Google Chrome 3 - nová verze prohlížeče s novými funkcemi

Tagy:  google, chrom, chrome, google chrome, prohlížeč, firefox, IE, internet, prohlížeče

Google Chrome 3 - nová verze prohlížeče s novými funkcemi

Tentokrát se podíváme na novou verzi internetového prohlížeče o firmy Google. Pro širokou veřejnost je volně ke stažení Chrome 2, ale pro testování je již nějakou dobu dostupná právě zmiňovaná beta verze třetí generace. V nové verzi nalezneme mnohá vylepšení oproti předchozí verzi.

Novinky v uživatelském prostředí

Tuto verzi tohoto prohlížeče bych si troufl nazvat evoluční. Zejména z důvodu integrace několika významných a i viditelných novinek. Nyní již k novinkám. Je jich velké množství.Začnu změnami nejviditelnějšími a to v GUI neboli uživatelském prostředí.Pro běžného uživatele bude jistě přínosem tzv. skinovatelnost neboli možnost výběru z velké škály různých vzhledů. Pokud jste zvyklí na kompletní změnu vzhledu jako ve Firefoxu, tak toho se budete muset prozatím vzdát. V tuto chvíli je možné „pouze měnit barvy a pozadí“. Další změna se týká vzhledu prázdné karty s nabídkou nejčastěji navštěvovaných stránek, která je nyní o něco přehlednější a propracovanější.

Předělaná prázdná karta spolu s Grass skinemPředělaná prázdná karta spolu s Grass skinem

Příjemnou novinkou je mimo jiné možnost otevření odkazu na nové kartě pomocí stisknutí kolečka na myši na odkazu. V Google Chrome již od počátku nenajdete samostatný modul pro vyhledávání jako v jiných prohlížečích, ale pouze univerzální adresní řádku. Nově je pojmenována jako Omnibox. Tato vlastnost se mi u Chrome velice líbí z důvodu velkého potenciálu. Jestliže jste někdy byli například na serveru Youtube.com a chcete si najít oblíbené video, tak Vám tato řádka velmi usnadní práci. V mém případě je tento server na prvním místě po napsání písmene Y, jestliže máte poté na prvním místě Youtube tak stiskněte klávesu Tabulátor a můžete si v tomto panelu vesele hledat videa.

Novinky uvnitř Google Chrome

Nejdůležitější novinkami uvnitř programu jsou podpora video tagu prostřednictvím HTML 5, vylepšená verze renderovacího jádra WebKit (531.0) a javascriptový engine V8 byl upgradeován na 1.2.5.1, který by měl zvyšit výkon až o 30%. Například při otevření nové webové stránky, zatímco jiné webové stránky jsou stále otevřené, Google Chrome je tím chytřejší o klade požadavky na novou stránku – například načítání textu, obrázků a videa pro vaše nové stránky – napřed před dotazy z řad starších stránek. Načítání stránek v této beta verzi by také měla být rychlejší, než kdy jindy díky DNS cachingu a pomocí V8 pro proxy auto-konfiguraci.

Chcete-li vyzkoušet všechny tyto nové funkce, musíte se dostat na Beta nebo Dev. kanál. To znamená, že vaše verze Google Chrome bude pravidelně aktualizována a bude získávat nová vylepšení, funkce a opravy chyb, než se k němu většina uživatelů dostane.

Závěr

Na konec bych chtěl podotknout, že dle mého názoru má Google Chrome velkou šanci uspět. V minulém měsíci obsadil již počítače 6,5% populace na světě a každý měsíc toto číslo roste cca o 0,5%.Tím již vyřadil takové prohlížeče jako Safari či Operu. Jisto jistě dotahuje na IE8, který již ovládá 9,1% počítačů.

Domovská stránka projektu

Vývojářský kanál

Moje hodnocení:  90 %

Výhody:

 • rychlost
 • jednoduchost
 • open source
 • možnost anonymního surfování

Nevýhody:

 • absence pluginů
 • neúplná česká lokalizace

Google Chrome 3 download

Článek Google Chrome 3 - nová verze prohlížeče s novými funkcemi byl publikován 15. srpna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Petr Vaníček. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Jak na software pro obsahový marketing
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 4. Rozzlobenimuzi.com
 5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 7. Odesíláme SMS z internetu
 8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 9. MP3s.Nadruhou.net
 10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!