Malwarová kontrola souborů ONLINE

Tagy:  antivirus, scanování online, malware, vir, červ, ochrana počítače, antivirová ochrana počítače, online scannery, antivirový program

Sponzorované odkazy

Malwarová kontrola souborů ONLINE

Přestože se antivirový program bere dnes jako základní věc, stále existuje spousta lidí, kteří antivirový program na svém počítači neprovozují. Většinou se jedná o v IT zběhlé uživatele či uživatele využívající pouze online scany. Avšak občas je nutno nějaké soubory otestovat, třeba, pokud přijde emailem příloha například v podobě Powerpointové prezentace. Kvůli celé operaci však není nutno instalovat celý antivirový program, protože na internetu existuje celá řada online file scan serverů, které vám během chvíle otestují požadovaný soubor a to rovnou v několika antivirových programech.

Troufám si říct, že doby masivního šíření virové nákazy jsou již ty tam. Ne, jisté lidé opravdu nevymizeli, stále se totiž najdou jedinci, co s oblibou otevřou email typu I LOVE YOU (vir který před lety nadělal obrovskou paseku) otevřou, ale dnes je už téměř každý počítač v domácnosti chráněn antivirovým program. Stále se však najdou uživatelé, kteří rezidentní ochranu nepoužívají, používají například pouze jednou za čas online scany. Tyto online scany však nedokážou podezřelé soubory otestovat do hloubky, poněvadž online scan nemá možnost s podezřelým souborem pracovat a analyzovat jej (v tzv. sandboxu = oddělené izolované prostředí).

Firewall budoucnosti :D

Proto existují tzv. file scan servery, na které odešlete testovaný soubor, jenž je následně podroben podrobné analýze několika antivirovými jádry. Výstupem je výpis s výsledky analýzy v jednotlivých antivirech. Testování souborů ve více antivirech má tu výhodu, že je zde minimalizováno riziko falešného poplachu, tj. pokud jeden z deseti antivirů označí soubor jako nákazu, jedná se pravděpodobně o falešný poplach. Před započetím testů nejdříve server analyzuje soubor, zda už nebyl jinými uživateli testován. Pokud ano, nabídne náhled k výsledkům testů či k započetí testu nového.

Vybral jsem několik online file scanů, z nichž doporučuji zejména první tři uvedené. Rychlost analýzy souboru se liší jednak podle vytížení serverů a jednak podle počtu testovaných antivirů. Jako testovací soubor jsem našel jeden uživateli podezřelý dávkový soubor, který mění obsah hosts souboru ve složce Windows.

Jotti (virusscan.jot­ti.org)

Asi nejznámější ze všech online scanů. Nabízí kontrolu celkem 19 antivirovými programy, mezi nimiž najdeme i ty nejznámější od společností jako avast!, AVG, Avira, Kaspersky, ESET, aj. Limit odesílaného souboru je nastaven na 20MB.

Malwarová kontrola souborů ONLINE (https://www.swmag.cz)

Virus Total (virustotal.com)

Virus Total nabízí celkem 42 antivirových programů, což je z uvedených serverů nejvíce. Tento vysoký počet však neblaze ovlivňuje dobu potřebnou k dokončení testů. Server neuvádí žádné omezení odesílaného souboru.

Malwarová kontrola souborů ONLINE (https://www.swmag.cz)

VirusChief (viruschief.com)

VirusChief nabízí možnost otestovat soubor „pouze“ šesti antiviry. Celý test je však velmi rychlý. Server neuvádí žádné omezení odesílaného souboru.

Malwarová kontrola souborů ONLINE (https://www.swmag.cz)

VirSCAN (virscan.org)

Další online sever, který nabízí širokou paletu antivirů. Celkem 36 antivirových jader testuje požadovaný soubor, avšak náš soubor testoval tento server ze všech nejdéle. Limit odesílaného souboru je nastaven na 20MB.

Malwarová kontrola souborů ONLINE (https://www.swmag.cz)

Závěr

Tento způsob testování je vhodný zejména pro příležitostné otestování menších souborů, například právě přílohy emailu. Testování větších souborů (nad 10MB) je velmi zdlouhavé. Pokud potřebujete testovat soubory větší, doporučuji sáhnout po nějakém antimalwaru bez realtime ochrany, který byste v případě nutnosti jen spustily a provedly test.

Sponzorované odkazy:

Článek Malwarová kontrola souborů ONLINE byl publikován 16. června 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Smajlíci
  10. iVysílání – online televizní archiv České televize

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!