Foxmail: Made in China

Tagy:  email, klient, client, emailový klient, emailový client, Foxmail, editace, příjímání, odesílání, zprávy,

Sponzorované odkazy

Foxmail: Made in China

Foxmail je emailový klient, který byl vyvinut v Číně, je hojně používán v celé Asii a poslední dobou jeho obliba začíná růst i v Evropě. Klient byl vyvíjen společností BODA Inc., v roce 2005 byl odprodán společnosti TENCENT, která je asijským provozovatelem IM služeb (instant messaging). Šestá verze Foxmailu, kterou si ukážeme v tomto článku, tedy již vznikla pod taktovkou společnosti TENCENT.

Český překlad programu

Jak již bylo napsáno, program byl vyvinut v Číně a je proto logické, že je v Čínštině. Naštěstí překladatelé nespí a již je k dispozici český překlad, který doporučuji, pokud tedy neovládáte Mandarínštinu, stáhnout přímo s programem. Já osobně měl trochu problém již s instalací, kterou tak či tak budete muset v tomto jazyce podstoupit. Českou lokalizaci je možné nainstalovat až po dokončení instalace samotného programu.

Instalace v Čínštině.Instalace v Čínštině.

Proč Foxmail?

V dnešní době existuje celá řada emailových klientů a člověka hned napadne, proč si vybírat zrovna jakýsi prográmek z Číny. Tento prográmek má ale určité plusy. Jeho hlavní předností je určitě jednoduchost. Ovládání si každý trochu schopný uživatel osvojí během pár minutek. Foxmail má velice příjemné uživatelské rozhraní. Tento fakt ale neodpovídá na otázku, proč si vybrat právě tento prográmek. Emailových klientů s jednoduchým ovládáním dnes existuje obrovské množství. Foxmail nás ale překvapí řadou funkcí, které u běžných freewarových klientů nenajdeme.

Propracovaný adresářPropracovaný adresář

Funkce Foxmailu

Většina emailových klientů dnes disponuje základními funkcemi nutnými pro správu emailové schránky. Ani Foxmail není výjimkou. Klient samozřejmě podporuje protokoly POP3 i SMTP a jednoduchou správu účtů webové pošty, jako jsou například Yahoo, Gmail a další. I když je Foxmail čínský program, s češtinou nemá problém, protože podporuje UNICODE. K základním funkcím dnes patří také možnost přijímat a posílat emaily buď v HTML formátu, nebo v prostém textu. Touto funkcí samozřejmě disponuje i Foxmail . Další výhodou tohoto chytrého prográmku je uživatelská bezpečnost. Uživatel si může zprávy šifrovat či digitálně podepsat, k ochraně v počítači pak slouží omezení přístupu heslem.

Jednoduché nastavení účtu.Jednoduché nastavení účtu.

Foxmail však disponuje řadou funkcí, které v běžných emailových klientech nenajdeme. Už přechod na tento program je vyřešen kvalitním importním systémem, který umožňuje přenesení nastavení, zpráv a kontaktů z jiných emailových klientů. Při příjímání své pošty uživatel ocení hlavně kvalitní antispamový systém, který je založen na Baysově filtru (klasifikace podle výskytu slov…) a možnost využití black listu – tedy definování uživatelů, od kterých nám bude či naopak nebude pošta chodit. Při posílání zprávy oceníme editor zpráv podporující kontrolu pravopisu a správnost zadávané adresy. Další předností je například implementovaná čtečka RSS kanálů, pomocí které si můžeme zároveň se svými maily přečíst také nejnovější zprávy ze světa.

Přijímání právPřijímání práv

Zajímavými funkcemi jsou podpora odesílání zprávy přímo do schránky adresáta (funkce express) a možnost spravování emailů přímo v emailové schránce (což v praxi funguje tak, že program stáhne jen hlavičky emailů a uživatel si email může smazat, označit jako přečtený a podobně, aniž by ho musel stahovat). Potěší také funkce oznámení příchozí pošty. Funkce, které ocení zběhlejší uživatelé, jsou možnosti používání maker, šablon a různých filtrů nebo prohlížeč zdrojových kódů zpráv.

Šablona nové zprávy.Šablona nové zprávy.

Závěrem

Foxmail je alternativním řešením k dnes používaným emailovým klientům. Je šířen pod freeware licencí, takže jeho užívání je v základní verzi zdarma. Tento emailový klient se svými funkcemi může v plné míře rovnat konkurenčním programům, některé možnosti tohoto klienta však freewarové prográmky předčí a jsou spíše charakteristické pro software, za který je uživatel nucen zaplatit nemalý finanční obnos. Vřele doporučuji jeho vyzkoušení. Možná budete překvapeni, co všechno tento prográmek z Číny dovede.

Moje hodnocení =  70 %

Stahujte Foxmail zde: Foxmail download

Výhody:

  • Freeware
  • Čeština
  • Jednoduchost
  • Nenáročnost

Nevýhody:

  • Problémová instalace
  • Nenabízí příliš mnoho nových věcí

Článek Foxmail: Made in China byl publikován 29. července 2009 v 06.45 v rubrice Programy. Autorem článku je Jiří Stískal. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...