Kaspersky Mobile Security 9 - Ochrana nejen před novodobými bandity

Tagy:  kaspersky, antivirus, antimalware, mobile, security, ochrana, telefon,

Sponzorované odkazy

Kaspersky Mobile Security 9 - Ochrana nejen před novodobými bandity

Drtivá většina z nás vlastníků stolních počítačů, či notebooků, využívá různé druhy antivirových programů, právě proti nájezdům novodobých pirátů, takzvaných hackerů, ale málokdo ví, že stejná hrozba hrozí již i našim mobilním telefonům. V době minimalizace a rozmachu „mobilních kanceláří“ zaznamenáváme stále větší nárůst právě tohoto druhu kriminality. Zaměříme se tedy dnes právě na ně.

Kaspersky Mobile Security 9

Kaspersky Mobile Security 9 je dalším zdařilým dítkem z laboratoře ruské společnosti Kaspersky Lab, určené pro širokou škálu novějších typů mobilních telefonů, fungujících v programech Windows Mobile, OS Symbian, Android a Blackberry. Nevýhodou pro neanglicky mluvící uživatele je absence českého jazyka. Svého času nabízely české oficiální internetové stránky možnosti stažení češtiny alespoň pro mobilní telefony obsahující operační program Windows Mobile, pro verzi Symbian byla taktéž upravena verze antiviru do češtiny, bohužel obsahuje chyby, které znemožní stahování aktualizací a samotní výrobci nás varují před její instalací.

Menu – zdroj Kaspersky.comMenu – zdroj Kaspersky.com

Mohlo by se mylně zdát, že Kaspersky Mobile Security 9 je program určený pouze jako ochrana před virovými útoky a škodlivým malware, ale jejich širokou nabídku podpůrných funkcí využije zajisté každý z nás, byť jen blokováním obtěžujících a nechtěných hovorů například telefonních prodejců, či nevyžádaných reklamních zpráv.

Aktualizace virové databáze – zdroj Kaspersky.comAktualizace virové databáze – zdroj Kaspersky.com

Funkce programu pod drobnohledem

Nyní se tedy podrobněji zaměříme na některé funkce tohoto programu.

Anti- Theft

Je bezesporu jednou z nejdůležitějších a nejvíce propracovaných funkcí tohoto programu. Slouží především při ztrátě, či odcizení našeho mobilního telefonu. Umožňuje nejen blokaci našich kontaktů a veškerého obsahu pomocí SMS zprávy, či jeho opětovné nalezení pomocí GPS Find, kdy vám při odeslaní SMS zprávy se specifickým heslem systém obratem zašle mapu s aktuální polohou telefonu do vaší e-mailové schránky, ale i samotné automatické zablokování mobilního přístroje při výměně SIM karty a odesláním aktuálního čísla, které váš mobilní přístroj právě používá pomocí funkce Kaspersky Mobile Security SIM Watch modul a tím znepříjemnit zlodějům jejich život.

Anti-spam

Tato funkce nám umožní nejen blokaci nevyžádaných zpráv, ale dále pomocí takzvaného blacklistu nám umožní blokovat veškeré nevítané hovory podvodníků, či telefonních prodejců.

Rodičovské kontrola

Je určena pro ty z nás, kteří chceme zabránit svým dětem zejména ve volání, či odesílání SMS zpráv na placené služby.

Ochrana soukromí

Umožňuje dokonalé utajení námi vybraných kontaktů a to i ve výpisu příchozích, či odchozích SMS zpráv, čímž zabrání zneužití námi určených telefonních kontaktů neoprávněnou osobou.

V poslední řadě seznamu, nikoli důležitosti, představujeme funkci Anti-virus sloužící k ochraně před útoky virů a malware. Samotná funkce obsahuje jak automatickou kontrolu systému, tak takzvaný self-control, neboli samotná kontrola uživatelem.

Anti-Virová ochrana

On-demand kontrola je funkce, která nám umožňuje kdykoli spustit skenování paměti mobilního telefonu. Škodlivé infiltrace jsou pak uloženy do karantény, nebo rovnou smazány.

On-access kontrola je automatická kontrola příchozích SMS zpráv, MMS, e-mailů, souborů, či složek přijímaných přes Bluetooth a jiné komunikační kanály proti infiltraci škodlivých malware a virů.

Plánovaná kontrola je kontrola složek a paměti mobilního přístroje antivirovým programem v čase nastaveným samotným uživatelem, kdy škodlivé soubory jsou uloženy pouze do karantény a samotný majitel mobilního zařízení pak sám určí, jak s nimi dále naložit.

Automatická aktualizace je funkce stahování nových aktuální databází antivirových signatur a je prováděna buď automaticky, nebo v čase nastaveném uživatelem. Aktualizace je možné stahovat buď přes připojení mobilního telefonu na internetovou síť, nebo propojením s počítačem přes kabel.

Mobile SecurityMobile Security

Pár rad nakonec

Výhody i nevýhody produktu Kaspersky Mobile Security 9 jsme okrajově nastínili, pokud však váháte, zda si právě tuto ochranu pořídit do svého mobilního přístroje, není nic jednoduššího, než si stáhnout zkušební verzi na třicet dní zdarma přímo z oficiálních stránek českého zastoupení tohoto výrobce, kde jsou i mimo jiné podrobně vysvětleny veškeré funkce programu, či vypsány kompatibilní mobilní telefony a skýtající možnost si objednat nejen tento produkt přímo z eShopu.

Mě osobně produkt oslovil nejen díky jménu, které nosí, ale i příznivé ceně. Po uplynulé zkušební době si určitě pořídím plnou verzi tohoto programu a všem vřele doporučuji třeba jen odkazem na již zmiňované stránky. www.kaspersky.cz

Výhody:

  • Možnost zkušební verze zdarma
  • Dostupnost
  • Profesionální úroveň ochrany
  • Obsáhlá škála funkcí
  • Nejen pro firmy a podnikatele
  • Příznivá cena

Nevýhody:

  • Absence češtiny pro většinu operačních systémů
  • Jen pro novější typy telefonů

Článek Kaspersky Mobile Security 9 - Ochrana nejen před novodobými bandity byl publikován 28. května 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Kateřina Boháčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...