TrustPort PC Security 2009 - špičkové bezpečnostní řešení

Tagy:  TrustPort, TrustPort PC Security 2009, TrustPort PC Antivirus, antiviry, antispam, firewall, ochrana počítače, viry, bezpečnost

Sponzorované odkazy

TrustPort PC Security 2009 - špičkové bezpečnostní řešení

Pořád ještě hledáte opravdu kvalitní bezpečnostní řešení? TrustPort PC Security 2009 je právě pro Vás. V této recenzi si popíšeme co všechno bezpečnostní balík od TrustPortu umožňuje, jaké jsou jeho klady i zápory a jakou technologií dokáže chránit počítač.

Instalujeme

Pusťme se tedy směle do instalace. Instalační balík TrustPort PC Security v české verzi, omezený však 30 denní zkušební dobou má necelých 183 MB. Instalace probíhá bezproblémově, důrazně však doporučuji před instalací odinstalovat předchozí bezpečnostní řešení, neboť by se TrustPort PC Security mohla s jiným antivirem a firewallem „hádat“. Situace, kdy na jednom počítači fungují dva antivirové systémy může způsobit kolaps systému a chyby v běhu programů a internetu. Pozor je potřeba při instalaci dávat i na seznam součástí, které se v programu nainstalují. Pokud chcete mít plnohodnotnou bezpečnostní ochranu, je potřeba nainstalovat všechny součásti programu. Po instalaci zabere TrustPort PC Security na disku okolo 192 MB volného místa. Nabídnuta vám bude i instalace podpory eSign, ta slouží k zabezpečení elektronické komunikace a elektronického podpisu. Podporu eSign také doporučuji nainstalovat.

Instalace TrustPort Security 2009Instalace TrustPort Security 2009

Moduly

TrustPort PC Security se skládá z několika modulů, jmenovitě je to Antivirus, Personal Firewall, již zmiňovaný eSign, Archive Encryption, Disk Protection a Data Shredder. Každý z modulů slouží k jinému účelu:

Antivirus je základním modulem TrustPort PC Security, jeho chod by se dal přirovnat k obyčejnému antiviru, umožňuje skenování disků i vybraných souborů, poskytuje rezidentní ochranu běžícím aplikacím a chrání před ohrožením z internetu. Velmi dobrým pomocníkem je Rodičovský zámek, ten nabízí blokování nežádoucích stránek na základě vašeho nastavení nebo na základě rozboru stránky. Kromě zmiňovaných voleb nabízí modul Antivirus ještě Karanténu pro infikované soubory a ruční aktualizaci virové definice. Modul Antivirus nabízí tu nejzákladnější ochranu počítače a má spoustu doplňkových nastavení, např.// Nastavení akce// při nalezení infikovaného souboru, možnost automatického stahování aktualizací a spoustu jiných uživatelsky volitelných voleb a možností. Antivirus je složen z několika skenovacích motorů, které zajišťují skutečně kvalitní ochranu před viry.

modul Antivirus TrustPort PC Security 2009modul Antivirus TrustPort PC Security 2009

Personal Firewall zajišťuje neustálou ochranu před útoky z internetu. I u Firewallu je spousta možností nastavení, od úrovně skenování, až po nastavení filtrů. Do historie se ukládají všechny útoky, které byly firewallem zaznamenány. Velmi mne oslovil nástroj WhoIS. Po zadání WWW adresy TrustPort PC Security zobrazí základní údaje o doméně – kdo jí založil, kontakt na zakladatele, datum registrace domény a spoustu dalších informací. Zjistit si tak údaje o jakékoliv webové stránce není problém.

modul Firewall Trust Port PC Security 2009modul Firewall Trust Port PC Security 2009

DataShredder je třetím modulem. Pomocí něj se skartují vybrané soubory nebo adresáře. Na výběr máte ze tří metod skartování. Zároveň pomáhá DataShredder v udržování místa na disku, můžete totiž skartovat nepotřebné soubory internetu, cookies, atd.

Disk Protection – nástroj určený k šifrování dat. Data jsou v zašifrované podobě uložena na obrazu disku, který lze posléze jednoduše připojovat či odpojovat.

eSign – jde o technologii, která umožňuje ochranu a šifrování elektronické komunikace a šifrování elektronického podpisu. Kromě toho obsahuje eSign i zjednodušený nástroj pro správu uživatelských certifikátů a soukromých klíčů.

– Konečně poslední nástroj Archive Encryption nastavuje a šifruje data, která jsou ukládána do speciálních archivů. V souvislosti s tím je zde možnost nastavení úrovně komprese dat.

modul Archive Encryption TrustPort PC Security 2009modul Archive Encryption TrustPort PC Security 2009

Design a práce s programem

Ovládání a práce s TrustPort PC Security je velmi snadná a intuitivní. Je to i tím, že program je z dílny tuzemské firmy, je tedy kompletně lokalizován do češtiny. Design nepřekvapí, ale ani neurazí. TrustPort PC Security se dá ovládat z TrustPort Centra, jinak program běží na pozadí a nijak neruší svou prací uživatele. Nahlédnout můžete do obsáhlé nápovědy.

TrustPort PC Antivirus

V produktovém portfoliu je ještě jeden bezpečnostní program určený pro domácnosti, jde o TrustPort PC Antivirus. TrustPort PC Antivirus nabízí kompletní antivirovou ochranu včetně antispyware a antispam filtru. Cena začíná na 755 Kč.

Dobrá volba

TrustPort PC Security je velmi kvalitní bezpečnostní řešení s jednoduchým ovládáním a spoustou možností a nastavení programu. Bohužel se občas objeví „falešný poplach“, je hlášen vir, ale ve skutečnosti stránka virem napadena není. Tyto omyly však nejsou příliš časté. Při recenzování jsem si všiml ještě jednoho negativu, TrustPort PC Security je dosti náročný na hardware počítače. Jinak je však mé hodnocení velmi kladné.

Hodnocení: 95%

TrustPort logoTrustPort logo

TrustPort PC Security 2009 ke stažení zde:
Download TrustPort PC Security 2009

TrustPort PC Antivirus 2009 ke stažení zde:
Download TrustPort PC Antivirus 2009

TrustPort.cz

Článek TrustPort PC Security 2009 - špičkové bezpečnostní řešení byl publikován 17. ledna 2009 v 14.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...