balíku Internet Security bezplatná verze ořezaná. Každopádně výbava zůstala stejná jako u předchozí verze.

Funkce LinkScanner prověřuje webové stránkyFunkce LinkScanner prověřuje webové stránky

Počítejte tedy se standardní anti-malwarovou (viry, spyware, rootkity) výbavou. Tomu všemu supluje kontrola emailové komunikace, detekce nebezpečných webových stránek technologií AVG Link Scanner a ochrana před odcizením identity. Podrobnější informace naleznete ve starším článku o AVG Free Antivirus 2011.

Novinky verze 2012

Jestliže čekáte příval novinek, jste na omylu. Jedná se přeci jen o bezplatný produkt, který je až na konci řetězu. Dle tiskového prohlášení doznaly všechny produkty obvyklého vylepšení kvality zabezpečení a hardwarové náročnosti, tedy přesně jak bychom očekávali. Další novinky se týkají zejména komerčních verzí aplikace.

Shrnutí

Nová verze AVG Free Antivirus 2012 se od předchozí odlišuje minimálně. Minimálního zlepšení však doznala. Důležité pro valnou většinu uživatelů je ale bezesporu fakt, že je stále zadarmo. Zdarma stále získáte základní a dle mého názoru dostačující stupeň ochrany svého počítače. Zároveň bych doporučil občasně prověřit počítač i jiným softwarem, například bootovacím Kaspersky Rescue Diskem (např. z fleshky).

Výhody:

  • Česká lokalizace
  • Zdarma
  • Ochrana při surfování LinkScanner

Nevýhody:

  • Defaultní mazání virových nákaz
  • Reklama

 

Článek AVG Free Antivirus 2012 - Kvalitní tuzemský antivir zdarma byl publikován 29. března 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...