Google Chrome 3 - nová verze prohlížeče s novými funkcemi

Tagy:  google, chrom, chrome, google chrome, prohlížeč, firefox, IE, internet, prohlížeče

Google Chrome 3 - nová verze prohlížeče s novými funkcemi

Tentokrát se podíváme na novou verzi internetového prohlížeče o firmy Google. Pro širokou veřejnost je volně ke stažení Chrome 2, ale pro testování je již nějakou dobu dostupná právě zmiňovaná beta verze třetí generace. V nové verzi nalezneme mnohá vylepšení oproti předchozí verzi.

Novinky v uživatelském prostředí

Tuto verzi tohoto prohlížeče bych si troufl nazvat evoluční. Zejména z důvodu integrace několika významných a i viditelných novinek. Nyní již k novinkám. Je jich velké množství.Začnu změnami nejviditelnějšími a to v GUI neboli uživatelském prostředí.Pro běžného uživatele bude jistě přínosem tzv. skinovatelnost neboli možnost výběru z velké škály různých vzhledů. Pokud jste zvyklí na kompletní změnu vzhledu jako ve Firefoxu, tak toho se budete muset prozatím vzdát. V tuto chvíli je možné „pouze měnit barvy a pozadí“. Další změna se týká vzhledu prázdné karty s nabídkou nejčastěji navštěvovaných stránek, která je nyní o něco přehlednější a propracovanější.

Předělaná prázdná karta spolu s Grass skinemPředělaná prázdná karta spolu s Grass skinem

Příjemnou novinkou je mimo jiné možnost otevření odkazu na nové kartě pomocí stisknutí kolečka na myši na odkazu. V Google Chrome již od počátku nenajdete samostatný modul pro vyhledávání jako v jiných prohlížečích, ale pouze univerzální adresní řádku. Nově je pojmenována jako Omnibox. Tato vlastnost se mi u Chrome velice líbí z důvodu velkého potenciálu. Jestliže jste někdy byli například na serveru Youtube.com a chcete si najít oblíbené video, tak Vám tato řádka velmi usnadní práci. V mém případě je tento server na prvním místě po napsání písmene Y, jestliže máte poté na prvním místě Youtube tak stiskněte klávesu Tabulátor a můžete si v tomto panelu vesele hledat videa.

Novinky uvnitř Google Chrome

Nejdůležitější novinkami uvnitř programu jsou podpora video tagu prostřednictvím HTML 5, vylepšená verze renderovacího jádra WebKit (531.0) a javascriptový engine V8 byl upgradeován na 1.2.5.1, který by měl zvyšit výkon až o 30%. Například při otevření nové webové stránky, zatímco jiné webové stránky jsou stále otevřené, Google Chrome je tím chytřejší o klade požadavky na novou stránku – například načítání textu, obrázků a videa pro vaše nové stránky – napřed před dotazy z řad starších stránek. Načítání stránek v této beta verzi by také měla být rychlejší, než kdy jindy díky DNS cachingu a pomocí V8 pro proxy auto-konfiguraci.

Chcete-li vyzkoušet všechny tyto nové funkce, musíte se dostat na Beta nebo Dev. kanál. To znamená, že vaše verze Google Chrome bude pravidelně aktualizována a bude získávat nová vylepšení, funkce a opravy chyb, než se k němu většina uživatelů dostane.

Závěr

Na konec bych chtěl podotknout, že dle mého názoru má Google Chrome velkou šanci uspět. V minulém měsíci obsadil již počítače 6,5% populace na světě a každý měsíc toto číslo roste cca o 0,5%.Tím již vyřadil takové prohlížeče jako Safari či Operu. Jisto jistě dotahuje na IE8, který již ovládá 9,1% počítačů.

Domovská stránka projektu

Vývojářský kanál

Moje hodnocení:  90 %

Výhody:

 • rychlost
 • jednoduchost
 • open source
 • možnost anonymního surfování

Nevýhody:

 • absence pluginů
 • neúplná česká lokalizace

Google Chrome 3 download

Článek Google Chrome 3 - nová verze prohlížeče s novými funkcemi byl publikován 15. srpna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Petr Vaníček. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Odesíláme SMS z internetu
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
 5. Moderní domácnost je SMART
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 9. Rozzlobenimuzi.com
 10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!