Když si ani antivir neví rady

Tagy:  virus, antivirus, antivir, malware, remover, jednoúčelový antivirus, bezpečnost

Sponzorované odkazy

Když si ani antivir neví rady

Podařilo se vám chytit nějaký ten zákeřnější vir, přestože používáte pravidelně aktualizovaný antivir, a samotný antivirový program si s ním neví rady? Pro většinu zákeřnějších nákaz existuje na internetu kupa jednoúčelových antivirů (removerů), které si už s nákazou jistě hravě poradí.

Používáte léta osvědčený antivirový program, pravidelně aktualizujete a počínáte si na internetu opatrně? No, stále nemusíte mít vyhráno. Nastane den, kdy se špatně vyspíte, otevřete zlý email a už se vezete. Že to není možné? Ale kdepak.

Ne vždy si musí antivir s odstraněním viru poradit

Ne vždy si musí antivir s odstraněním viru poradit

Dnešní antiviry disponují všemožnými moderními detekčními funkcemi. Tvůrci malwaru to velmi dobře ví, a proto se při vývoji soustředí na tu nejzásadnější bezpečnostní mezeru každého počítače – na lidskou blbost. Pak stačí, aby autor malwaru nebyl lempl, a je na problém zaděláno. Antiviry vám sice dají důrazně na vědomí, že něco není v pořádku, jenomže se samotnou nákazou už se vypořádat nemusí. Často totiž neodstraní nákazu celou, či při odstraňování odstřelí operační systém. Příkladem budiž bezplatné bezpečností řešení typu Microsoft Security Essentials, apod.

Jak postupovat?

Nejprve je důležité zjistit, jaká že potvora se vám zahnízdila v systému. Jestliže byl v počítači nainstalovaný antivir, jistě i sofistikovaný malware odhalí pomocí definic. Jestliže se nedaří antivir dodatečně zprovoznit, můžete vyzkoušet některý online antivirový skener.

Jestliže ani to nezabere, nic nenalézáte, a přesto se stále skálopevně domníváte, že je stav počítače podezřelý, vyzkoušejte některý ze záchranných disků od renomovaných antivirových společností (doporučuji Kaspersky Rescue Disk). Tyto bootovací skenery používají přímý přístup na disk, a tak dokáží odhalit i hluboko schované rootkity. Kvalitnější záchranné disky by si měly bez problémů poradit i s bezpečným odstraněním nákazy.

Použijte jednorázové removery

Jakmile zjistíte název nákazy, neškodí prohledat virové databáze a internetové diskuse. Tam se dozvíte, co rozhodně nemáte dělat. Je-li počítač stále provozu schopný, nezapomeňte si zazálohovat všechna cenná data. Pokud existuje remover, stáhněte jej a řiďte se pokyny. Proběhne-li vše v pořádku, důkladně proklepněte operační systém, popřípadě zvažte v dohledné době přeinstalaci. Nevíte, kolik kde kdo a co napáchalo škody.

Rozhraní je strohé s jediným účelem, odstranit vir

Rozhraní je strohé s jediným účelem, odstranit vir

V minulosti byly tyto jednorázové antiviry/removery velmi populární. Bezpečnost internetu a surfování rozhodně nebyla na takové úrovni jako je dnes. Sám pamatuji, co jsme se na domácích počítačích natrápili zákeřností jako byl NewDotNet, a další.

Užitečné odkazy:

Sponzorované odkazy:

Článek Když si ani antivir neví rady byl publikován 12. března 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!